10 nenápadných tipov, s ktorými ušetríte každý deň

Šetrenie peňazí vie byť náročné. Ak sa neviete prinútiť začať sporiť, skúste ísť na to pomaly, no systematicky. Prinášame vám pár tipov, ktoré by vám možno nenapadli, ale ich aplikáciou do každodenného života zistíte, že pekne ušetriť sa dá aj malými krokmi. Vyskúšajte to na určité obdobie, na konci ktorého si zrátajte ušetrenú sumu. Výsledok môže byť prekvapivý.

Používajte režim lietadlo

Ak zvyknete používať tento šetriaci režim nielen vtedy, keď naozaj letíte, ušetríte batériu, a tým aj náklady na elektrinu. Režim lietadla si môžete nastaviť napríklad počas spánku.

Vyrobte si čistiace prostriedky sami

Čistiace prostriedky vyrobené doma sú lacnejšie a nie sú plné chemikálií. Týka sa to aj kozmetiky, ktorú si jednoducho vyrobíte aj z bežne dostupných surovín, ako sú med, jogurt, uhorky a podobne.

Nenakupujte, ak ste hladní

Váš hlad spôsobí to, že nákup bude impulzívny a nepremyslený. Inými slovami nakúpite si množstvo zbytočností, na ktoré by ste pravdepodobne s plným žalúdkom ani nepomysleli.

Predajte veci, ktoré nepoužívate

Prejdite sa po byte či po dome, garáži a pivnici a všimnite si veci, ktoré ste už dlho nevyužili, prípadne nepoužili vôbec. Vyraďte ich a predajte, kým majú nejakú hodnotu. Aj oblečenie je ideálnym adeptom na malý zárobok.

Pripravujte si vlastné jedlo

Najlepšie na niekoľko dní dopredu. Nebude vás to lákať chodiť do reštaurácií, kde by ste pravdepodobne minuli viac peňazí. Ak si navyše nakúpite potraviny v zľave, na obedoch naozaj značne ušetríte.

Zmrazujte potraviny

Niektoré potraviny, ktoré ste nestihli skonzumovať, sa dajú zamraziť. Nemusíte tak jedlo vyhadzovať a urobíte si aj zásoby na ďalšie dni. Vedeli ste, že zmraziť môžete aj vajcia, mlieko, syry, jogurty, chlieb či koláče? Ak máte záhradku, ideálne je zamraziť si sezónne ovocie, zeleninu a bylinky. Mimo sezóny, napríklad v zime, bývajú v obchodoch drahšie.

Plaťte v hotovosti

Platba kartou je veľmi pohodlná, a práve to búra viaceré bariéry v míňaní peňazí. Strácate prehľad o skutočných výdavkoch. Vyskúšajte si naplánovať výdavky na týždeň dopredu, vyberte si hotovosť a kartu nechajte doma.

Vyrábajte vlastné darčeky

Investujte namiesto peňazí do darčeka svoj čas tak, že ho vyrobíte. Obdarovaný to určite ocení a vy si nemusíte lámať hlavu s rozpočtom. 

Zaobstarajte si fľašu na vodu

Nebudete tak neustále kupovať plastové fľaše. Svoju fľašu si jednoducho kedykoľvek naplníte vodou z kohútika. Ušetríte peniaze aj životné prostredie. A v prípade niektorých sladených nápojov aj svoje zdravie.

Choďte do práce pešo

Ak to máte z domu ďaleko, vyrazte na bicykli alebo využite mestskú hromadnú dopravu. Poďakuje sa vám vaša peňaženka a aj vaše telo.

See more articles in this category darčeky šetrenie peniaze potraviny hotovosť chôdza tipy triky
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac