Poznáte týchto 10 rozdielov medzi ženami a mužmi?

Určite ste už počuli, že ženy sú z Venuše a muži z Marsu. Samozrejme, nie je to pravda. Sme rovnaký druh z rovnakej planéty, ale je medzi nami pár rozdielov, ktorými sa rozlišujeme. Tieto rozdiely sú reálne a majú aj svoj dôvod. Prečítajte si najzaujímavejšie rozdiely medzi ženským a mužským pohlavím.

1. Sluch ako netopier

Je dokázané, že ženy majú v mozgových centrách o 11 % viac neurónov, ktoré ovládajú sluch a jazyk, ako muži. To znamená, že ženy počujú lepšie ako muži.

2. Oči pre plač

Hovorí sa, že ženy sú citlivejšie ako muži a rozplače ich hocičo. Nuž, je to pravda. Ženy si utierajú uslzené oči 30 až 64-krát za rok, pričom muži plačú len 6- až 17-krát za rok. Dokonca je rozdiel aj v priemernom čase plaču. Ženy plačú dlhšie, v priemere 6 minút, a muži iba 2 minúty.

3. Sladké sny?

Ženy nemajú na ružiach ustlané a nemajú ani taký sladký spánok, pretože ich viac sužujú nočné mory ako mužov. Tieto sny bývajú často hrozné a týkajú sa straty milovanej osoby alebo že ich niekto prenasleduje. Mávate aj vy takéto nočné mory? 

4. Vychutnávači relaxu

Vedci z Barcelonskej univerzity zistili, že muži trávia väčšiu časť dňa voľnočasovými aktivitami ako ženy. Štúdia ukázala, že muži relaxujú viac ako ženy, ale má to jeden háčik. Pri otázke, ako sú spokojní s množstvom a kvalitou voľného času, ženy uviedli výrazne vyššiu spokojnosť. Takže muži majú síce viac voľného času, ale neužívajú si ho tak veľmi ako ženy.

5. Ruku na to

Vedeli ste, že hormóny testosterón a estrogén riadia gény, ktoré určujú dĺžku prstov? Ženy majú vďaka tomu väčšinou dlhší ukazovák ako prstenník a u mužov je to zas naopak. 

6. Zmysel pre chuť a čuch

Spozorovali ste niekedy, že ste vôňu zacítili skôr ako váš partner? A nie je to len náhoda, ale fakt, pretože ženy majú v čuchových receptoroch o 50 neurónov viac. Tým pádom majú lepšie vyvinutý zmysel pre čuch, a dokonca aj chuť, keďže majú i vyšší počet chuťových pohárikov.

7. Priberanie

Z priberania nie je nadšený nikto, ale s vekom prichádza aj to. A tu je tiež rozdiel medzi mužmi a ženami. Ženské telo ukladá tuk zvyčajne do bokov, zadku a stehien. Na rozdiel od mužov, ktorým sa tuk ukladá najmä do brucha, čím im vznikne, ako ho ľudovo nazývame, pivné brucho.  

8. Červené krvinky

Vedeli ste, že muži majú viac červených krviniek? Môžu mať až 6,1 milióna buniek na mikroliter v porovnaní s 5,4 milióna buniek u žien. 

9. Studené nohy ako žaba

Zvyknete mať studené nohy alebo ruky? My vám povieme, prečo je to tak. Pretože prúdenie krvi je u žien koncentrovanejšie v dolných končatinách, zatiaľ čo u mužov je to rozložené rovnomernejšie. To je dôvod, prečo majú ženy chladné nohy a ruky. Ďalším zaujímavým faktom je, že muži nie sú takí citliví na chlad ako ženy.

10. Všetky odtiene farieb

Dostali sme sa až ku klasickej stereotypickej záležitosti. Tak ako je to? Naozaj ženy vedia rozlíšiť odtiene farieb lepšie ako muži? Áno, vedia. Ženy dokážu lepšie rozpoznať farebné variácie. Niektorí vedci sa domnievajú, že za rozdielmi sú pohlavné hormóny, keďže mužské pohlavné hormóny môžu zmeniť vývoj zrakovej kôry. Ženy sú teda schopné rozlíšiť rozdiely vo farbách, ale muži skôr spozorujú pohyb.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Všimli ste si niektoré rozdiely aj vy? Samozrejme, medzi fyziologickými záležitosťami žien a mužov sú rozdiely, ale tie nie sú také podstatné ako tie vnútorné citové, ktoré nás spájajú.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: zaujímavosti
Ďalšie články

Ako cvičenie pomáha zvládať stres?

V dnešnom svete, v ktorom žijeme, sa stres stal pre...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? – video

Kto by to bol povedal, že zo špajdlí, drevených guľôčok...

Zistiť viac