5 horúcich „beauty“ tipov na leto

Milujeme leto. Je to obdobie, keď chodíme častejšie von, na výlety, stanovačky, športujeme, kempujeme, dovolenkujeme. A potíme sa. Máme pre vás pár tipov, ako sa starať o krásu a zdravie v horúcich letných dňoch.

Pitný režim

Jeho striktné dodržiavanie je úlohou číslo jedna. Počas horúčav sa odporúča vypiť až 5 litrov vody, pričom zdravý dospelý človek by sa mal pohybovať v rozmedzí od 2,5 do 3 litrov. Avšak, ak máte zamestnanie alebo robíte práve činnosť, pri ktorej sa viac potíte, vypite väčšie množstvo tekutín. Najlepšia je čistá pitná voda a bylinkové čaje bez cukru, ktoré si doprajte, aj keď smäd práve necítite. Obmedziť by ste mali tiež kofeín, alkohol a nápoje obsahujúce chinín.

Parfum z chladničky

Keď vám je horúco a spotíte sa, je nepravdepodobné, že voniate príliš dobre. Vyskúšali ste si dať niekedy svoju obľúbenú voňavku do chladničky? Príjemne sa tak viete schladiť a budete sa cítiť sviežo.

SPF, SPF, SPF

Taká známa skratka (Sun Protection Factor), a predsa na ňu často zabúdame. V kozmetike udáva stupeň ochrany pred UVB žiarením. Čím je jeho číslo vyššie, tým viac UVB žiarenia blokuje. Odborníci odporúčajú SPF 30 – 50, pravidelnú aplikáciu každé dve hodiny a nezabúdať na uši, prsty a pery.

Domáci pomocníci

Ak dôjde k spáleniu od slnka, použite hydratačné mlieka špecifikujúce sa na spálenie od slnka. Zmiernia začervenanie a bolesť. Skvelým pomocníkom môžu byť aj potraviny, ktoré máme doma, ako kyslá smotana, jogurt, oleje a pod. Pomocou nich si dokážete vyrobiť vlastný krém na spálenú pokožku.

Ak budete mať teplotnú vyrážku v dôsledku vystavenia sa vysokým teplotám, udržujte vyrážku suchú a na úľavu používajte kožné púdre, ako je detský púder.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Bez mejkapu ani na krok?

Ak si to neviete predstaviť, vyskúšajte to aspoň raz do týždňa. Vyberte si deň, v ktorom s tým budete najviac komfortná, odstráňte všetky nečistoty a zvyšky mejkapu a nechajte vyniknúť vašu prirodzenú krásu. Uvidíte, ako sa pleť rozžiari a odvďačí sa vám krásnym a sviežim vzhľadom. Kedy je lepšie dopriať pleti oddych od nánosu mejkapu, ak nie práve v lete?

See more articles in this category tipy starostlivosť krása leto dovolenka
Ďalšie články

Letné grilovanie: Recepty a tipy na úžasné jedlá

Leto je ideálny čas na grilovanie s priateľmi, rodinou a...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť záložku do knihy? – video

V tomto období je všade okolo nás plno krásnych lúčnych...

Zistiť viac

Ako sa efektívne pobaliť na dovolenku? Tu sú naše tipy

Letná dovolenka je čas na oddych, objavovanie nových destinácií a...

Zistiť viac