5 horúcich „beauty“ tipov na leto

Milujeme leto. Je to obdobie, keď chodíme častejšie von, na výlety, stanovačky, športujeme, kempujeme, dovolenkujeme. A potíme sa. Máme pre vás pár tipov, ako sa starať o krásu a zdravie v horúcich letných dňoch.

Pitný režim

Jeho striktné dodržiavanie je úlohou číslo jedna. Počas horúčav sa odporúča vypiť až 5 litrov vody, pričom zdravý dospelý človek by sa mal pohybovať v rozmedzí od 2,5 do 3 litrov. Avšak, ak máte zamestnanie alebo robíte práve činnosť, pri ktorej sa viac potíte, vypite väčšie množstvo tekutín. Najlepšia je čistá pitná voda a bylinkové čaje bez cukru, ktoré si doprajte, aj keď smäd práve necítite. Obmedziť by ste mali tiež kofeín, alkohol a nápoje obsahujúce chinín.

Parfum z chladničky

Keď vám je horúco a spotíte sa, je nepravdepodobné, že voniate príliš dobre. Vyskúšali ste si dať niekedy svoju obľúbenú voňavku do chladničky? Príjemne sa tak viete schladiť a budete sa cítiť sviežo.

SPF, SPF, SPF

Taká známa skratka (Sun Protection Factor), a predsa na ňu často zabúdame. V kozmetike udáva stupeň ochrany pred UVB žiarením. Čím je jeho číslo vyššie, tým viac UVB žiarenia blokuje. Odborníci odporúčajú SPF 30 – 50, pravidelnú aplikáciu každé dve hodiny a nezabúdať na uši, prsty a pery.

Domáci pomocníci

Ak dôjde k spáleniu od slnka, použite hydratačné mlieka špecifikujúce sa na spálenie od slnka. Zmiernia začervenanie a bolesť. Skvelým pomocníkom môžu byť aj potraviny, ktoré máme doma, ako kyslá smotana, jogurt, oleje a pod. Pomocou nich si dokážete vyrobiť vlastný krém na spálenú pokožku.

Ak budete mať teplotnú vyrážku v dôsledku vystavenia sa vysokým teplotám, udržujte vyrážku suchú a na úľavu používajte kožné púdre, ako je detský púder.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Bez mejkapu ani na krok?

Ak si to neviete predstaviť, vyskúšajte to aspoň raz do týždňa. Vyberte si deň, v ktorom s tým budete najviac komfortná, odstráňte všetky nečistoty a zvyšky mejkapu a nechajte vyniknúť vašu prirodzenú krásu. Uvidíte, ako sa pleť rozžiari a odvďačí sa vám krásnym a sviežim vzhľadom. Kedy je lepšie dopriať pleti oddych od nánosu mejkapu, ak nie práve v lete?

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: starostlivosť krása leto dovolenka tipy
Ďalšie články

„Menej je viac ako nič,“ hovorí talentovaná Maťa Kavalír Bucková

Napriek tomu, že žije s manželom s ťažkým ochorením ALS,...

Zistiť viac

Ako si vytvoriť návyk a začať pravidelne čítať?

​​Čítanie je jedným z najužitočnejších návykov, ktoré človek môže mať....

Zistiť viac

Ako pripraviť paté z kuracích pečienok? – video

Ukážeme vám skvelý recept na paté z kuracích pečienok podľa...

Zistiť viac