5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú aj tajomstvá a mágia, ktoré sa vzpierajú vysvetleniu. Sú to mystické miesta, kde sa staroveké legendy prelínajú s realitou. Od starovekých ruín až po prírodné zázraky, tieto destinácie lákajú cestovateľov, aby sa vydali objavovať mágiu a záhady.  

 

New Orleans, USA

Toto miesto so svojou bohatou históriou voodoo a hoodoo vyžaruje množstvo mágie. Čarodejnícke tradície siahajú až do roku 1700. Panuje tu legenda o Márii Laveau, slávnej liečiteľke a kňažke voodoo. Jej hrob je možné navštíviť so sprievodcom. Mnohí veria, že sa im tam splnia ich tajné želania. Turisti tu môžu navštíviť rôzne voodoo obchody, obchodíky s bylinkami, kryštálmi a zažiť jedinečnú mystickosť v meste. Veď nie nadarmo je toto mesto inšpiráciou pre mnohé filmy a seriály o nadprirodzených silách. 

 

Stonehenge, Anglicko

Táto prehistorická pamiatka, ktorá je obklopená mystikou a záhadami, je zaradená na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Odhaduje sa, že Stonehenge bol postavený pred viac ako 4000 rokmi. Presné metódy používané na prepravu a vztýčenie masívnych kameňov, z ktorých niektoré vážia až 25 ton, stále zostávajú záhadou. Toto miesto patrí medzi najnavštevovanejšie archeologické lokality na svete. Priťahuje návštevníkov, ktorých fascinuje jeho mystická aura a historický význam. Zúčastňujú sa na špeciálnych podujatiach, ako sú oslavy slnovratu. Stonehenge je dokonca spájaný s Artušovskou legendou, pričom niektoré teórie ho navrhujú ako možné miesto Camelotu alebo pohrebisko mýtických postáv, ako je Merlin. 

 

Salem, USA

Je známy svojou históriou čarodejníckych procesov v 17. storočí, počas ktorého bolo niekoľko ľudí obvinených z čarodejníctva a 20 osôb bolo popravených. Táto kapitola zanechala na identite mesta stopu a práve kvôli tomu fascinuje historikov a záujemcov o okultizmus a nadprirodzené veci. Mesto ponúka prehliadky so sprievodcom, čarodejnícke múzeá, atrakcie venované čarodejníctvu a magické obchody, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta. 

 

Siquijor, Filipíny

Tento ostrov je známy svojou povesťou ako „ostrov liečenia.” Oddávna sa spája s tradičnými ľudovými liečebnými postupmi, bylinnou medicínou a mystickými rituálmi. O ostrove kolujú legendy s mýtickými bytosťami, ako sú upíri, obri a začarované bytosti, o ktorých sa predpokladá, že obývajú lesy a hory. Siquijor každoročne organizuje liečebný festival známy ako  „Fiesta de los Milagros,” kde tradiční liečitelia predvádzajú svoje schopnosti a ponúkajú služby miestnym aj návštevníkom. 

 

Blå Jungfrun Island, Švédsko

V preklade znamená  „modrá panna”. Tento tajomný ostrov bol v roku 2011 označený za biosférickú rezerváciu UNESCO. Podľa miestnych legiend ostrov kedysi obývali čarodejnice, ktoré sa tam aj schádzali, aby praktizovali temné rituály a komunikovali s nadprirodzenými silami. Archeologické vykopávky odhalili kamenné mohyly, starodávne ohniská a ďalšie artefakty, ktoré naznačujú, že ostrov používali ako rituálne miesto už prehistorické národy, čo mu pridáva na mystickom pôvode. Avšak kvôli jeho kultúrnemu významu a krehkému ekosystému je prístup na ostrov obmedzený. Jeho návštevníci musia získať povolenie, aby mohli preskúmať ostrov. 

 

Tieto destinácie po stáročia uchvacujú svet. Každé z týchto miest má svoje kúzlo. Čaro nájdete aj v našej limitovanej edícii Bob a Bobek – králikov z klobúka kúzelníka Pokustona.  

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť
See more articles in this category miesta Kúzla mágia
Ďalšie články

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac