6 tipov na letné víkendové aktivity

Letné víkendy ponúkajú ideálnu príležitosť na vyhrievanie sa v teplom počasí, objavovanie prírody a krásne spomienky s rodinou a priateľmi. Či už uprednostňujete leňošenie pri bazéne, turistiku alebo grilovanie, každý si nájde v našom zozname niečo, čo si užije. Tu je niekoľko tipov, vďaka ktorým si čo najlepšie užijete slnečné víkendy. 

 

1. Vodné radovánky

Na letné dni sa mnohí tešia práve kvôli dňom stráveným pri vode. Zbaľte si opaľovací krém, plážové osušky, vreckovky a chladničku plnú osviežujúcich nápojov a občerstvenia. Pri vode si môžete užiť vodné aktivity, ako je plávanie, paddleboarding alebo jazda na kajaku. Ak máte deti, stavanie hradov z piesku a hranie plážového volejbalu vás môžu zabaviť na dlhé hodiny. Nezabudnite si zobrať dobrú knihu a môžete si čítať, kým sa budete opaľovať.

Naše tipy: 

Akvapark Tatralandia (Liptovský Mikuláš)

Tatralandia je jeden z najväčších akvaparkov v strednej Európe, ponúka množstvo vnútorných a vonkajších bazénov, toboganov a atrakcií s termálnou vodou. Je to obľúbená destinácia pre rodiny a milovníkov vody.

Aquacity Poprad (Poprad) 

Aquacity Poprad sa nachádza v meste Poprad neďaleko Vysokých Tatier a ponúka termálne bazény, wellness centrum a množstvo vodných atrakcií vrátane toboganov a relaxačných priestorov.

Thermal Corvinus (Veľký Meder)

Tieto termálne kúpele ponúkajú niekoľko vnútorných a vonkajších bazénov s teplou termálnou vodou. Je obľúbeným miestom pre relax a wellness.

Gino Paradise (Bešeňová)

Tento akvapark sa nachádza v Bešeňovej a ponúka termálne bazény, tobogany a wellness zariadenia. Bazény sú napájané geotermálnymi prameňmi, ktoré poskytujú jedinečný zážitok z kúpania.

Akvapark Senec

Tento akvapark sa nachádza v Senci a ponúka množstvo bazénov, toboganov a rekreačných zariadení. Je to skvelé miesto pre rodinný deň.

 

2. Pikniky v parku

Pripravte si piknikový kôš s obľúbenými letnými jedlami, ako sú sendviče, čerstvé ovocie a domáce limonády. Prineste si deku, nejaké hry ako frisbee alebo bedminton a nájdite si tienisté miesto pod stromom. Mnohé parky majú tiež krásne chodníčky na pokojnú prechádzku alebo jazdu na bicykli.

Naše tipy: 

Park pri kaštieli v Budmericiach

Budmerice sú známe najmä svojím kaštieľom s anglickým parkom, ktorý pozvoľna prechádza do rozľahlého hája. Práve preto je to ideálne miesto na piknik aj s krásnym výhľadom na kaštieľ. Okrem toho sa tam nachádza malý kaňon Gidry, budmerické rybníky a dve prírodné rezervácie. 

Medická záhrada (Bratislava)

Medická záhrada v centre Bratislavy je očarujúca záhrada s dobre udržiavanými trávnikmi, záhonmi a lavičkami. Je to pokojná oáza uprostred rušného mesta, ideálna na pokojný piknik.

Sad Janka Kráľa (Bratislava)

Tento park sa nachádza v meste Bratislava a je obľúbenou rekreačnou oblasťou s množstvom zelených plôch na piknik. Je pomenovaná po slovenskom romantickom básnikovi Jankovi Kráľovi a poskytuje pokojné prostredie s krásnym prostredím.

Park pri zámku Budatín (Žilina)

Tento park sa nachádza v okolí Budatínskeho hradu v Žiline a spája historickú architektúru s krásnymi zelenými plochami. Udržiavaný areál parku a blízkosť rieky Váh z neho robia skvelé miesto na piknik.

 

3. Návšteva miestnych farmárskych trhov

Jún je ideálny čas na návštevu miestnych farmárskych trhov, kde nájdete čerstvé produkty, remeselné výrobky a jedinečné remeslá. Prechádzka po trhu je nielen skvelým spôsobom, ako podporiť miestnych farmárov a remeselníkov, ale aj šancou objaviť nové jedlá a ingrediencie. 

 

4. Športy a aktivity v prírode

Pre tých, ktorí milujú aktívny oddych, sú letné víkendy ideálne na vonkajšie športy. Zahrajte si tenis, choďte sa korčuľovať, na turistiku či bicyklovať. Ak bývate v blízkosti jazera alebo rieky, zvážte rybolov alebo prenájom plte na celý deň. 

 

5. Grilovanie na dvore

Usporiadajte grilovanie, aby ste si mohli vychutnať vynikajúce jedlo a skvelú spoločnosť bez toho, aby ste museli cestovať ďaleko. Ugrilujte si svoje obľúbené mäso a zeleninu. Keď sa večer ochladí, premiestnite sa k ohňu a skvelý večer môže pokračovať. 

6. Kempingové dobrodružstvá

 

Ak máte radi prírodu, zvážte, či by ste cez víkend nešli kempovať. Či už uprednostňujete stan, karavan alebo prenájom chatky, kemping vám umožní oddýchnuť si od zhonu každodenného života a ponoriť sa do prírody.

 

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

 

See more articles in this category tipy leto aktivity
Ďalšie články

Ako zostať produktívna, keď jediné, na čo myslíte, je dovolenka?

Teploty stúpajú, a to znamená len jedno, prichádza leto! Slnko,...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť sviečku proti komárom? – video

Letooo! Začína sa obdobie, keď budeme sedieť večer na terasách...

Zistiť viac