7 predmetov, s ktorými bude váš životný štýl udržateľnejší

Ekologickosť a udržateľnosť nie sú len komplikované pojmy späté s budúcnosťou našej planéty. Byť eko je aj vhodnou príležitosťou vymeniť zopár predmetov vo svojom okolí za ich ekologickejšie varianty a nebyť tak len udržateľnejší, ale možno pritom vyzerať aj cool.

Cestovný hrnček

Vy ešte stále z kaviarne odchádzate s papierovým pohárom? A nie je to škoda? Praktickým cestovným hrnčekom totiž dokážete uľaviť nielen prírode, ale získať aj štýlový doplnok, ktorý vás odlíši od ostatných. Či už to bude jeho farba, tvar alebo vtipný nápis, termohrnček sa môže stať vaším prvým a pekne imidžovým krokom k väčšej udržateľnosti.

Zubná kefka

Plastové kefky sú out, trendom sú kefky drevené alebo bambusové. Nielen, že sa pekne vynímajú v každej kúpeľni a očaria tak každú návštevu, sú aj pekným príspevkom k udržateľnosti vašej domácnosti, ktorá sa tak zbaví závislosti od ďalšieho kúska plastu.

Fľaša na vodu

Podobne ako v prípade cestovného hrnčeka, aj sklenená či kovová fľaša je ideálnym spojením imidžového doplnku a ekologických predsavzatí. Namiesto neustáleho kupovania (a vyhadzovania) plastových fliaš si vodu nosíte v cestovnej fľaši, ktorú jednoducho umyjete a použije znova.

Látková taška

Zatiaľ čo ešte pred pár rokmi bolo samozrejmosťou vypýtať si k nákupu zadarmo hneď niekoľko igelitových tašiek, dnes už sa človek občas cíti previnilo, aj keď si prinesie vlastné. Prečo ich teda rovno nevymeniť za látkové tašky, ktoré vydržia viac, sú neporovnateľne ekologickejšie a ešte nimi môžete vďaka obrázku či nápisu celému svetu komunikovať svoj zmysel pre humor či obľúbenú značku?

Slamky

Máloktorý predmet si za posledné roky prešiel takou zmenou imidžu, ako plastové slamky. Zo symbolu osláv a pohody sa stal znak neekologickosti a zamorenia planéty plastom. Alternatívy pritom existujú – bambusové či kovové slamky sú ešte praktickejšie, z dlhodobého hľadiska ekonomickejšie a hlavne sa dajú používať opakovane.

Vrecká na pečivo a ovocie

Štýlovou a ekologickou taškou sa nemusíte prezentovať len na ulici, ale aj priamo v obchode. Stačí ak si na nákup pribalíte plátené vrecko na pečivo či sieťovku na zeleninu alebo ovocie.

Kuchynské utierky a obrúsky

Priestor na jednoduchý prechod na ekologickejšiu verziu ponúkajú aj hygienické produkty. Vďaka novej eko edícii od Harmony teraz môžete toaletný papier či obrúsky vymeniť za ich ekologickejšie varianty, ktorými nielen uľavíte prírode, ale získate aj nový doplnok do vašej domácnosti.

Sú vám ekologické témy blízke? Otestujte si svoje vedomosti o udržateľnosti v našom EKO kvíze!

 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: obrúsky udržateľnosť kuchynské utierky fľaša hrček zubná kefka taška slamky eko
Ďalšie články
DIY Eko čistiace prostriedky pre ekologickú domácnosť

DIY Eko čistiace prostriedky pre ekologickú domácnosť

Záleží vám na životnom prostredí a chcete ho chrániť? Potom...

Zistiť viac
Naučte sa 5 jazykov lásky a zlepšite svoj vzťah

Naučte sa 5 jazykov lásky a zlepšite svoj vzťah

Emocionálna reč dvoch ľudí sa môže líšiť. Rovnako ako sa...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť ozdobu z polystyrénu? - video

Ako si vyrobiť ozdobu z polystyrénu? – video

Máte doma polystyrénový kruh? Možno vás to prekvapí, ale okrem...

Zistiť viac