7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

Mnohí ľudia sa snažia nájsť nové kreatívne spôsoby, ako prejaviť partnerovi svoju lásku. Nejde len o slová, ale aj o gestá. Alebo žijeme v dobe, kedy slová strácajú váhu? Akými spôsobmi vieme dať najavo, že niekoho máme radi či milujeme?

Láska je univerzálny jazyk, ktorým hovoríme všetci, avšak prejavovať lásku môže byť niekedy náročné. Naše tipy vám pomôžu posilniť váš vzťah a ukážu vám, aký priestor venujete partnerovi vo svojom živote.

7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

1. Napísať list nie je „oldschool“

V digitálnej ére je ručne písaný list vzácny a cenou nevyčísliteľný dar. Napíšte svojmu partnerovi list, v ktorom mu vyjadríte svoje city, popíšete pekné spomienky alebo len spomeniete drobnosti zo spoločného života, ktoré vás tešia. Týmto krokom mu dáte najavo nielen to, že ste si naňho našli čas, ale že viete pomenovať, prečo ste v tomto vzťahu šťastná. No a tak trochu mu to pripomeniete pre prípad, že by na to „zabudol“. 🙂

7 tipov, ako si prejavovať lásku a udržať vášeň vo vzťahu

2. Vytvárajte si spoločné zážitky

Tento bod je nevyhnutný. A tak často ho zanedbávame… Naplánujte spoločný výlet alebo aktivitu, ktorú ste ešte nikdy predtým neskúsili. Môže ísť o tanečnú lekciu, piknik v prírode, návštevu miestnych turistických atrakcií alebo choďte na motokáry. Týmto spôsobom budete spolu zbierať vzácne spomienky, ktoré s nikým iným nemáte.

3. Prekvapte partnera (samozrejme, príjemne)

Má váš partner obľúbenú knihu, film alebo kapelu? Prekvapte ho tým, že ho zoberiete na koncert či do kina. Môžete vybrať aj nejaké alternatívne kino alebo klub, kde ste ešte neboli. Alebo, naopak, miesto, ktoré máte obaja radi. Nechce sa vám nikam ísť? Pripravte si pohodový večer doma. Určite vašu polovičku poteší aj dobré jedlo, ktoré ju bude čakať po ťažkom pracovnom dni. Takéto prekvapenia sú jednoduché, ale efektívne a partnerovi ukážete, že viete, čo má rád. Alebo pripravte pre svojho partnera milostné odkazy na nečakaných miestach, napríklad v taške, v aute alebo na zrkadle v kúpeľni. Pre inšpiráciu si pozrite náš spot, v ktorom chlapec milým malým gestom prejaví svoju veľkú lásku.

4. Vytvorte si spoločný rituál

Toto je fantastický bod, ktorý by ste naozaj mali vyskúšať. Je síce pravda, že rituály medzi partnermi vznikajú skôr spontánne, no môžete si ho skúsiť aj sami vytvoriť. Spoločná večerná prechádzka, pravidelné nedeľné raňajky v posteli alebo sledovanie obľúbeného seriálu každý štvrtok. Utužíte tým vzťah, uvidíte.

5. Dotyky a vášeň

Fyzický kontakt je jedným z najdôležitejších aspektov prejavovania lásky. Objímania, bozky, držanie za ruku alebo len jednoduché pohladenie po chrbte má veľký význam. Nebojte sa prejaviť svoju lásku cez dotyk, keď cítite, že je vhodný moment. Po určitom čase môže byť vášeň v partnerskom vzťahu menej intenzívna. Zdá sa vám, že tie časy, keď sa vám len pri vyslovení mena milovanej osoby zrýchlil pulz, sú preč? Sexy spodná bielizeň, ruže, sviečky a vaňa nie sú jediným spôsobom, ako si udržiavať vášeň vo vzťahu. Aj slová uznania sú pre mužov silným afrodiziakom. A platí to aj opačne.

6. Tri „P“ – podpora, povzbudenie, pomoc

Vo vzťahu je dôležité byť oporou a povzbudzovať svojho partnera v jeho snahách a ambíciách. Nezabúdajte na povzbudivé slová, úprimné komplimenty a vzájomnú podporu pri dosahovaní osobných cieľov. Venujte sa svojmu partnerovi s láskou a starostlivosťou. Môžete mu pripraviť teplý čaj, keď je chorý alebo masírovať jeho nohy po náročnom dni. Tieto drobné gestá vytvárajú pocit bezpečia a pohody vo vzťahu.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

​​7. Slovo „ďakujem“

Poslednou radou, ktorú by sme radi spomenuli, je prejav vďaky. Nezabúdajte pravidelne poďakovať svojmu partnerovi za všetko, čo pre vás robí. Vďaka by mala byť súčasťou každodenného života. Pripomína obom, ako ste si vzájomne dôležití a vzácni.

Vyskúšajte niektoré z uvedených tipov a rád a nezabúdajte, že najdôležitejšie je byť vždy úprimný a otvorený voči svojmu partnerovi. Súcit, pochopenie a úprimná komunikácia sú základom pevného a šťastného vzťahu. 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: tipy vztah láska
Ďalšie články
DIY Eko čistiace prostriedky pre ekologickú domácnosť

DIY Eko čistiace prostriedky pre ekologickú domácnosť

Záleží vám na životnom prostredí a chcete ho chrániť? Potom...

Zistiť viac
Naučte sa 5 jazykov lásky a zlepšite svoj vzťah

Naučte sa 5 jazykov lásky a zlepšite svoj vzťah

Emocionálna reč dvoch ľudí sa môže líšiť. Rovnako ako sa...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť ozdobu z polystyrénu? - video

Ako si vyrobiť ozdobu z polystyrénu? – video

Máte doma polystyrénový kruh? Možno vás to prekvapí, ale okrem...

Zistiť viac