7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie. Ponoríme sa do ikonických filmov, v ktorých vládne mágia, kúzla a ktoré chytili za srdce divákov po celom svete. Pustite si niektorý z nich doma a okamžite si tak vytvoríte magickú atmosféru. 

 

Cesta do krajiny Oz (2013)

Oscar Diggs, druhoradý cirkusový kúzelník, cestuje z Kansasu a zrazu sa ocitne v zázračnej krajine Oz. Myslí si, že nečakane vyhral v lotérii a s ním aj večnú slávu a bohatstvo, ale jeho radosť ukončia tri čarodejnice. Tie totiž nie sú presvedčené, že práve on je legendárnym čarodejníkom, na ktorého príchod všetci v krajine Oz čakali. Oscar sa zapletie do problémov, ktorým čelí krajina Oz a jej obyvatelia. Musí prísť na to, kto je dobrý a zlý skôr, než bude neskoro. Spočiatku nie príliš šikovný iluzionista využije svoje znalosti mágie, aby krajinu zachránil. Nakoniec dozrie a stane sa mocným čarodejníkom a vládcom krajiny Oz, ale najmä lepším človekom. 

Herci:  James FrancoMila KunisRachel WeiszMichelle Williams a ďalší 

 

Harry Potter a kameň mudrcov (2001)

Nielen prvý diel, ale všetky časti série Harryho Pottera uvádzajú divákov do očarujúceho sveta mágie a kúziel. Film je založený na románe J. K. Rowlingovej. Ten opisuje príbeh Harryho Pottera, ktorý vo svojich jedenástich rokoch zistí, že je čarodejník a vydá sa na Rokfortskú čarodejnícku školu. Harry sa dozvie, ako skutočne zomreli jeho rodičia a o čarodejníkovi, ktorý za to mohol. Pričom si nájde celoživotných priateľov Rona a Hermionu. Harry v celej čarodejníckej sérii konfrontuje temné sily a odhaľuje tajomstvá spolu so svojimi priateľmi. Série spájajú mágiu, priateľstvo a víťazstvo dobra nad zlom spolu s ohromnými dobrodružstvami, ktoré pobavia divákov všetkých vekových kategórií. 

Herci: Daniel RadcliffeRupert GrintEmma WatsonRobbie ColtraneTom Felton a ďalší 

 

Kúzelná opatrovateľka (2005)

Ovdovený pán Brown potrebuje, aby sa jeho deti začali správať slušne, pretože inak si nenájde novú ženu, ktorá by mohla zachrániť jeho finančnú situáciu. Teta Adelaide sa totiž rozhodla, že pokiaľ sa neožení, nebude mu už prispievať. Čo by mu ešte viac zničilo jeho nepodarený život. Jeho jedinou záchranou sa stáva pestúnka McPhee, ktorá svojou zázračnou mocou jeho deti zmení na nepoznanie. 

Herci:  Emma ThompsonColin FirthKelly MacdonaldThomas Brodie-Sangster a ďalší

 

Čarodejov učeň (2010)

Vyvolený mladík musí prejsť rýchlokurzom mágie od skúseného čarodeja, aby porazili temné sily a zachránili svet. Proti dobrým čarodejom stojí zlá a zákerná čarodejnica Morgana, ktorá sa usiluje o kúzlo vzkriesenia, čo by znamenalo všeobecné zmŕtvychvstanie a zároveň skazu všetkého. Čarodej Baltazar plachého a introvertného chlapca zasvätí do tajomstiev mágie a urobí z neho svojho učňa. Spoločne sa púšťajú do boja so zlom, ktoré nesmie zvíťaziť nad dobrom. 

Herci: Nicolas CageJay BaruchelMonica BellucciAlfred Molina a ďalší 

 

Vládkyňa zla (2014)

Zradená svojou láskou a hnaná túžbou po pomste uvrhne lesná kráľovná Zloba krutú kliatbu na kráľovu dcéru Auroru. Ako princezná rastie, ocitne sa v strede konfliktu medzi lesným kráľovstvom, ktoré si obľúbila a ľudským kráľovstvom, z ktorého pochádza. Preto sa odhodlá spraviť čin, ktorý by mohol spojiť obidva svety. Či sa jej to podarí, sa dozviete, ak si pozriete film. 

Herci: Angelina JolieSharlto CopleyElle FanningSam RileyImelda Staunton a ďalší 

 

Podfukári (2013)

Príbeh je o špičkových iluzionistoch, ktorí v rámci svojich efektných kúzelníckych show predvádzajú ešte lepšie bankové lúpeže zamerané proti skorumpovaným finančníkom. Po veľkolepom vybielení prvej banky v priamom prenose vstupuje na scénu FBI a začína napínavá a zábavná zápletka. FBI si na pomoc pozve bývalého iluzionistu, ktorý sa snaží prísť na to, ako to vlastne robia a o čo im ide. 

Herci: Jesse EisenbergMark RuffaloWoody HarrelsonIsla Fisher a ďalší 

 

Bob a Bobek (1979 – 1995)

Klobúk kúzelníka Pokustona nie je obyčajný klobúk. Bývajú v ňom králiky Bob a Bobek. Bob je múdry a usilovný a Bobek je zas šikovný a nápaditý. Obaja sa každé ráno vydávajú z klobúka von, aby prežili dobrodružstvá a veselé príhody. Zaspomínať si na ich príbehy môžete aj prostredníctvom našej limitovanej edície Bob a Bobek. 

Herci: Josef Dvořák

 

Ak ste ako deti milovali sledovať dobrodružstvá Boba a Bobka, tak vás určite poteší informácia, že na konci roku 2024 príde do kín prvý celovečerný film s Bobom a Bobkom. Takže sa máte na čo tešiť! 

 

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

See more articles in this category tipy filmy Kúzla
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac