Ako cestovať s obmedzeným rozpočtom

Najjednoduchším spôsobom, ako ušetriť na cestovaní, je vycestovať mimo sezóny. Ceny služieb sú nižšie v dôsledku menšieho počtu turistov a to isté možno povedať aj o cenách leteniek.

Ďalším skvelým tipom je vlastné stravovanie, na ktorom dokážete značne ušetriť. Ak si nájdete ubytovanie, kde si môžete pripravovať stravu vo vlastnej réžii, možno si tak ušetríte aj kadejaké tráviace ťažkosti.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Choďte na miesta, ktoré nie sú preplnené turistami, na miesta, ktoré sú menej známe. Poprechádzajte sa a preskúmajte mesto, ktoré ste sa rozhodli navštíviť. Vzrušujúce môže byť aj obyčajné „blúdenie“ ulicami. Ak sa cítite dostatočne sebavedomí v jazyku danej krajiny, môže to byť tiež dobrá príležitosť porozprávať sa s miestnymi obyvateľmi a dozvedieť sa viac o vašej destinácii.

Neustále sledujte ceny leteniek, a to aj rok dopredu. Budete viac v obraze, čo je skutočne dobrá či akciová cena leteniek do vašej vysnívanej destinácie. Neodsudzujte tiež letenky s dlhým prestojom. Možno práve vďaka nim spoznáte ďalšie mesto.

Ak chcete naozaj ušetriť, pokúste sa obmedziť svoje nákupy suvenírov, ktoré bývajú predražené. Lacnejším variantom suveníru môže byť napríklad mušľa alebo chutná drobnosť z miestnych potravín. Alebo kreatívna fotka s pozdravom vyrytým do piesku.

Zjednávajte. Nemusíte sa vôbec hanbiť, od turistov sa to priam až očakáva. Na niektorých trhoch dokážete znížiť cenu niekoľkonásobne. Čím skôr začnete, tým viac ušetríte.

A v neposlednom rade pomôže, ak budete mať plán, ktorého sa budete držať a nebudete tak v pokušení prekračovať svoj stanovený rozpočet.

Ak ste si aj tak tento rok nevybrali svoj dovolenkový cieľ alebo vám váš rozpočet jednoducho nedovoľuje tohtoročné vycestovanie, oddýchnuť si určite viete aj pri krásnych slovenských jazerách alebo u seba doma na záhradke.

 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: tipy cestovanie dovolenka ako na to
Ďalšie články

Ako na úspešné sviatky bez hádok?

Sú vaše Vianoce plné pohody, koláčikov a rozprávok? Alebo je...

Zistiť viac

Ako si poskladať vianočný stromček z obrúskov? – video

Je to tu, čas radosti a veselosti. A skladania vianočných...

Zistiť viac

Prvá žena na svete, ktorej tetovanie je uznané za súčasné výtvarné umenie

Rozprávali sme sa s inšpirujúcou ženou, ktorá tetuje hollywoodske hviezdy,...

Zistiť viac