Volal sa Milan, ale na to meno už dávno nepočúval. Keď ste ho chceli osloviť, bolo treba zakričať: „Elvis!“ a veriť, že bude mať práve lepšiu náladu. A to nebolo príliš často. Elvis bol totiž starý hundroš. Sedel zaprášený v rohu poličky a odtiaľ zachrípnutým hlasom hundral na okolitý svet.

Podľa Elvisa dobre už bolo. „Kedysi bolo v lete teplo a v zime zima, nie ako dnes,“ hovorieval Elvis zakaždým, keď niekoho prekvapilo počasie za oknom. „Za mojich čias upratovali doma len ženy,“ komentoval situáciu v izbe povýšeneckým hlasom vždy, keď videl upratovať niekoho iného, než domácu pani. „A kedysi za niečo stála aspoň tá muzika,“ neodpustil si Elvis dodať na koniec každého svojho ponosu. Elvis bol totiž dušou muzikant. Rocker, ktorý za mlada túžil po tom stať sa hviezdou. Ako mu však začali ubúdať utierky, začal sa v ňom prehlbovať aj pocit prázdnoty a toho, že možno nikdy nebude slávny. A namiesto toho, aby s ním bojoval, uzavrel sa do seba a stal sa hundrošom.

Všetci si však zaslúžime druhú šancu – aj hundravé obaly na kozmetické utierky. Tá Elvisova prišla po rokoch zapadnutia na poličke, kde ho počas prázdnin objavil malý chlapec. Elvis sa najprv zľakol, že poputuje do koša, no na jeho prekvapenie na neho začal chlapec vešať malé gumičky. Najprv jednu, potom druhú, tretiu aj štvrtú – a každú inej farby. „Taká potupa! Veď vyzerám ako baba,“ hundral si v duchu Elvis. A to ešte nevedel, že o chvíľu na gumičky pribudnú aj lesklé korálky. „Dobre už naozaj bolo,“ povzdychol si, keď mu ešte zboku pribudla akási rolka, ktorá bola ešte trblietavejšia. 

Jeho neprestajné hundranie prerušil až nečakaný zvuk. Nie zvuk – tón! A nie hocijaký. Rockový! A čo bolo najlepšie, neozýval sa zvonku ani z rádia, ale priamo zvnútra Elvisa. Ten odrazu všetko pochopil. Chlapec mu celý ten čas vlastne plnil odveký sen – vyrábal z neho gitaru schopnú vylúdiť tóny tých najlepších rockových hitov!

Od toho dňa bol hundroš Elvis minulosťou. Na svete bol rocker Elvis, schopný zahrať na štyroch strunách z gumičiek akúkoľvek pieseň. Elvis, znovuzrodený rocker, ktorý zabával celú izbu. Elvis, ktorý už nikdy nepovedal, že dobre už bolo. Dobre, ba priam úplne najlepšie, bolo práve teraz.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: kozmetické utierky rozprávka Elvis hundroš muzikant rocker
Ďalšie články

Ako si vyrobiť jarný veniec? – video

Dodajte svojmu príbytku nádych jari. Veď už aj vonku začína...

Zistiť viac

Ako cvičenie pomáha zvládať stres?

V dnešnom svete, v ktorom žijeme, sa stres stal pre...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? – video

Kto by to bol povedal, že zo špajdlí, drevených guľôčok...

Zistiť viac