Ako na priateľské vzťahy so susedmi?

Susedia sú ako vaša rodina. Nezdá sa vám to? Ide o veľmi podobný princíp – aj keď si ich nevyberiete, musíte sa s nimi naučiť žiť. A verte, že keď budete mať so susedmi priateľský vzťah, bude sa vám bývať oveľa lepšie. Naše rady vám k tomu pomôžu.

Sladké prekvapenie na zoznámenie sa s novými susedmi

Ak ste sa práve nasťahovali do nového domova, zoznámte sa so susedmi. A ako začať hneď od začiatku v dobrom? Môžete sa inšpirovať milou tradíciou z Ameriky. Tam nových susedov privítajú tým, že prinesú niečo, čo napiekli. U nás táto tradícia zatiaľ nie je veľmi rozšírená. Preto ak vás noví susedia neprivítajú s koláčom pred dverami, je to úplne v poriadku. Ale ak si chcete u nových susedov spraviť hneď od začiatku dobré meno, upečte chutný koláčik a choďte sa s nimi zoznámiť. Sladkému pokušeniu určite nikto neodolá a môžete sa pustiť do reči.

Ak aj nie ste novým susedom, ale nepoznáte tých svojich, nikdy na to nie je neskoro. Verte, že dobrej šálke kávy alebo koláču sa poteší každý.

Spoločný čas vytvára nových priateľov

Zistite, či máte niečo okrem vašej ulice spoločné. Majú vaši susedia psa? Ak ste psičkárom, tak si cestu k sebe nájdete rýchlo. Okrem toho, že môžete spolu chodiť na prechádzky so psami, viete si aj vzájomne pomôcť. Raz môže vášho psieho miláčika vyvenčiť sused a potom môžete vziať jeho psíka vy.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Ak máte deti vy aj vaši susedia, je to ďalší dôvod na spoločné zblíženie sa. Okrem toho, že nebudete sami postávať na detskom ihrisku, isto sa potešia aj vaše deti, ktoré si nájdu nových kamarátov, ktorí bývajú tak blízko.

Spoločným hobby k pevnému priateľstvu

Spoločné záujmy sú veľmi dôležité nielen v manželskom vzťahu, ale aj v tom susedskom. Nič vás nemôže potešiť viac ako fakt, že vo svojom susedovi nájdete parťáka do posilky, na túru, rodinné výlety, grilovačky či lyžovačky. Alebo to, že si so susedou môžete vymieňať najnovšie recepty. Nehovorí sa nadarmo „vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá“. Spoločný záujem je základom toho, aby ste si vytvorili dobrý susedský vzťah a naviac spravili zo suseda svojho dobrého priateľa.

Susedské vzťahy sú súčasťou nášho každodenného života, preto sa ich snažme mať čo najlepšie. Tak ako sa nám do práce chodí ľahšie, keď tam máme ľudí, ktorých máme radi, tak sa vám aj doma bude bývať lepšie, ak si spravíte zo suseda svojho dobrého priateľa, na ktorého sa môžete kedykoľvek obrátiť.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: susedia domácnosť vztahy rady
Ďalšie články
Návod na origami v tvare labute.

Ako vyrobiť origami labuť? – video

Labuť predstavuje symbol čistoty, oddanosti a pravej lásky. Už ste...

Zistiť viac

Ako pripraviť čokoládovú penu s malinami? – video

Keď niečo milujete, je to láska na celý život. To...

Zistiť viac
Malé dievča a chlapec voňajú kvety.

Päť mýtov o láske, o ktorých by ste mali vedieť

Básnici písali o láske po tisícročia, no až nedávno sa...

Zistiť viac