Ako sa kúpu toaletné papiere?

Vonku je ako na púšti, kvapky potu nám vyskakujú na chrbte hneď, ako vyjdeme z domu a myslieť dokážeme len na jediné – ako sa čo najrýchlejšie hodiť do vody. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, ako s letnými horúčavami pri vode bojujú toaletné papiere? Nepremočia sa už pri prvej šípke do vody? Vznášajú sa na hladine alebo pomaličky klesajú ku dnu? Alebo sa, nedajbože, kúpu v igelitke?! 

Podaj mi rožtek!“ počuť z brehu a vtedy je všetkým na lehátkach pri bazéne jasné jedno – voda bude v najbližších minútach patriť toaletným papierom. Čvachtať sa chodia zásadne vo dvojici. Aby sa vo vode náhodou nerozmotali a na dno nedopadla iba ich holá rolka, chytia sa pred skokom do bazéna za rožky.

Ráz. Dvá. Tri!“ skríknu vždy dva z nich súčasne predtým, ako dopadnú na hladinu. Tým sa však zábava ani náhodou nekončí.

Báli ste sa, že papiere sa zostanú vznášať na vodnej hladine a nikdy neokúsia čaro potápania? Zbytočne! Aj na to majú svoj rokmi overený trik. Jeden papier sa natočí k druhému bokom, čím z jednej strany upchá jeho rolku. Spoločne tak vytvoria malú nádobku s nepriepustným dnom, do ktorej už stačí len priliať trochu vody. Čím viac vody, tým rýchlejšia výprava ku dnu bazéna. Pýtate sa, čo keď ich tmavé dno omrzí a oni sa rozhodnú vrátiť späť ku kamarátom? Jednoducho sa pod vodou od seba odlepia, opäť sa schmatnú za rožky a ruka v ruke vyplávajú späť na hladinu.

Aj vo svete toaletných papierov však existujú trendy, ktoré sa menia z leta na leto. Nie je to tak dávno, čo chodili všetky na kúpalisko v plastových plavkách siahajúcich až po zem. A dnes? K bazénu sa papiere kotúľajú zásadne tak, ako ich stvorila výrobná linka a trendom už dávno nie sú plasty, ale opálenie. Ideálom je túto sezónu prírodná hnedá, ktorú svojho času preslávil istý Edko. Tí najusilovnejší opaľovači tvrdia, že na ňu stačí týždeň sústredeného polihovania pri brehu. Kto by však mal na to v tom teple, keď je všetkým najlepšie ponoriť sa do vody, čas?

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: rozprávka kúpanie voda potápanie toaletný papier
Ďalšie články

„Menej je viac ako nič,“ hovorí talentovaná Maťa Kavalír Bucková

Napriek tomu, že žije s manželom s ťažkým ochorením ALS,...

Zistiť viac

Ako si vytvoriť návyk a začať pravidelne čítať?

​​Čítanie je jedným z najužitočnejších návykov, ktoré človek môže mať....

Zistiť viac

Ako pripraviť paté z kuracích pečienok? – video

Ukážeme vám skvelý recept na paté z kuracích pečienok podľa...

Zistiť viac