Ako si vybrať novoročné predsavzatia, ktoré dodržíme

Novoročné predsavzatia slúžia hlavne na to, aby nás motivovali k zmene. Často sa však stáva, že nás skôr náš neúspech v ich plnení demotivuje. Máme pre vás pár rád, ako si správne vybrať novoročné predsavzatie, ktoré sa nám podarí splniť.

Vyberajte pozorne

Štatistiky plneniu predsavzatí veľmi neprajú. To však neznamená, že by sme sa do nich nemali púšťať. Dôležité je, aby ste si svoje predsavzatie správne vybrali. Zamyslite sa nad svojím životom a porozmýšľajte nad tým, čo by ste v ňom chceli zmeniť. Predsavzatie nemusí byť nič veľkolepé, môžu to byť maličkosti, ktoré vás postupne dovedú do cieľa.

Pozor na energiu

Na to, aby sme niečo dotiahli do vytúženého konca, je potrebné, aby sme mali dostatok energie. Preto dobre zvážte, či je splnenie vašeho nového predsavzatia pre vás zvládnuteľné. Buďte realisti a postavte sa pravde. Nemá zmysel plniť niečo, čo popri bežnom živote nezvládnete. Takto veľmi rýchlo stratíte motiváciu a energiu. Ak sa však rozhodnete pre niečo, čo naruší vaše bežné rutiny, skúste si nastaviť deň tak, aby ste mali dostatok času na oddych.

Nie len čo, ale aj ako

V predsavzatiach buďte konkrétni. Ak si vyberiete niečo príliš všeobecné, môže sa stať, že nebudete vedieť, ako ho plniť, respektíve to necháte tak. Stanovte si konkrétne body toho, čo vaše predsavzatie obnáša, a nasledujte ich. Tieto body vás povedú na vaše novoročnej ceste.

Nech to má zmysel

Najlepšie predsavzatia sú tie, ktoré vám dávajú zmysel a majú pre vás význam. Nedávajte si predsavzatie len preto, že to tak robia všetci. Ak to pre vás v danom období nemá význam, netlačte na pílu. Začať môžete kedykoľvek. Dôležité je, aby ste sa v tom cítili slobodní.

Nebuďte na seba príliš prísni. Ak sa vám aj nepodarí splniť všetko, čo ste si naplánovali, nevadí. Tešte sa z každého malého úspechu. Práve tie nás posúvajú pomaly, ale isto, k vytúženému cieľu. 

Ďalšie články

Darčeky z lásky vôbec nemusia byť drahé

Narodeniny, meniny, svadby, výročia, promócie, sviatky, úspechy v práci, prvý...

Zistiť viac

10 nenápadných tipov, s ktorými ušetríte každý deň

Šetrenie peňazí vie byť náročné. Ak sa neviete prinútiť začať...

Zistiť viac

To najdrahšie, čo mame môžete dať na Deň matiek

Vybrať správny darček ku Dňu matiek môže byť pre niekoho...

Zistiť viac