Ako si vychutnať Zelený štvrtok nielen na tanieri

Aj vy máte spojený Zelený štvrtok najmä so špenátom? Naši predkovia však používali rôzne iné pochutiny tejto jarnej farby. Pokúsime sa vás inšpirovať dobrými tipmi, ktorým možno dáte aj vy zelenú.

Prečo je Zelený štvrtok zelený?

Nazýva sa tak údajne podľa zelene v Getsemanskej záhrade, kde bol Ježiš Kristus zatknutý. Na niektorých miestach sa v tento deň používalo rúcho zelenej farby a aj zvyk jesť v tento deň veľa zeleniny podporuje jeho názov. Tradične sa podáva zelená strava, aby bol človek po celý rok zdravý. U nás sa konzumuje predovšetkým špenát. 

Zelené na tanieri

Vraví sa, že s každým jedlom by sme mali zjesť aj niečo zelené. No povedzme si pravdu, nie každý má v obľube špenát. Pre takých tu máme tipy na ďalšie zelené dobroty, s ktorými vyčarujete jedlo, ktoré bude celej rodine po chuti. Vyskúšajte napríklad šťaveľový prívarok, zapečený žihľavový nákyp, brokolicovú polievku, hrachovú omáčku, špargľový šalát, či avokádové toasty. Chutný tip nájdete aj v našom videu s receptom na jarný koláč so špargľou. 

 

Zelené vedľa taniera

Zelená je farba prírody, jari, niečoho nového a vitálneho. Táto farba predstavuje šťastie a rovnováhu a má dokonca upokojujúci vplyv. Preto ak ju zaradíte do svojho domova, či kancelárie, určite neoľutujete. Najjednoduchší spôsob ako si instantne zadovážiť zeleň do svojej domácnosti je kúpa akýchkoľvek rastlín a kvietkov. Na sviatočný stôl si môžete pripraviť kvetinový veniec podľa nášho video návodu.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: brokolicová polievka avokádové toasty špargľa jedlo Zelený štvrtok špenát zelená
Ďalšie články
DIY Eko čistiace prostriedky pre ekologickú domácnosť

DIY Eko čistiace prostriedky pre ekologickú domácnosť

Záleží vám na životnom prostredí a chcete ho chrániť? Potom...

Zistiť viac
Naučte sa 5 jazykov lásky a zlepšite svoj vzťah

Naučte sa 5 jazykov lásky a zlepšite svoj vzťah

Emocionálna reč dvoch ľudí sa môže líšiť. Rovnako ako sa...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť ozdobu z polystyrénu? - video

Ako si vyrobiť ozdobu z polystyrénu? – video

Máte doma polystyrénový kruh? Možno vás to prekvapí, ale okrem...

Zistiť viac