Bizarné zimné športy, ktoré vymysleli z dlhej chvíle

Všetkého veľa škodí aj v zime. Pri nasledujúcich zimných športoch sa možno niekto tak dlho nudil, že spojil nespojiteľné. Iné činnosti sme zas už dlhšie poznali, no zrejme potrebovali vyšperkovať do súťažných kvalít.

Preteky na woku

Ak ste si mysleli, že jedinou súťažnou disciplínou, ktorú možno na woku skúsiť, sú rezance so sójovou omáčkou, ste na omyle. S nápadom na netradičnú športovú disciplínu prišiel nemecký moderátor Stefan Raab. Pretekov sa môže zúčastniť hráč s výstrojou podobnou hokejovej. Ochrana je dôležitá, keďže panvica môže po spustení sa po zasneženej dráhe dosiahnuť aj 120 kilometrov za hodinu. Víťazom je samozrejme ten, kto príde do cieľa skôr. Netradičnú činnosť pritom možno vykonávať aj tímovo. Vtedy sa drevenými úchytkami spoja štyri kusy ázijského riadu.

Yukigassen

Pri Yukigassen si niekto súťaživý v Japonsku povedal, že guľovačka nemôže byť bez cieľa. Vzal siedmich priateľov a vytvoril družstvo proti druhému, aby sa na princíp paintballu naháňali v snehu. Cieľom je získať protivníkovu vlajku, pričom sa treba vyhýbať vopred pripraveným snehovým guliam.

Maratón na severnom póle

Dôvody, pre ktoré sa niekto rozhodne bežať po zamrznutom Arktickom oceáne, možno len hádať. Maratón na severnom póle sú jediné 42-kilometrové bežecké preteky na vode. Nehostinný a nerovnomerný terén obsahuje zastávky, kde sa môžu súťažiaci aspoň na chvíľu zohriať. Súťaž je relatívne mladá. Vznikla začiatkom 21. storočia a medzi svojimi víťazmi má Maďara či Čecha.

See more articles in this category zima wok Yukigassen maratón sport severný pól
Ďalšie články

Ako si vyrobiť letné osvetlenie? – video

Zaváraninové fľaše sa dajú využiť aj inde ako v kuchyni...

Zistiť viac

Letné grilovanie: Recepty a tipy na úžasné jedlá

Leto je ideálny čas na grilovanie s priateľmi, rodinou a...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť záložku do knihy? – video

V tomto období je všade okolo nás plno krásnych lúčnych...

Zistiť viac