Burčiak, futbal aj lenivý partner. Kde všade úradujú papierové utierky?

Papierové utierky sa veľmi rýchlo stali neoddeliteľnou súčasťou každého domova. Aj najdokonalejšia smart domácnosť totiž čas od času využije starý známy savý papier, vďaka ktorému zostane linka suchá aj po umývaní ovocia. Rozliaty čaj zmizne z plávajúcej podlahy a topiaci sa sneh v predsieni nestihne zmeniť skupenstvo. Opýtali sme sa ľudí a dali dokopy tie najkurióznejšie prípady, kedy papierové utierky zachránili situáciu.

Pekelný stroj v batohu

Je jasné, že vďaka svojej absorbcii sú papierové utierky ideálnym pomocníkom pri upratovaní. Šrámy na duši však zahojiť nevedia. Ako v prípade tridsaťosemročného Jána, ktorý chcel svoju manželku potešiť malým darčekom. Keďže vrcholila burčiaková sezóna a on narazil na veľmi lahodný červený burčiak, kúpil fľašu, vložil ju do batohu a tešil sa na príjemný večer so svojou ženou. Všetko išlo ako po masle až do chvíle, kým prišiel Ján domov. Namiesto pozdravu sa ozvala tichá detonácia neznámeho pôvodu. Stále pracujúci burčiak fľašu roztrhol a spokojne sa usadil vo všetkých záhyboch batohu. „Namiesto pekného večera som vyfasoval papierové utierky a snažil sa burčiakovú katastrofu zniesť zo sveta,“ uzavrel svoj príbeh Ján.

Vymaľované zdravým nápojom

Papierové utierky sú neoceniteľným pomocníkom napríklad vo chvíli, keď zlyhá mixér. O tom sa presvedčila dvadsaťpäťročná Radka, keď si ráno v zhone pripravovala smoothie do práce. „Maliny boli snáď všade, ale najhoršie sa odstraňoval banán. Hrozne sa lepil,“ usmiala sa Radka pri spomienke na ráno, kedy do práce dorazila trochu neskôr a výnimočne bez svojho obľúbeného zdravého kokteilu.

Kečup, gauč, futbal

„Od začiatku som žene hovoril, že kupovať svetlú sedačku je nezmysel,“ začal svoje rozprávanie Ľuboš. Vysoký štyridsaťpäťročný muž pokrčil ramenami a pokračoval: „Ale v takýchto veciach mám doma len druhoradý hlas. Svetlý gauč skrátka ladil k celkovému dizajnu obývačky, tak som ustúpil.“ Celkom dlho sa darilo hladkú béžovú kožu na sedačke udržiavať bez zašpinenia. Potom ale prišlo El Classico, Ľuboš pozval svojich kamarátov, pretože mal zo všetkých najväčšiu obrazovku, a tiež vedel najlepšie robiť hot dogy. Kým fanúšikovia Real Madridu boli pri ich konzumácii opatrní, pretože na sebe mali tradičné biele dresy, tí barcelonskí príliš opatrní neboli. Zápas ešte poriadne nezačal a na svetlý povrch gauča zamierila poriadna nálož kečupu. „Vydesene som na tú škvrnu zízal a obával sa, čo na to povie manželka. Tá mlčky vstala a odbehla do kuchyne, z ktorej mi hodila rolku papierových utierok. Našťastie som sa rýchlo spamätal, takže som tragédiu takmer biblických rozmerov včas vyriešil,“ opísal zážitok Ľuboš s tým, že od tej doby radšej chodia na futbal do krčmy.

Maliarska skúsenosť

Pol roka sa dvadsaťpäťročná Iveta snažila dotlačiť svojho priateľa k tomu, aby konečne vymaľoval predsieň ich bytu. Dokonca sama išla do hobby marketu, kde si nechala namiešať potrebné množstvo farby. „Lenže priateľ nebol stále ochotný. Jednu sobotu, keď ráno odišiel na nejaké preteky motoriek, som sa rozhodla, že mu ukážem, ako na to. Veď vymaľovať predsieň nie je nič zložité,“ opísala Iveta okamih, kedy ju prestalo baviť neustále čakanie. Lenže narazila na nečakaný problém. „Nečítame noviny, takže som nemala čím zakryť podlahu a ďalšie veci. Chvíľu som premýšľala, potom som vzala papierové utierky a použila ich miesto novín. Dokonca aj maliarsku čiapku som si zvládla urobiť,“ spomína Iveta, ktorá dodala, že než sa priateľ vrátil, bolo vymaľované a upratané. „Od tej doby na nič pol roka čakať nemusím. Priateľ sa snaží sľuby plniť čo najrýchlejšie,“ uzavrela svoje rozprávanie so smiechom.

Aplikácia spravodlivo rozdelí prácu 

Kto žije v spoločnej domácnosti so svojím partnerom, vie, aké zložité niekedy môže byť spravodlivé rozdelenie starostlivosti o domácnosť. S týmto problémom vám už čoskoro pomôže naša aplikácia, ktorá bude mať za úlohu práve rovné delenie a plnenie domácich prác medzi jej členmi. Už čoskoro sa o nej dozviete viac.

 

See more articles in this category papierové utierky harmónia domácnosť čistota vztahy
Ďalšie články

Tipy na stanovenie work-life balance a predídeniu vyhoreniu v práci

V dnešnom rýchlom a mimoriadne digitálne prepojenom svete sa hranice...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť obal na knihu? – video

Hurá, začína dovolenkové obdobie, na ktoré sme sa tak dlho...

Zistiť viac

6 tipov na letné víkendové aktivity

Letné víkendy ponúkajú ideálnu príležitosť na vyhrievanie sa v teplom...

Zistiť viac