Bylinkovo-ovocné limonády – tieto kombinácie musíte vyskúšať!

Základnou tekutinou, ktorá by mala tvoriť náš pitný režim, je čistá voda. Často sa však stane, že dostaneme chuť na ochutený sladený nápoj, a tak siahneme po niečom nezdravom. Premeniť obyčajnú vodu na chutný a osviežujúci nápoj pritom nie je vôbec ťažké. Prinášame vám niekoľko tipov na bylinkovo-ovocné limonády, ktoré príjemne ozvláštnia váš pitný režim. 

Citrusový mix s mätou

Základom pre túto limonádu je citrón, limetka, pomaranč a grapefruit. Citrusy sú nielen chutné, ale ponúkajú aj množstvo zdravotných benefitov. Jedným z nich je aj posilnenie imunitného systému vďaka vysokému obsahu vitamínu C. 

Pár lístkov mäty dodá limonáde nielen sviežu mentolovú chuť, ale aj blahodárne účinky. Mäta dokáže uľaviť od kašľa či dýchacích ťažkostí a pozitívne vplýva aj na funkciu žalúdka, pečene či pankreasu. Pozdáva sa vám táto kombinácia, no nie ste fanúšikom kyslastých nápojov? Oslaďte si limonádu napríklad kokosovým cukrom či sirupom z agáve.

Červený melón a rozmarín 

Na spodku pohára roztlačte kúsky melóna, zalejte ich vodou, pridajte vetvičku rozmarínu a limonáda je na svete. Tento obľúbený letný plod dostatočne osladí vašu limonádu, a preto nie je potrebné použiť žiadne ďalšie sladidlo. 

Medzi výhody rozmarínu patrí nielen jeho nezameniteľná chuť, ale aj jeho pozitívny vplyv na náš organizmus. Posilňuje cievy, zlepšuje krvný obeh a obsahuje mnohé zdraviu prospešné vitamíny. 

Lesné plody so šalviou

Čučoriedky, ríbezle, černice, maliny, jahody… Drobné ovocie je skvelým zdrojom vitamínov a antioxidantov. Do pohára nasypte za hrsť toho, ktoré máte najradšej, jemne ho roztlačte, nech pustí šťavu, zalejte vodou a pridajte pár lístkov šalvie. Látky obsiahnuté v šalvii podporujú prirodzenú obranyschopnosť, trávenie a napomáhajú hormonálnej rovnováhe u žien. 

Zdravý pitný režim nie je len o tom, koľko pijeme, ale aj o tom, čo pijeme. Veríme, že sme vás aspoň trochu inšpirovali k tomu, aby ste vymenili umelo sladené nápoje za tieto zdraviu prospešné limonády. 

See more articles in this category tipy ovocie rozmarín melón lesné plody vitamin C bylinky
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac