Bylinkovo-ovocné limonády – tieto kombinácie musíte vyskúšať!

Základnou tekutinou, ktorá by mala tvoriť náš pitný režim, je čistá voda. Často sa však stane, že dostaneme chuť na ochutený sladený nápoj, a tak siahneme po niečom nezdravom. Premeniť obyčajnú vodu na chutný a osviežujúci nápoj pritom nie je vôbec ťažké. Prinášame vám niekoľko tipov na bylinkovo-ovocné limonády, ktoré príjemne ozvláštnia váš pitný režim. 

Citrusový mix s mätou

Základom pre túto limonádu je citrón, limetka, pomaranč a grapefruit. Citrusy sú nielen chutné, ale ponúkajú aj množstvo zdravotných benefitov. Jedným z nich je aj posilnenie imunitného systému vďaka vysokému obsahu vitamínu C. 

Pár lístkov mäty dodá limonáde nielen sviežu mentolovú chuť, ale aj blahodárne účinky. Mäta dokáže uľaviť od kašľa či dýchacích ťažkostí a pozitívne vplýva aj na funkciu žalúdka, pečene či pankreasu. Pozdáva sa vám táto kombinácia, no nie ste fanúšikom kyslastých nápojov? Oslaďte si limonádu napríklad kokosovým cukrom či sirupom z agáve.

Červený melón a rozmarín 

Na spodku pohára roztlačte kúsky melóna, zalejte ich vodou, pridajte vetvičku rozmarínu a limonáda je na svete. Tento obľúbený letný plod dostatočne osladí vašu limonádu, a preto nie je potrebné použiť žiadne ďalšie sladidlo. 

Medzi výhody rozmarínu patrí nielen jeho nezameniteľná chuť, ale aj jeho pozitívny vplyv na náš organizmus. Posilňuje cievy, zlepšuje krvný obeh a obsahuje mnohé zdraviu prospešné vitamíny. 

Lesné plody so šalviou

Čučoriedky, ríbezle, černice, maliny, jahody… Drobné ovocie je skvelým zdrojom vitamínov a antioxidantov. Do pohára nasypte za hrsť toho, ktoré máte najradšej, jemne ho roztlačte, nech pustí šťavu, zalejte vodou a pridajte pár lístkov šalvie. Látky obsiahnuté v šalvii podporujú prirodzenú obranyschopnosť, trávenie a napomáhajú hormonálnej rovnováhe u žien. 

Zdravý pitný režim nie je len o tom, koľko pijeme, ale aj o tom, čo pijeme. Veríme, že sme vás aspoň trochu inšpirovali k tomu, aby ste vymenili umelo sladené nápoje za tieto zdraviu prospešné limonády. 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: tipy ovocie rozmarín melón lesné plody vitamin C bylinky
Ďalšie články

Ako si vyrobiť vianočnú menovku z obrúska? – video

K štedrovečernému stolu by mala zasadnúť celá rodinka. Aby ste...

Zistiť viac

„Ja v podstate iba udržujem poriadok, neupratujem,” hovorí Mini Diamond blog – Silvia Škultéty

Rozprávali sme sa o začiatkoch blogovania, efektívnej práci, materstve, starostlivosti...

Zistiť viac

Zdravé vianočné koláče, ktoré si obľúbite

Medovníky, medvedie labky, linecké pečivo, štedrák… tieto typické koláče, ktoré...

Zistiť viac