Cestujete? Toto nesmie chýbať vo vašej kozmetickej taške

Cestovanie je dobrodružstvo, či už ide o pracovnú cestu, rodinnú dovolenku pri mori alebo víkendový výlet do hôr. Pri balení sa však často stretávame s výzvou – ako zbaliť všetky naše obľúbené kozmetické a hygienické produkty? Prevedieme vás praktickými radami, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na cestu bez toho, aby ste sa museli vzdať svojich obľúbených vecí.

Miniverzie a praktické cestovné balenia

Prvým a kľúčovým tipom na balenie kozmetiky je investovať do miniverzií vašich obľúbených produktov alebo do prázdnych cestovných obalov. Mnohé značky ponúkajú svoje produkty v cestovných baleniach, ktoré sú kompaktné a ideálne na cesty. Ak takéto balenia nie sú k dispozícii, môžete si kúpiť sady prázdnych fliaš a dózičiek rôznych veľkostí, ktoré naplníte tým, čo potrebujete. Šikovným riešením sú tiež puzdrá na kontaktné šošovky, do ktorých môžete dať napríklad malé množstvo krému. 

Odškrtávajte si zoznam

Ak ste si doteraz nerobili pred každou cestou zoznam, je načase s tým začať. Nájdite si chvíľku a poriadne si premyslite, čo všetko nevyhnutne používate od chvíle, ako vstanete. To vám pomôže mať všetko potrebné na cestách:

– Čistič pleti a odličovač: Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, je dôležité udržiavať vašu pleť čistú.

– Hydratačný krém: Cestovanie, najmä letecky, môže byť pre pleť dehydratujúce.

– Slnečná ochrana: Či cestujete do tropických krajín, alebo do zasnežených vrchov, slnečná ochrana je absolútne nevyhnutná.

– Rúž a maskara: Aj keď sa často nemaľujete (alebo vôbec), nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať.

– Balzam na pery a deodorant: Tieto produkty väčšina z nás potrebuje každý deň, no aj tak ich rady zabúdame doma.

Multifunkčné produkty

Pri balení na cestu je vždy dobré minimalizovať. Multifunkčné produkty, napríklad BB krémy, ktoré fungujú ako hydratačný krém, make-up a ochrana pred slnkom v jednom, môžu výrazne ušetriť miesto vo vašej kozmetickej taške. Ideálnou voľbou sú tiež tónovacie balzamy na pery, ktoré hydratujú a zároveň zanechajú na perách krásne jemné farebné pigmenty. Skvelé sú aj pleťové toniká s odličovačom v jednom. Alebo multi-stick – tiene na oči, lícenka a rúž v jednom. Priestor v batožine ušetria aj šampóny, balzamy na vlasy a sprchovacie gély typu 3 v 1. Nezabúdajte tiež na multifunkčnú silu vreckoviek, utierok a toaletného papiera, ktoré viete využiť na všetko potrebné práve na svojich cestách.

Tuhé šampóny a mydlá

Tuhé verzie sú ďalšou skvelou voľbou pre cestovateľov. Okrem toho, že sú často ekologickejšie, sú tiež menšie a praktickejšie na prenášanie ako ich tekuté verzie.

Osobná lekárnička

Nemali by ste zabúdať ani na základné lieky a prípravky pre prípad bolesti hlavy alebo tráviace problémy, na náplasti a podobne. Tieto môžu byť v cudzine ťažšie dostupné alebo zbytočne drahšie.

Prispôsobte sa destinácii

Zvážte svoju destináciu pri výbere produktov. Ak cestujete do teplejších krajín, nezabudnite na produkty na ochranu pred slnkom a hmyzom. Ak je vaším cieľom chladnejšia krajina, nezabudnite na silnejšiu hydratáciu pleti a pier.

Extra tipy, ktoré (možno) nepoznáte

– Ak máte nádobky s tekutým obsahom, zabaľte ich do niekoľkých vrstiev plastovej fólie. Zabránite úniku tekutiny v prípade otvorenia obalu počas cesty.

– Ak máte niečo krehké alebo máte obavy z poškriabania alebo poškodenia svojej kozmetiky, vložte ju do topánok a vypchajte napríklad ponožkami.

– Ak máte viacero rôznych kozmetických taštičiek, označte si ich (nálepkami, visačkami a pod.), aby ste vedeli, čo v každej je bez toho, aby ste ju museli otvoriť.

– Hygienické vreckovky si dajte do každej tašky – veľkej, príručnej aj do kabelky. Tie by mali byť vždy pri vás.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

​​Cestovanie je vzrušujúce a s týmito tipmi sa môžete vyhnúť stresu z balenia. Nezabudnite, že hoci je dôležité mať so sebou všetko potrebné, cestovanie je tiež príležitosťou vyskúšať niečo nové. Možno objavíte nový obľúbený produkt práve na svojich cestách.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: tipy cestovanie dovolenka
Ďalšie články

Odhaľte tajomstvá kúzelníkov: takto fungujú najznámejšie triky!

Mágia uchvacuje divákov po stáročia a zanecháva ich v nemom...

Zistiť viac

Ako cvičenie pomáha zvládať stres?

V dnešnom svete, v ktorom žijeme, sa stres stal pre...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? – video

Kto by to bol povedal, že zo špajdlí, drevených guľôčok...

Zistiť viac