Darčeky z lásky vôbec nemusia byť drahé

Narodeniny, meniny, svadby, výročia, promócie, sviatky, úspechy v práci, prvý zúbok… Dôvodov na oslavy a kúpu darov je veľa. No čo, ak je financií pomenej? Ak chcete šetriť na darčekoch, ale nie na láske a radosti, prečítajte si tento článok. Inšpirujte sa, ako niekoho obdarovať, no neminúť na to pol výplaty.

Ako ušetriť na darčekoch?

Majte na pamäti, že darčeky by nemali byť o cene, ale o snahe niekoho potešiť, o nápade, o radosti z obdarovania, ktorého predmetom môže byť aj neobyčajne obyčajné prianie.

Máme pre vás zopár rýchlych tipov:
– Majte plán. Všetko si vopred naplánujte a držte sa zoznamu obdarovaných aj darov.

– Strážte si rozpočet. Musíte poznať svoje finančné hranice, ktoré neprekročíte. 

– Dohodnite sa. Asi nie ste jediný, kto chce ušetriť, spojte svoje sily s ostatnými a výdavky si podeľte.

– Využite zľavy. Dnes ich poľahky nájdete nielen na zľavových portáloch, ale zľavové kupóny a kódy ponúka aj množstvo predajcov. Nehanbite sa a zľavu si pokojne skúste vypýtať.

– Nákupy z druhej ruky. Ak viete, že s tým obdarovaný nebude mať problém, využite secondhandy či webové stránky na to určené, kde nakúpite už snáď všetko a väčšinou aj v dobrom stave.

– Recyklujte pri balení. Zabaľte darček do novinového papiera – vyzerá to zaujímavo a v kombinácii s pekným viazaním aj veľmi štýlovo.

Vyrobte darček sami

Skvelým spôsobom, ako dať najavo svoje city, je dať si tú námahu a vyrobiť darček vlastnoručne. Aj keď vyrezávaný drevený pes nevyzerá ako pes, vynaložené úsilie z neho robí dojemné gesto. Inšpirovať sa môžete aj týmito peknými hrnčekmi alebo krásne vyzdobenými sviečkami. Namaľujte obraz, vyrobte hračku zo starých ponožiek, pomaľujte oblečenie alebo zvoľte niečo, čím určite nič nepokazíte – darčekom, ktorý je doslova na zjedenie. Dobré tipy nájdete aj v našom videu, v ktorom vyrábame dobroty z medvedieho cesnaku. Ten rastie a kvitne približne do konca mája a keď dáte pesto alebo olej do peknej nádobky, chutný darček je na svete. A každý takýto darček môžete označiť ako limitovanú edíciu.

Tri dobré rady na záver

  1. Určite nenakupujte darčeky bez rozmyslu a na poslednú chvíľu. Časová tieseň a stres vás doslova prinútia kúpiť aj to, čo nechcete.
  2. Ak na obdarúvaní svojich blízkych vyslovene netrváte, jednoducho ho obmedzte. Dohodnite sa, že darčeky na sviatky a narodeniny dostanú iba deti. Dospelým stačí popriať.
  3.  A na záver tiež ešte jedna cenná rada. Skúste odolať jablku pokušenia v podobe rýchlej pôžičky. Kde je pôžička, tam sú zvyčajne aj nemalé úroky. A niekoľko mesiacov ďalšieho splácania k spokojnému životu rozhodne nepotrebujete. Oveľa rozumnejším krokom bude práve šetrenie.
See more articles in this category tipy svadba darčeky narodeniny meniny
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac