Ten zvuk sa dal počuť iba v noci. Tichý, dunivý a ťažko zrozumiteľný. Aj to by sa stará mama musela ako myška zvonku úplne pritisnúť ku kúpeľňovým dverám a nevydať pritom ani hlásku, lebo inak by v kúpeľni okamžite všetko stíchlo. Vo vnútri sa totiž medzi sebou na polici rozprávali prázdne rolky od toaletného papiera. A posúďte sami – keby ich stará mama pri takomto rozhovore prichytila, asi by bola v poriadnom šoku.

Keď však stará mama spala, rolky v tichosti viedli nekonečné rozhovory. Najčastejšie o tom, čo s nimi bude. 

Podľa mňa príde jar, babka sa pustí do upratovania a všetky skončíme v koši,“ bola si istá jedna.

Z nás bude ďalekohľad,“ vytešovali sa dve rolky-kamarátky.

Boli aj také, ktoré si boli isté, že skončia v plameňoch. Stará mama si s nimi na moment prikúri v krbe a bude po nich. Tie boli najsmutnejšie a do debaty sa zapájali málokedy. No našli sa aj také, ktoré verili, že stará mama svoje odpadky kompostuje a ich čaká budúcnosť ako z rozprávky. 

Skončíme v komposte a v budúcom živote budeme, čím len chceme!” 

Debatu však náhle zarazili hlasy z chodby. Rolky sa museli pohrúžiť do debaty tak veľmi, že si v tmavej kúpeľni vôbec nevšimli, že už je ráno. Keďže bolo leto, k starej mame na prázdniny prišli vnúčatá. To pre rolky zvyčajne znamenalo jediné – ešte menej času na ich nekonečné debaty. To by sa však nesmelo stať niečo, čo ani jedna z nich nečakala.

Po chvíli vošli do kúpeľne deti spoločne so starou mamou a po umytí rúk sa prekvapivo vybrali práve smerom k zaskočeným rolkám. Všetky ich vzali zo zaprášenej police a preniesli do obývačky. Už aj tie pôvodne veselšie rolky boli pripravené na najhoršie a s vystrašeným pohľadom pozerali smerom k horiacemu krbu v rohu obývačky, z ktorého šľahali pekelné plamene.

Deti však krb vôbec nezaujímal. Zo šuflíka vytiahli nožnice, lepidlá, farebné papiere a fixky a z roliek začali vyrábať ozdoby pre starú mamu. Z jednej sa stal pes s dlhým zakrúteným chvostíkom, z druhej obávaný pásikavý tiger, z ďalších dlhokrká žirafa a z dvoch dokonca rešpektovaný šachový pár – kráľ a kráľovná.

Všetky rolky boli zo svojho nového využitia nadšené. Mali už iba jediný problém – ich nočným rozhovorom bol koniec. Keďže si ich stará mama pyšne vystavila nad posteľ, rozprávať sa mohli iba cez deň, keď bola v záhrade či v obchode. Veď posúďte sami – keby stará mama pri rozhovore prichytila rolky prezlečené za postavičky či zvieratká, myslela by si, že sa už asi načisto zbláznila.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: príbeh rozprávka toaletné rolky ozdoby druhý život
Ďalšie články

Ako si vyrobiť jarný veniec? – video

Dodajte svojmu príbytku nádych jari. Veď už aj vonku začína...

Zistiť viac

Ako cvičenie pomáha zvládať stres?

V dnešnom svete, v ktorom žijeme, sa stres stal pre...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? – video

Kto by to bol povedal, že zo špajdlí, drevených guľôčok...

Zistiť viac