Ten zvuk sa dal počuť iba v noci. Tichý, dunivý a ťažko zrozumiteľný. Aj to by sa stará mama musela ako myška zvonku úplne pritisnúť ku kúpeľňovým dverám a nevydať pritom ani hlásku, lebo inak by v kúpeľni okamžite všetko stíchlo. Vo vnútri sa totiž medzi sebou na polici rozprávali prázdne rolky od toaletného papiera. A posúďte sami – keby ich stará mama pri takomto rozhovore prichytila, asi by bola v poriadnom šoku.

Keď však stará mama spala, rolky v tichosti viedli nekonečné rozhovory. Najčastejšie o tom, čo s nimi bude. 

Podľa mňa príde jar, babka sa pustí do upratovania a všetky skončíme v koši,“ bola si istá jedna.

Z nás bude ďalekohľad,“ vytešovali sa dve rolky-kamarátky.

Boli aj také, ktoré si boli isté, že skončia v plameňoch. Stará mama si s nimi na moment prikúri v krbe a bude po nich. Tie boli najsmutnejšie a do debaty sa zapájali málokedy. No našli sa aj také, ktoré verili, že stará mama svoje odpadky kompostuje a ich čaká budúcnosť ako z rozprávky. 

Skončíme v komposte a v budúcom živote budeme, čím len chceme!” 

Debatu však náhle zarazili hlasy z chodby. Rolky sa museli pohrúžiť do debaty tak veľmi, že si v tmavej kúpeľni vôbec nevšimli, že už je ráno. Keďže bolo leto, k starej mame na prázdniny prišli vnúčatá. To pre rolky zvyčajne znamenalo jediné – ešte menej času na ich nekonečné debaty. To by sa však nesmelo stať niečo, čo ani jedna z nich nečakala.

Po chvíli vošli do kúpeľne deti spoločne so starou mamou a po umytí rúk sa prekvapivo vybrali práve smerom k zaskočeným rolkám. Všetky ich vzali zo zaprášenej police a preniesli do obývačky. Už aj tie pôvodne veselšie rolky boli pripravené na najhoršie a s vystrašeným pohľadom pozerali smerom k horiacemu krbu v rohu obývačky, z ktorého šľahali pekelné plamene.

Deti však krb vôbec nezaujímal. Zo šuflíka vytiahli nožnice, lepidlá, farebné papiere a fixky a z roliek začali vyrábať ozdoby pre starú mamu. Z jednej sa stal pes s dlhým zakrúteným chvostíkom, z druhej obávaný pásikavý tiger, z ďalších dlhokrká žirafa a z dvoch dokonca rešpektovaný šachový pár – kráľ a kráľovná.

Všetky rolky boli zo svojho nového využitia nadšené. Mali už iba jediný problém – ich nočným rozhovorom bol koniec. Keďže si ich stará mama pyšne vystavila nad posteľ, rozprávať sa mohli iba cez deň, keď bola v záhrade či v obchode. Veď posúďte sami – keby stará mama pri rozhovore prichytila rolky prezlečené za postavičky či zvieratká, myslela by si, že sa už asi načisto zbláznila.

See more articles in this category ozdoby druhý život príbeh rozprávka toaletné rolky
Ďalšie články

6 tipov na letné víkendové aktivity

Letné víkendy ponúkajú ideálnu príležitosť na vyhrievanie sa v teplom...

Zistiť viac

Ako zostať produktívna, keď jediné, na čo myslíte, je dovolenka?

Teploty stúpajú, a to znamená len jedno, prichádza leto! Slnko,...

Zistiť viac