Hľadáte ideálne miesto na svadbu?

Nie sú to len šaty, hudba, účesy, či jedlo, ktoré podliehajú aktuálnym trendom a požiadavkám mladomanželov. Aj také miesto oddávania je predmetom ich dlhých alebo častých dialógov. Populárne sú historické stavby, neopozerané prírodné scenérie kopcov, drevené chalúpky, stodoly, či ranče. Zakotviť môžete aj na lodi.

Trochu adrenalínu

Ak chcete naozaj netradičné miesta, máme pre vás zopár tipov. Svadba na futbalovom štadióne, v autobuse, v neopréne pod vodou… Alebo v balóne. Budete musieť zabezpečiť odvážneho oddávajúceho z matričného úradu, ďalej spoločnosť, ktorá let balónom zabezpečí no a prekonať samú seba. No kto by nechcel mať počas svadby hlavu v oblakoch?

Hrady, kaštiele a zámky

Mnoho žien sa v niektorom kúte svojej dušičky chcelo stať princeznami, aj keď len na chvíľu, aj keď len akože. Hrady sú pre takýto rozprávkový štýl ideálne. Na Slovensku väčšina hradov ponúka kaplnku na zosobášenie, ale pokiaľ chcete na podobnom mieste aj zábavu, tak by ste radšej mali hľadať kaštieľ, ktorý sa dá prenajať.

Voda, loď

Chcete, aby ste si vy aj všetci pozvaní hostia pamätali váš svadobný deň? Prežite ho plavbou na výletnej lodi. Môžete na nej mať nielen obrad, ale aj hostinu. A nemusíte ísť ani ďaleko, výletnou loďou sa môžete plaviť aj po Dunaji. Výhodou je, že ide vlastne o pojazdnú reštauráciu a že kým loď nezakotví pri brehu, hostia z nej jednoducho neodídu.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Les, stodola, lúka

Ak milujete prírodu a plánujete svadbu v boho štýle (kombinácia bohémskeho a hippie štýlu), tak si ideálne zvoľte rozkvitnutú lúku. V tomto prípade ju, samozrejme, odporúčame skôr na leto. Ak milujete kopce, hory a lesy, mohli by ste si dať miernu turistiku alebo sa nechať odviezť autom, či vyviezť lanovkou a nechať sa oddať na obľúbenom kopci. “Hipsterčina” v stodole je tiež stále aktuálna. Autentické prostredie stodoly je veľmi romantické a dojímavé. Preto bude vhodné mať vždy poruke krabičky so servítkami.

 

Pod holým nebom

Obrad cez deň má tiež svoje čaro, no ak chcete byť pod holým nebom, bola by možno škoda nevyužiť krásu večernej oblohy. Na Slovensku je veľa možností, kde sa môžete oddať nielen jeden druhému, ale aj romantike hviezdnej oblohy. Skúste areál Pod Gaštankou v Modre, Château Rúbaň, Bojnický dvor alebo Vilu Sokolku v Bielych Karpatoch.

Obrad za tmy

Čo je však naozaj netradičné, to je svadobný obrad za tmy v interiéri, kde si poviete “áno” pri stovkách drobných svetielok a sviečok. To predstavuje romantiku ako z rozprávky. Príprava takejto svadby je náročnejšia, no konečný efekt určite stojí za to.

See more articles in this category zámky príroda svadba svadobný obrad hrady
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac