Iný kraj, iný mrav… Ako sa svadbuje vo svete?

Každá nevesta sníva o nádhernej svadbe podľa svojich predstáv. Biele šaty, romantika, kvety, skvelé jedlo, hudba… A tradície. Niektoré páry naše slovenské zvyklosti ignorujú, niektoré by vyskúšali aj všetky. Ak v tom nemáte ešte jasno, alebo ste presvedčení, že naše tradície sú príliš za vaše hranice, prečítajte si o zvyklostiach na svadobných hostinách za tými skutočnými hranicami.

Taliansko

Talianski svadobní hostia tradične obsypú odchádzajúci pár farebnými mandľami obalenými v cukre. Päť mandlí prináša zdravie, bohatstvo, šťastie, plodnosť a dlhovekosť. Keďže čerstvé mandle sú mierne horké, cukrový obal má predstavovať sladkosť spojenia, vďaka ktorému je život menej horký.

Španielsko

Najtradičnejšia svadobná farba je v Španielsku čierna. Niektoré zdroje tvrdia, že čierna symbolizuje oddanosť nevesty ženíchovi, čiže niečo na štýl “kým nás smrť nerozdelí”.

Rumunsko

U nás je únos nevesty skôr milým žartíkom. Trvá krátko a keďže ženích často vie, kde jeho milá je, o reálnom únose sa nedá ani hovoriť. V takom Rumunsku sa nevesta však unesie aj na dva dni a ženích ju musí nájsť, v opačnom prípade si ju nezaslúži.

India

V Indii sa nevesty pred svadbou dávajú pokresliť henou na rukách a na nohách. Najpriaznivejší dátum a čas obradu určí kňaz na základe astrológie. Darmo by ste plánovali na sobotu.

Afrika

Nevesty majú veľkú zavinovaciu sukňu, šál a pokrývku hlavy, pričom záleží na farbe šiat, respektíve látky. Zlatá symbolizuje prosperitu, fialová symbolizuje kráľovskú hodnosť a zelená symbolizuje život. Svadba vždy končí rituálnymi tancami, ktoré symbolizujú spojenie duší nevesty a ženícha.

Maroko

V Maroku si to svadobčania užívajú vo veľkom štýle. Oslavy trvajú aj sedem dní, pričom masívna hostina trvá celý deň a nevestu pred obradom čakajú luxusné kúpele.

Austrália

Na austrálskych svadbách prinášajú rodina a blízki priatelia nevesty a ženícha nazbierané kamienky a ukladajú ich do jednej misy. Túto “misu jednoty”, ako sa jej hovorí, si novým pár berie domov ako pripomienku lásky a podpory ich drahých.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Je len na vás, ktorým tradíciám poviete áno. Hlavné je, aby tento deň bol pre vás nezabudnuteľný a presne podľa vašich predstáv. 

 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: svadba romantika nevěsta tradície
Ďalšie články

Ako sa zbaviť veľkonočného stresu? Vďaka DIY!

Veľká noc je za dverami. Väčšina ľudí si užíva čas...

Zistiť viac
Veľkonočné vrecko v tvare zajaca.

Ako si vyrobiť z papierového vrecka zajačika na sladkosti? – video

Veľká Noc sa blíži a onedlho nám budú klopať na...

Zistiť viac
Ako na originálnu sviečku? DIY video

Ako si vyrobiť originálne kúsky z obyčajných sviečok? – video

Svetlo sviečok upokojuje a navodzuje pocit tepla a útulného domova....

Zistiť viac