Jarná únava – Čo s ňou?

Striedanie ročných období je natoľko bežnou súčasťou nášho života, že si to ani neuvedomujeme. V posledných rokoch pozorujeme veľmi rýchly nástup jari, na čo sa naše telo nestíha adaptovať a nastáva takzvaná jarná únava”. V tomto článku si povieme, ako zatočiť s týmto nepríjemným rozpoložením.

Robte si radosť

Psychická ťažoba, vyhorenie či depresia sa často prepájajú s jarnou únavou. Ak vo vás prevládajú práve tieto negatívne pocity, je na čase načerpať čo najviac tých pozitívnych. Venujte sa činnostiam, ktoré vám robia radosť. Chodťe na výlet, do wellnessu či do kina. Pozitívne zážitky vám zaručene dobijú baterky. 

Doprajte si oddych

To najhoršie, čo pri psychickej únave môžete urobiť, je naložiť si na plecia ďalšie povinnosti. Ak si dáte na pár dní voľno, nič vám neutečie. Sústreďte sa na seba a doprajte si kvalitný spánok, prečítajte si zaujímavú knihu alebo pozrite dobrý film. Hlavné je nechať vyšumieť všetky myšlienky, ktoré vás zaťažujú. 

V zdravom tele zdravý duch 

My, ľudia, máme tendenciu hľadať tie najľahšie riešenia. Jedným z nich je aj dopĺňanie energie sladkosťami. Áno, cukor je rýchly prísun energie, no tá aj rýchlo pominie. V obdobiach, ako je toto, by ste sa preto mali zamerať hlavne na prísun vitamínov z ovocia a zeleniny, kvalitných sacharidov, tukov a bielkovín pre správne fungovanie procesov vo vašom tele. 

Nepodceňujte signály, ktoré vám vaše telo dáva. Dlhodobá únava totiž môže spôsobiť ďalšie zdravotné komplikácie. Postavte svoje zdravie na prvú priečku hodnôt a zatočte s jarnou únavou. 

See more articles in this category oddych radosť jar jarná únava tipy zdravie
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac