Jarná únava – Čo s ňou?

Striedanie ročných období je natoľko bežnou súčasťou nášho života, že si to ani neuvedomujeme. V posledných rokoch pozorujeme veľmi rýchly nástup jari, na čo sa naše telo nestíha adaptovať a nastáva takzvaná jarná únava”. V tomto článku si povieme, ako zatočiť s týmto nepríjemným rozpoložením.

Robte si radosť

Psychická ťažoba, vyhorenie či depresia sa často prepájajú s jarnou únavou. Ak vo vás prevládajú práve tieto negatívne pocity, je na čase načerpať čo najviac tých pozitívnych. Venujte sa činnostiam, ktoré vám robia radosť. Chodťe na výlet, do wellnessu či do kina. Pozitívne zážitky vám zaručene dobijú baterky. 

Doprajte si oddych

To najhoršie, čo pri psychickej únave môžete urobiť, je naložiť si na plecia ďalšie povinnosti. Ak si dáte na pár dní voľno, nič vám neutečie. Sústreďte sa na seba a doprajte si kvalitný spánok, prečítajte si zaujímavú knihu alebo pozrite dobrý film. Hlavné je nechať vyšumieť všetky myšlienky, ktoré vás zaťažujú. 

V zdravom tele zdravý duch 

My, ľudia, máme tendenciu hľadať tie najľahšie riešenia. Jedným z nich je aj dopĺňanie energie sladkosťami. Áno, cukor je rýchly prísun energie, no tá aj rýchlo pominie. V obdobiach, ako je toto, by ste sa preto mali zamerať hlavne na prísun vitamínov z ovocia a zeleniny, kvalitných sacharidov, tukov a bielkovín pre správne fungovanie procesov vo vašom tele. 

Nepodceňujte signály, ktoré vám vaše telo dáva. Dlhodobá únava totiž môže spôsobiť ďalšie zdravotné komplikácie. Postavte svoje zdravie na prvú priečku hodnôt a zatočte s jarnou únavou. 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: radosť jar jarná únava tipy zdravie oddych
Ďalšie články

Ako si vyrobiť vianočnú menovku z obrúska? – video

K štedrovečernému stolu by mala zasadnúť celá rodinka. Aby ste...

Zistiť viac

„Ja v podstate iba udržujem poriadok, neupratujem,” hovorí Mini Diamond blog – Silvia Škultéty

Rozprávali sme sa o začiatkoch blogovania, efektívnej práci, materstve, starostlivosti...

Zistiť viac

Zdravé vianočné koláče, ktoré si obľúbite

Medovníky, medvedie labky, linecké pečivo, štedrák… tieto typické koláče, ktoré...

Zistiť viac