Jarná únava – Čo s ňou?

Striedanie ročných období je natoľko bežnou súčasťou nášho života, že si to ani neuvedomujeme. V posledných rokoch pozorujeme veľmi rýchly nástup jari, na čo sa naše telo nestíha adaptovať a nastáva takzvaná jarná únava”. V tomto článku si povieme, ako zatočiť s týmto nepríjemným rozpoložením.

Robte si radosť

Psychická ťažoba, vyhorenie či depresia sa často prepájajú s jarnou únavou. Ak vo vás prevládajú práve tieto negatívne pocity, je na čase načerpať čo najviac tých pozitívnych. Venujte sa činnostiam, ktoré vám robia radosť. Chodťe na výlet, do wellnessu či do kina. Pozitívne zážitky vám zaručene dobijú baterky. 

Doprajte si oddych

To najhoršie, čo pri psychickej únave môžete urobiť, je naložiť si na plecia ďalšie povinnosti. Ak si dáte na pár dní voľno, nič vám neutečie. Sústreďte sa na seba a doprajte si kvalitný spánok, prečítajte si zaujímavú knihu alebo pozrite dobrý film. Hlavné je nechať vyšumieť všetky myšlienky, ktoré vás zaťažujú. 

V zdravom tele zdravý duch 

My, ľudia, máme tendenciu hľadať tie najľahšie riešenia. Jedným z nich je aj dopĺňanie energie sladkosťami. Áno, cukor je rýchly prísun energie, no tá aj rýchlo pominie. V obdobiach, ako je toto, by ste sa preto mali zamerať hlavne na prísun vitamínov z ovocia a zeleniny, kvalitných sacharidov, tukov a bielkovín pre správne fungovanie procesov vo vašom tele. 

Nepodceňujte signály, ktoré vám vaše telo dáva. Dlhodobá únava totiž môže spôsobiť ďalšie zdravotné komplikácie. Postavte svoje zdravie na prvú priečku hodnôt a zatočte s jarnou únavou. 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: jar jarná únava tipy zdravie oddych radosť
Ďalšie články
Návod na origami v tvare labute.

Ako vyrobiť origami labuť? – video

Labuť predstavuje symbol čistoty, oddanosti a pravej lásky. Už ste...

Zistiť viac

Ako pripraviť čokoládovú penu s malinami? – video

Keď niečo milujete, je to láska na celý život. To...

Zistiť viac
Malé dievča a chlapec voňajú kvety.

Päť mýtov o láske, o ktorých by ste mali vedieť

Básnici písali o láske po tisícročia, no až nedávno sa...

Zistiť viac