Kúpalisko, jazero alebo more? Každý typ letného osvieženia ponúka svoje výhody

Leto prišlo už aj k nám, kúpacia sezóna sa začína a vy rozmýšľate, kam by ste sa išli schladiť? Staviť radšej na mestské kúpalisko, jazero v srdci prírody alebo vycestovať za zážitkami k moru? 

Bezpečná zábava, ktorá nikdy neomrzí

Medzi najvýraznejšie benefity kúpalísk jednoznačne patrí plavčíkmi kontrolovaná zábava pre deti. Na tobogánoch, šmykľavkách či skokanských stupienkoch sa deti môžu šantiť bez toho, aby sa rodičia museli báť nechcených zranení. Kvalita vody v bazénoch je navyše pravidelne kontrolovaná hygienou, čo má za následok nízky výskyt infekcií.  

Ku kúpaniu bezpochyby patrí aj dobrá zmrzlina, čapovaná kofola či vyprážaný langoš. Na kupku sa nemusíte obávať toho, že ste si pribalili málo obložených chlebov, pod zub si tu niečo nájde takmer každý.

Štipka súkromia v prírode

Jazero, narozdiel od kúpaliska, ponúka oveľa viac trávnatých plôch a stromov, pod ktorými sa môžete zložiť. Zároveň sa vám nestane, že vás niekto vykáže z vody len preto, že ste si priniesli vlastnú loptu alebo nafukovačku. V prípade, že máte štvornohého člena rodiny, určite ho nenechávajte doma, v jazere sa môže okúpať s vami. 

Čo sa týka občerstvenia a atrakcií pre deti, budete pravdepodobne musieť trošku improvizovať. Pri mnohých jazerách síce bufety sú, nie je to však pravidlom. Mnohé jazerá však ponúkajú možnosť požičania vodných bicyklov, paddleboardov či člnov. Voda v jazerách sa každoročne testuje a vyhodnocuje sa jej vhodnosť na kúpanie, a preto sa nezabudnite pred kúpaním informovať o jej stave.

Nezabudnuteľný zážitok s príchuťou soli

Slaná morská voda má množstvo zdravotných benefitov. Nielen, že účinne dezinfikuje, ale aj pozitívne vplýva na dýchacie cesty, lieči kožné problémy a preukázateľne pomáha ľuďom trpiacim astmou. 

Najvýraznejšou nevýhodou mora je asi skutočnosť, že ho na Slovensku nemáme. Ak sa však k nemu aj napriek vyšším nákladom nakoniec vyberiete, dávajte pozor na vlny. Niektoré pláže majú svojich plavčíkov, no pokiaľ natrafíte na nestráženú, radšej deti do vody v čase vysokých vĺn nepúšťajte. 

Nech už sa rozhodnete schladiť kdekoľvek, určite počas celého leta nezabúdajte na dostatočný pitný režim, krém na opaľovanie, sem-tam sa schovajte do chládku a v prvom rade si to užite.

See more articles in this category leto kúpalisko jazero more zábava
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac