Lapkinn o domácnosti aj panickom strachu

Posledné týždne sa naplno venujeme téme deľby domácich prác medzi partnermi. Myslíme si, že ide o veľmi dôležitú a častokrát zanedbávanú tému. Mnohí už iste vďaka našej kampani viete, že len 16% mužov Slovákov sa zapája do domácich prác. V online magazíne, ktorý práve čítate, sa pravidelne venujeme rôznym tipom či zaujímavostiam z tajomného sveta slovenských domácností. S príchodom Vianoc vás možno čaká väčšie upratovanie, preto oceníte napríklad tipy, ako si uľahčiť túto činnosť. 

Dnes vám však prinášame článok, v ktorom nám priblíži fungovanie svojej domácnosti influencerka známa ako Lapkinn. Linda Babušík Adamčíková vyhrala so svojím blogom 1. miesto v súťaži BLOGER ROKA 2015. Na Instagrame má viac ako 15 tisíc sledovateľov a jej profil je pekným koktejlom partnerského života, módy, každodenných situácií a 2 zvieratiek. Tie nespomíname náhodne. Keďže sú v portfóliu nových papierových utierok Harmony aj utierky Pet expert, s Lindou sme načrtli aj tému spolužitie s domácimi miláčikmi a následná hygiena. 

Instagram je miestom, kde má majú ľudia pocit, že o každom už všetko vedia. Rozhovor s Lindou sme preto začali trochu netradične otázkou, čo o nej jej followeri napríklad nevedia. “Myslím, že málokto o mne vie, že mám panický strach zo šoférovania, ktorý sa v týchto dňoch snažím prekonať.” A my dávame Linde palec hore, lebo prekonávanie vlastného strachu nás posúva vpred. 

Prejdime však k téme domácnosti a zvieratiek. Na profile Lapkinn sa kde tu objavia aj fotky jej 2 mačiek. Ako sama hovorí, volajú ich duo BlackJack. Staršia Jackie má 3 roky a mladšia Blackie 2 roky. V tejto súvislosti sme sa opýtali aj na hygienu či upratovanie, ktoré je v prípade domácich miláčikov možno trochu komplikovanejšie. Alebo si len vyžaduje väčšiu pozornosť. Linda nám odpovedala: “Keďže zdieľame domácnosť s mačičkami, tak ju musíme upratovať omnoho častejšie. Každý deň púšťame náš robotický vysávač, čistíme ich mačaciu toaletu plus utierame papierovými utierkami ich labky, drobné nečistoty na podlahe a okolie mačacích misiek.” 

Dobre, že sme sa dostali práve k papierovým utierkam. Naše nové utierky Pet expert sú špeciálne určené na utieranie špinavých labiek a mokrej srsti domácich zvieratiek. Môžu sa pokojne využiť ako podložka pod zvieratká a to aj vďaka nástreku neutralizačnej zložky, ktorá eliminuje pachy. Na čo využívate papierové utierky vo všeobecnosti vy? “Papierové utierky najčastejšie využívame na čistenie kuchyne, najmä doleštenie jej častí, čistenie zrkadiel v byte, kúpeľne a čistenie mačacích “záležitostí”.” 

Prejdime na trochu inú tému. Na svoj blog si napísala zaujímavý článok Keď ženy (ne)podporujú ženy. Aká dôležitá je podľa teba podpora partnerov vo vzťahu? Od emocionálnej až po každodennú praktickú podporu? “Podpora partnerov vo vzťahu je podľa môjho názoru veľmi dôležitá a nevyhnutná. Obaja by sa mali podporovať v každej oblasti ich životov, navzájom sa chápať a vedieť sa vžiť do kože druhého.” Naša kampaň, ako sme už spomínali, rieši problematiku rodovej rovnosti týkajúcej sa domácich prác. Delíte si aj vy domáce práce s partnerom? “Áno, som rada, že u nás doma sa delia domáce práce. Mám to šťastie, že môj manžel Dominik patrí k 16% mužov.” A ako by si argumentovala “mužom, ktorí z toho ešte nevyrástli”- prečo začať s deľbou domácich prác? “Domáce práce nie sú “určené” len pre ženy. Sú súčasťou každej domácnosti a každého jej člena, ktorý by mal k nim priložiť ruku.” 

See more articles in this category domácnosť Lapkinn sociálne siete Pet Expert
Ďalšie články

Letné grilovanie: Recepty a tipy na úžasné jedlá

Leto je ideálny čas na grilovanie s priateľmi, rodinou a...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť záložku do knihy? – video

V tomto období je všade okolo nás plno krásnych lúčnych...

Zistiť viac

Ako sa efektívne pobaliť na dovolenku? Tu sú naše tipy

Letná dovolenka je čas na oddych, objavovanie nových destinácií a...

Zistiť viac