Láska v digitálnom veku

Zamilovaná dvojica v prírode

V dnešnej dobe sa stále viac našich každodenných aktivít odohráva v online svete. Preto nie je žiadnym prekvapením, že si začíname na internete hľadať aj lásku. Avšak randenie v digitálnom svete so sebou prináša mnoho výhod, ale aj nevýhod. Ak chcete byť pripravení na všetko, čítajte ďalej. 

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Prečo online dating? 

Dnes sa stále menej ľudí spoznáva v reálnom živote, napríklad obyčajným oslovením na káve alebo krátkym „small talkom“ pri bare. Online randenie na rôznych zoznamovacích platformách, akými sú napríklad Tinder alebo Badoo, sa stáva čoraz obľúbenejšie. Možno aj preto, že je to jednoduchší a rýchlejší spôsob, ako niekoho v tejto uponáhľanej dobe stretnúť a zoznámiť sa. Navyše, nie sme vystavení až takému stresu. Môžeme ľudí spoznávať z pohodlia nášho domova a nie tvárou v tvár. Ďalším dôvodom, prečo tomu tak je, je ušetrenie času a energie. Rande s ľuďmi, s ktorými nemáme toho veľa spoločného, vieme veľmi rýchlo „skipnúť“ a stretneme sa už len s tým, o kom si myslíme, že by sa k nám potenciálne mohol hodiť. 

Láska cez internet

Určite si, čo chcete na zoznamke nájsť 

Ale všetko má svoje výhody a nevýhody. Neraz sa niekomu prostredníctvom zoznamovacích platforiem zlomilo srdce a utrelo veľa sĺz do vreckoviek kvôli tomu, že hľadal niečo iné ako človek na druhej strane telefónu. Výskum zistil, že ľudia, ktorí idú na zoznamky hľadať svoju dlhodobú lásku, predstavujú len veľmi malé percento. Z výsledkov vyšlo, že životného partnera si príde na zoznamky hľadať len necelých 11 % používateľov. 48 % respondentov priznalo, že zoznamky navštevuje len pre zábavu a 13 % tam hľadá jednoducho iba partnera na sex. Práve preto je dobré si hneď na začiatku online randenia povedať, aký je váš cieľ a taktiež zistiť cieľ dotyčnej osoby, aby ste sa vyhli prípadnému sklamaniu. 

Žena je zamilovaná cez internet.

Predstieranie lásky ako najvýnosnejší podvod

Ak patríte medzi tých, ktorých hľadanie pravej lásky na internete láka, určite si dajte pozor na tieto veci. Jedným z najvýnosnejších podvodov na internete býva práve predstieranie lásky. Podvodníci sa zo začiatku snažia s vami zblížiť, vytvoria vo vás pocit, že je to vaša pravá láska, vo všetkom budú s vami súhlasiť a budú sa vám snažiť vo všetkom vyhovieť. No po čase, samozrejme, nastanú určité komplikácie v ich živote, ktoré si žiadajú financie a budú vás prosiť o veľkú finančnú pomoc. Na túto tému upozornil aj dokument z dielne Netflixu The Tinder Swindler, v ktorom podvodník posunul klamanie na úplne iný level a od svojich obetí si vyžiadal extrémne veľké množstvo peňazí. Nie nadarmo sa hovorí, že láska je slepá a spravili by sme pre ňu hocičo. Len treba dobre zvážiť, kto ňou naozaj aj je. A navyše, za taký krátky čas a najmä len cez správy nevieme človeka naozaj spoznať. 

Láska kvitne

Poradíme vám, neponáhľajte sa s ničím. Spoznať človeka do hĺbky trvá určitý čas, či už ide o zoznamovanie cez internet, alebo v reálnom živote. Len čas ukáže, či daná osoba je taká, ako sa vykreslila na profile online zoznamky. Kedysi sa ľudia spoznávali dlhé mesiace, dokonca roky. Dnes chceme všetko hneď. Dajte tomu čas a veľa spoločne strávených chvíľ vám ukáže, či chcete od života to isté. 

See more articles in this category vztahy láska randenie online dating
Ďalšie články

6 tipov na letné víkendové aktivity

Letné víkendy ponúkajú ideálnu príležitosť na vyhrievanie sa v teplom...

Zistiť viac

Ako zostať produktívna, keď jediné, na čo myslíte, je dovolenka?

Teploty stúpajú, a to znamená len jedno, prichádza leto! Slnko,...

Zistiť viac