Máte doma roztomilé šteniatko alebo nezbedného psíka? Potom určite oceníte utierky Pet Expert

Psík prinesie do domácnosti veľa radosti ale aj starostí. Na jednej strane ho nikdy neomrzí hranie a maznanie, keď zaspí, tak sa naňho nevieme vynadívať a jeho šikovnosť ohromuje celú rodinu. Na druhú stranu vedia psíkovia našu domácnosť pekne “pokrstiť” napríklad špinavými labkami. S chlpatým kamarátom nás čaká veľa umývania podláh, pretože beh rannou rosou je pre nich veľmi zaujímavou a zábavnou činnosťou. V tomto článku sa dočítate, ako si starosť o psíka zjednodušiť. 

Neporiadok doma

Začína to vo chvíli, kedy si domov prinesieme malé šteniatko. Kým nového člena domácnosti naučíme, kam sa má chodiť “na záchod”, nevyhneme sa tomu, že sem-tam doma narazíme na mláčku alebo hromádku. Šteniatko nie je zrovna čistotné ani pri kŕmení. Je úplne bežné, že si malý hladoš pochutnáva na svojich granulkách či konzerve tak horlivo, až sa celý zašpiní. Keď psík trochu povyrastie a začne byť aktívnejší, prichádzajú nové výzvy. Napríklad taký naplnený odpadkový kôš je jednou z najobľúbenejších hračiek malých nezbedníkov. Odpadky občas nájdeme od kuchynskej linky až po novú sedačku v obývačke. 

Neporiadok prinesený z prechádzky

Ak sme si nezaobstarali gaučového mopslíka či mini psíka do kabelky, prechádzky sa stávajú našou každodennou súčasťou. Okrem toho, že sú prospešné pre naše zdravie, zažijeme pri nich nejedno vzrušenie a dobrodružstvo. Následky týchto výprav si psí maznáčikovia so sebou nosia aj domov. Väčšinou sa jedná o blato, kus trávy, v zimných mesiacoch sú to pozostatky snehu neraz zmiešaného so soľou. Tiež platí priama úmera – čím dlhšie prechádzky, tým väčšiu nálož nečistôt môžeme vo svojom dome očakávať. Taktiež to platí pri celodennom poletovaní po záhrade. Špina je často prepojená s nepríjemným zápachom, takže dôkladná čistota je na mieste. 

Na upratovanie vás vybavíme Expertom

Aké čistiace prostriedky potrebujeme, ak máme doma psa? Zo starých utierok a starého oblečenia môžeme vyrobiť handry alebo môžeme mať za dverami pripravený mop, ktorý sa nezastaví. Nezabudnime na vetranie a osviežovače vzduchu. Alebo si môžeme upratovanie po psíkovi zjednodušiť papierovými utierkami. Špeciálny rad papierových utierok Pet Expert je určený na upratovanie po našich domácich miláčikoch. Môžu nahradiť všetky utierky, handry a mop. Mimo iného sú určené na utieranie labiek a mokrej srsti. Nemusíme utierať psa do uterákov, ktoré nebudú voňavé a vyhradzovať si celú práčku na psie utierky a handry. Papierové utierky môžeme použiť aj ako podložku pod psíka, pretože majú neutralizačné zložky, ktoré eliminujú pachy. Je to ideálna pomôcka pri starostlivosti o šteniatko alebo sa hodí aj na cesty autom. Utierky Pet Expert nájdu využitie vo všetkých spomínaných situáciách a môžu spríjemniť a zjednodušiť starostlivosť o nášho psíka. 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: upratovanie čistota Pet Expert domáci miláčik zviera domácnosť
Ďalšie články

Ako si vyrobiť jarný veniec? – video

Dodajte svojmu príbytku nádych jari. Veď už aj vonku začína...

Zistiť viac

Ako cvičenie pomáha zvládať stres?

V dnešnom svete, v ktorom žijeme, sa stres stal pre...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? – video

Kto by to bol povedal, že zo špajdlí, drevených guľôčok...

Zistiť viac