Nový školský rok je tu: Čím by ste mali vybaviť svojho školáka?

Začiatok školského roka je časom nákupov. Je potrebné doplniť peračníky, vymeniť zlomené a poškodené veci a s pribúdajúcim vekom myslieť aj na nové predmety, ktoré vaše deti čakajú.

Školy často rodičom dávajú zoznam pomôcok, ktoré bude žiak v nasledujúcom školskom roku potrebovať. S tými by ste preto nemali mať žiadny problém. My sme však pre vás vybrali pár vecí, ktoré na takomto zozname nenájdete, no napriek tomu by ste na ne nemali zabudnúť.

Box na desiatu a fľašu na pitie

Kvalitný box na desiatu a fľaša, pri ktorých sa môžete spoľahnúť, že udržia všetko, čo do nich dáte, sú na nezaplatenie. Vyhnete sa tak zbytočným problémom s upratovaním špinavej tašky a premočeným učebniciam. Jedlo zostane chránené a nemusíte sa báť, že by sa v taške popučilo. Odporúčame ich aj označiť menom, aby sa predišlo zbytočným konfliktom, ak by ste náhodou nakupovali v rovnakom obchode, ako iní rodičia.

Pohodlné oblečenie

Vzhľad oblečenia je jedna vec, pohodlie druhá. Najlepšie je, keď sa tieto prvky skombinujú. Deti trávia dlhé hodiny v škole, preto je dôležité, aby sa vo svojom oblečení cítili príjemne a pohodlne. Preto treba mať v šatníku aj kúsky, ktoré nie sú príliš úzke a obmedzovali by deti pri hre a aktivitách.

Zvýšenú pozornosť venujte dňom, keď má dieťa v rozvrhu telesnú výchovu. Oblečte ho tak, aby si zvládlo samo obliecť a vyzliecť veci. Teda ak má malá školáčka problém s pančuškami, radšej sa im v ten deň vyhnite a zvoľte napríklad legíny.

Prezúvky

Nespoliehajte sa na to, že prezúvky, ktoré dieťa nosilo minulý rok, bude nosiť aj tento. Deti v školskom veku rastú rýchlo a navyše nemusia byť v stave, ktorý je vhodný na nosenie. Dajte si pri výbere obuvi záležať. Dobrá je vzdušná obuv, v ktorej sa deťom nebude potiť noha. Taktiež myslite aj na vhodné vložky do topánok s podrážkou, ktorá zaistí pohodlie.

Ochranné dosky

Školská taška je miestom, v ktorom sa môže ľahko stať, že sa niečo pokrčí alebo vyleje. Preto je dôležité, aby boli zošity a učebnice dobre chránené doskami a obalmi na zošity. Tie navyše pomôžu udržať poriadok a organizáciu v taške.

Rúško, dezinfekcia a vreckovky

​​Posledné dva školské roky so sebou priniesli veľa nového. Preto by ste si pri zozname vecí, ktoré netreba zabudnúť pribaliť deťom do školy, mali spomenúť aj na novinky, ako je rúško alebo respirátor. Pre istotu deťom pribaľte aj jedno navyše, ak by svoje náhodou stratilo, nech má vždy jedno v zálohe.

Skvelým pomocníkom môže byť tiež dezinfekčný gél – najmä vo veľkom kolektíve detí. Nezabudnite svojim ratolestiam pribaliť aj balíček papierových vreckoviek a poučiť ich, že kýchať treba do nich. A že po kýchnutí je na rade umytie rúk a použitie spomenutého dezinfekčného gélu.

Doba je iná, ale skúste si spomenúť na vaše školské časy a na to, čo ste ako deti v škole používali. Poradiť vám môžu aj vaši priatelia, ktorí majú staršie deti, a môže sa s vami podeliť o vychytávky, na ktoré prišli so svojimi deťmi.

See more articles in this category vreckovky desiata škola žiak rodičia fľaša
Ďalšie články

Letné grilovanie: Recepty a tipy na úžasné jedlá

Leto je ideálny čas na grilovanie s priateľmi, rodinou a...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť záložku do knihy? – video

V tomto období je všade okolo nás plno krásnych lúčnych...

Zistiť viac

Ako sa efektívne pobaliť na dovolenku? Tu sú naše tipy

Letná dovolenka je čas na oddych, objavovanie nových destinácií a...

Zistiť viac