O jari – obľúbenom ročnom období všetkých vreckoviek

Kto by nemal rád jar? Prebúdza sa príroda, dni sú konečne dlhšie, po prvých kvetoch prichádzajú prvé jahody, neskôr čerešne a začiatkom júna to najlepšie – deň detí! Málokto však vie, že ešte viac než deti majú jar radi papierové vreckovky. Chcete vedieť prečo?

Jar je ako veľká oslava, na ktorej sa stretnú všetci kamaráti. Zvyšok roka trávia vreckovky väčšinu času zavreté v stiesnených plastových obaloch, na tvrdých poličkách alebo v tmavých zásuvkách. Na jar sa však všetko mení. Jar je obdobím alergií a upršaných dní, čo znamená, že ľudia odrazu potrebujú vreckovky oveľa viac. Nosia ich po taškách, skrčené po vreckách a nechávajú ich rozhádzané po nočných stolíkoch. A vreckovky? Ony to obdobie milujú! 

Z nočných stolíkov si čítajú knihy a hltajú každú novinku, ktorá sa objaví na displeji mobilu. 

Vedela si, že aj knihy sa vyrábajú zo stromov, tak ako my?“ debatujú medzi sebou.

Vo vreckách sa stretávajú aj tri či štyri naraz a do ich klebetenia sa z času na čas zapojí aj zablúdená kozmetická utierka či kúsok toaletného papiera. Vo vrecku od nohavíc často precestujú aj celý svet a najlepšie je, keď ich v ňom niekto zabudne – to ich čaká ešte dvojhodinová a úplne bezplatná jazda vo voňavom vodnom kolotoči!

Jar je príležitosť zalietať si. Možno ste si to všimli sami – na jar fúka akosi viac, než po iné časti roka. A zatiaľ čo deti sa nevedia dočkať, ako si budú púšťať šarkana, pre vreckovky je vietor ďalšou príležitosťou precestovať svet. Silný vánok ich vynesie ponad domy medzi plaché vrabce a zvedavé vrany a ony sa odtiaľ nechajú unášať do sveta. Cestou si nájdu nových kamarátov, spoznajú svoje mesto z úplne nového pohľadu a získajú zážitky, o ktorých budú ostatným vreckovkám rozprávať ešte dlhé mesiace.

Vedela si, že vrany hádžu na jeseň zo vzduchu orechy, aby si ich rozbili? A vedela si, že takmer cez každé mesto preteká nejaká rieka? A vedela si, že…

Jar je plná nových kamarátov. Na jar sú naše kuchynské a obývačkové stoly akési plnšie. Najprv sa na nich objavia narcisy a tulipány, ktoré začne postupne striedať ovocie od výmyslu sveta. Vreckovky sú z toho nadšené tiež a deň čo deň s napätím čakajú, čo na stole pribudne tentokrát. Po dlhej-predlhej zime, keď je všetko akési nudnejšie, domácnosť konečne ožíva a s každým novým prírastkom pribúdajú aj zvedavé otázky.

Pani jahoda, ako to, že sa od vás vždy všetci zašpinia no vy ste taká žiarivá a čistá?“ 

Milé čerešne, podľa čoho si hľadáte pár a prečo ste niekedy vedľa seba hneď tri?“ pýtajú sa zvedavé vreckovky.

A ovocie trpezlivo odpovedá a vysvetľuje, až kým vreckovky odrazu z poličky niekto nevezme. To však v ich prípade môže znamenať jediné – ide sa do sveta!

See more articles in this category príbeh jar vreckovky rozprávka kamaráti
Ďalšie články

Letné grilovanie: Recepty a tipy na úžasné jedlá

Leto je ideálny čas na grilovanie s priateľmi, rodinou a...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť záložku do knihy? – video

V tomto období je všade okolo nás plno krásnych lúčnych...

Zistiť viac

Ako sa efektívne pobaliť na dovolenku? Tu sú naše tipy

Letná dovolenka je čas na oddych, objavovanie nových destinácií a...

Zistiť viac