Už máte plány s deťmi na zimné prázdniny? Tu sú naše tipy

Zimné prázdniny

Konečne je tu vianočný čas, na ktorý sa tešia celý rok nielen deti, ale aj dospelí. Na Vianoce a aj prázdniny, ktoré dostanú. Už ste rozmýšľali, kam s nimi cez zimné prázdniny vyrazíte? My sme zozbierali pár tipov, z ktorých vám určite niečo padne do oka. 

Tatranský ĽADOVÝ DÓM (Slovensko, Vysoké Tatry) 

Na Hrebienku vás očarí ľadové kráľovstvo, ktoré aj tento rok otvorí svojim návštevníkom brány. Tohtoročný interiér Ľadového dómu bude zdobiť monumentálna stavba z Londýna – Westminsterské opátstvo, ako pocta k 15. výročiu návštevy Kráľovnej Alžbety II. na Slovensku a vo Vysokých Tatrách. Je to čarovné miesto, kam sa môžete zobrať so svojou rodinkou denne od 9:00 do 16:00. Zaujímavosťou je, že až do 14. 4. 2024 vypadne z náhodného miesta sklenená guľôčka. Čas vypadnutia guľočky bude vždy zverejnený priamo v dóme na jednoručičkových hodinách. V Ľadovom dóme sú až 3 miesta, kde môže vypadnúť, ak ju nájdete, tak si ju môžete zobrať ako zberateľský predmet. 

Náš tip: Na Hrebienok sa dopravíte pohodlne pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca, alebo si môžete dať krásnu zasneženú prechádzku nenáročným terénom, ktorá trvá približne 45 minút. 

Krkonoše (Česká Republika)

Ideálny tip na lyžovačku s deťmi, je pre ne pripravený detský vlek s veselými pomôckami. Ak by ste mali dieťa, ktoré nelyžuje, tak veľkou výhodou tohto lyžiarskeho strediska je prenosný skipas pre rodičov, ktorí sa striedavo starajú o nelyžujúce dieťa. Môžete využiť sánkarskú cestu úbočím Černej hory. V dolnej stanici lanovky na Černú Horu si požičiate sane, necháte sa vyviesť hore a zídete pár kilometrovovú trasu s prevýšením 560 metrov. 

Náš tip: Nezabudnite ísť na chodník korunami stromov, kde je 45 metrov vysoká drevená rozhľadňa, z ktorej uvidíte krásy Krkonošského národného parku. 

Neusiedler See (Rakúsko) 

Známy maják v Rakúsku a jeho okolie je rovnako krásne v lete ako aj v zime. Neusiedlerské jazero je známe aj ako more Burgenlandu a patrí pod svetové dedičstvo UNESCO. Je jednou z mála stepných jazier v Európe a zároveň najväčšou vodnou plochou v Rakúsku. Napriek tomu, že je veľké, tak je plytké. Jeho najhlbší bod má iba 2 metre. 

Náš tip: Ak obľubujete dlhé prechádzky alebo šport nordic walking, tak tu si prídete na svoje. Budú vás nimi sprevádzať krásne zasnežené výhľady. 

Chodník korunami stromov (Slovensko, Bachledova dolina) 

Nachádza sa v srdci Bachledovej doliny a prechádzkou medzi zasneženými korunami stromov môžete spoznávať krásu lesov. Na ceste vás čakajú edukačné zastávky, ktoré vás oboznámia s miestnou flórou a faunou. Zaujímavé je aj samotné spracovanie, kde nechýba humor ani obrázky pre deti. Veríme, že výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorej budete mať nádherný výhľad na štíty Belianskych Tatier, scenériu Pienin aj Zamagurie si vás získa. 

Náš tip: Ak si chcete spraviť viacdňový výlet, odporúčame si ísť zalyžovať do Bachledka Ski & Sun. Ako ďalší výlet sa môžete ísť pozrieť do neďalekého Ždiaru, kde nájdete krásne tradičné drevenice. 

Lipno (Česká Republika)

Ak uvažujete nad dovolenkou, tak skúste zvážiť Lipno. Vaše deti tu zažijú veľa zimných radovánok. Na zamrznutej priehrade sa dá korčuľovať, je tu lyžiarska škôlka, chodník korunami stromov, bobové dráhy a dá sa odtiaľto ísť lyžovať aj do Rakúska, keďže ho máte na dosah.

Náš tip: S deťmi sa môžete vyšantiť v Aquaparku Frymburk alebo zájsť do Hopsárium Lipno, kde sa deti vybláznia v preliezacej veži so strieľacími delami, na šmykľavke či trampolínach. 

Zimná turistika v Dolnom Rakúsku (Rakúsko)

Ak máte radi zimnú turistiku a našu krajinu máte už pobehanú, tak vybehnite za hranice k našim susedom do Rakúska, kde sneh premieňa Viedenský alpský oblúk na zimný raj. Nájdete tam veľmi veľa turistických trás. Asi 50 kilometrov upravených turistických chodníkov vedie Göstlingskými Alpami okolo Hochkaru. 

Náš tip: V Dolnom Rakúsku sa nachádza množstvo reštaurácií, ktoré sú označené ako „Gasthäuser mit Wirtshauskultur“, čo je zárukou skvelej domácej kuchyne s lokálnymi produktami. 

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Nech už vyrazíte kamkoľvek, nezabudnite sa dobre obliecť a vziať so sebou našu vianočnú kolekciu vreckoviek.  

See more articles in this category tipy děti zima dovolenka
Ďalšie články

Tipy na stanovenie work-life balance a predídeniu vyhoreniu v práci

V dnešnom rýchlom a mimoriadne digitálne prepojenom svete sa hranice...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť obal na knihu? – video

Hurá, začína dovolenkové obdobie, na ktoré sme sa tak dlho...

Zistiť viac

6 tipov na letné víkendové aktivity

Letné víkendy ponúkajú ideálnu príležitosť na vyhrievanie sa v teplom...

Zistiť viac