Počuli ste už o cvičení pound či flowin? Do formy vás dostanú rýchlo

Aj by ste cvičili, ale do tej posilňovne sa vám zrovna nechce, beh vás nebaví, na plávanie nemáte čas a na bicykel pôjdete radšej zajtra alebo pozajtra… Nájdite si cvičenie, ktoré vás bude baviť a pomôže vám s chudnutím a formovaním postavy! Máme pre vás niekoľko horúcich trendov z fitness sveta.

Tabata a HIIT

O týchto formách intenzívnych intervalových cvičení ste už možno počuli. Ak ste však tieto tréningy ešte nevyskúšali, odporúčame aspoň jeden pokus. Možno si siahnete na dno svojich síl, no ak zotrváte, odmenou vám bude krásna postava a perfektná kondícia. O čo v skratke ide?

Tabata je predchodcom HIIT. Ide o rovnaký princíp, no najväčším rozdielom medzi týmito dvoma cvičeniami je čas medzi pohybom a oddychom. Pri tabate je jasne určený. Ide o predpísanú štruktúru 20 sekúnd pohybu a 10 sekúnd odpočinku. Tento druh cvičenia vyvinul japonský lekár Izumi Tabata v roku 1996 v Tokiu. V prípade tabaty aj HIIT ide o kombináciu aeróbnych cvikov (kardio) so silovými vo vysokej intenzite.

HIIT (high intensity interval training) sa odporúča robiť maximálne 30 minút. Niekde sa uvádza 50 sekúnd cvičenia a 15 sekúnd oddychu. Ide o typ cvičenia, vďaka ktorému budete efektívne spaľovať väčšie množstvo tukov a zároveň vedie k rastu svalov. Je ideálny, ak chcete schudnúť, vyformovať a spevniť postavu, podporiť kondíciu či metabolizmus, ale aj pri bolestiach chrbtice atď.

EMS (elektro-myo-stimulácia)

Táto metóda je skutočným hitom. Má mnoho spoločného s HIIT cvičením, rozdiel je však v tom, že svaly sú elektricky stimulované, a tým sa rýchlejšie aktivujú. Dostanete špeciálne oblečenie, ktoré zadržuje vodu, aby sa impulz z elektród dostal do tela. Cez toto oblečenie sa nasadí vesta s elektródami, pásky s elektródami na ruky a nohy a pás na kríže. Pripojíte sa k prístroju EMS a môžete začať. Fanúšikovia EMS tvrdia, že na to, aby cvičenie prinieslo požadovaný efekt, stačí iba 20 minút.

Pound

Ak máte radi dynamické cvičenie a hudbu, začnite s poundom. ​​Toto skupinové cvičenie trvá zvyčajne 45 minút a kombinuje kardio so silovým tréningom a bubnovaním so špeciálnymi paličkami. Intenzívnym bubnovaním sa vám zvýši tepová frekvencia, čo napomáha k spaľovaniu tukových buniek. Za jednu hodinu tohto cvičenia môžete spáliť 400 – 900 kalórií. Táto technika sa zameriava najmä na ženské problémové partie ako zadok, stehná, podbruško či boky. Peknú postavu si jednoducho vybubnujete.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Flowin

Podstatou flowinu sú kĺzavé pohyby s jemnými malými podložkami pod rukami a nohami. Výhodou tohto pohybu je aktivácia hlbokého vnútorného svalstva. Využíva sa aj na rehabilitačné a fyzioterapeutické účely, pretože sa počas cvičenia dobre stabilizuje poloha človeka. Výhodou je možnosť zacvičiť si flowin aj doma, stačí si kúpiť špeciálne penové podložky. Táto technika je ideálna pre tých, ktorí si pri cvičení musia dávať pozor na kĺby, trápi ich svalová nerovnováha a bolesti chrbta alebo potrebujú posilniť oblasť bruška, panvy a chrbtové svaly.

Nech už si zvolíte ktorékoľvek cvičenie, dôležité sú tri veci – radosť z pohybu, konzistentnosť a trpezlivosť, ktorá skutočne prináša nielen ruže, ale aj kocky na bruchu.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: cvičenie fit tabata hiit ems poound flowin
Ďalšie články

Ako sa zbaviť veľkonočného stresu? Vďaka DIY!

Veľká noc je za dverami. Väčšina ľudí si užíva čas...

Zistiť viac
Veľkonočné vrecko v tvare zajaca.

Ako si vyrobiť z papierového vrecka zajačika na sladkosti? – video

Veľká Noc sa blíži a onedlho nám budú klopať na...

Zistiť viac
Ako na originálnu sviečku? DIY video

Ako si vyrobiť originálne kúsky z obyčajných sviečok? – video

Svetlo sviečok upokojuje a navodzuje pocit tepla a útulného domova....

Zistiť viac