Poznáte hygge? Tipy, ako si vytvoriť záhradné kráľovstvo

Hygge je dánsky životný štýl, ktorý sa zameriava na príjemné a pohodlné prostredie a zážitky. Tento koncept sa spája s pocitmi pohodlia, príjemnosti a spokojnosti. Vytvorenie záhradného kráľovstva je jedným zo spôsobov, ako si vychutnať hygge vonku. Tu je niekoľko tipov, ako si vytvoriť hygge záhradné kráľovstvo.

Vyberte si miesto, ktoré je pre vás príjemné a pohodlné. Môže to byť miesto s pohodlnými kreslami či ležadlami alebo to môže byť len malý kútik so stolom a stoličkami. Dôležité je, aby ste sa cítili dobre a v bezpečí.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Príjemnú atmosféru si vytvoríte pomocou svetiel a vonných sviečok. Môžete použiť aj pekné papierové obrúsky, na ktoré môžete položiť sviečky, aby ste zabránili roztápaniu povrchu a doladili tak celkový štýl zariadenia.

Pridajte pohodlné a hebké deky a vankúšiky, aby ste sa cítili príjemne aj vtedy, ak je vonku o niečo chladnejšie. Teplé deky so štýlovým vzorom môžete teraz vyhrať aj na našom facebookovom či instagramovom profile. Svoje miesto si určite nájdu aj vo vašom hygge domove.

Vyberte si svoje obľúbené jedlá a nápoje a pridajte ich do svojho záhradného kráľovstva. V zime vás určite príjemne zahreje pečený čaj, punč či horúca čokoláda. V lete si zas môžete vychutnať grilované jedlá alebo chladené nápoje.

Zaraďte do svojho záhradného kráľovstva aj zábavné aktivity ako napríklad hranie kariet alebo čítanie kníh.

Nezabudnite na spoločenské aspekty hygge a pozvite svojich priateľov alebo rodinu, aby sa k vám pridali a spoločne si vychutnajte pohodlné prostredie vášho štýlového kráľovstva.

Hygge štýl sa stal veľmi populárnym v posledných rokoch, a to nielen v Dánsku, ale aj v ostatných krajinách. Mnoho celebrít ho využíva vo svojich domovoch, aby si vytvorili útulné prostredie pre seba a svojich blízkych.

Jednou z celebrít, ktoré sa neboja vytvoriť hygge atmosféru u seba doma, je napríklad herečka Sarah Jessica Parker. Jej byt v New Yorku je plný teplých svetiel, mäkkého nábytku a prírodných prvkov.

Rovnako aj herečka Jennifer Aniston vytvára hygge atmosféru vo svojom domove v Kalifornii. Jej interiér je plný prírodných materiálov, ako sú drevo a kameň.

Aj slovenské celebrity využívajú hygge štýl doma i v každodennom živote. Napríklad herečka Zuzana Fialová, herec a moderátor Peter Marcin či spevák Pavol Habera.

Ak žijete na Slovensku, môžete využiť krásnu prírodu, ktorú máte na dosah, a vytvoriť si hygge záhradné kráľovstvo v lese alebo na horách.

See more articles in this category tipy hygge
Ďalšie články

Letné grilovanie: Recepty a tipy na úžasné jedlá

Leto je ideálny čas na grilovanie s priateľmi, rodinou a...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť záložku do knihy? – video

V tomto období je všade okolo nás plno krásnych lúčnych...

Zistiť viac

Ako sa efektívne pobaliť na dovolenku? Tu sú naše tipy

Letná dovolenka je čas na oddych, objavovanie nových destinácií a...

Zistiť viac