Prečo nepoužívať kuchynské utierky na všetko?

Papierové utierky boli pôvodne určené len do kuchyne. To, že sú praktické a univerzálne, rozšírilo ich pole pôsobenia na celú domácnosť. 

Pri tomto používaní sa často stalo, že ľudia po kuchynských utierkach siahli aj v nevhodných situáciách. Preto sa značka Harmony rozhodla vytvoriť edíciu papierových utierok, ktoré budú mať svoje špeciálne určenie.

Môžu utierky prísť do kontaktu s jedlom?

Začnime kuchyňou, miestnosťou, pre ktorú boli papierové utierky pôvodne určené. Asi najčastejšie po nich siahnete, keď potrebujete utrieť napríklad okolie dresu po umývaní nádob alebo linky po čistení zemiakov. Naše papierové utierky GOOD FOR FOOD sú certifikované na kontakt s jedlom, a to v obidvoch variantoch. 2-vrstvové vám napríklad dobre poslúžia v prípade desiaty pre vaše deti. Zabaliť do nich jedlo je hračka a po jedle tak poslúžia aj ako servítka na očistenie. A keď si napríklad na večeru pripravíte hrianky na masti, je dobré si ich odložiť na tanier vystlaný 3-vrstvovými papierovými utierkami so super savosťou. Tento jednoduchý fígeľ odstráni veľa mastnoty. Hrianky sa síce naďalej budú lesknúť ako vianočné ozdoby, ale pre vaše trávenie budú menej toxické.

 

V kúpeľni zvládnu aj menšiu potopu

Papierové utierky Clean Expert vynikajú svojou pevnosťou a preto sa nemusíte báť zašpineného umývadla alebo následkov po večernom kúpaní. A môžete ísť aj do extrémov. Nemusíte sa báť ani biblickej potopy, ktorú spáchalo vaše potomstvo, keď vo vani zinscenovalo vernovku 20 000 míľ pod morom a následne si váš manžel pomýlil sprchovanie s koncertným vystúpením. Keďže sú kúpeľňové utierky nielen extra savé, ale aj výnimočne dlhé (až 35 metrov), môžete mop nechať odpočívať v komore.

 

Aj pri starostlivosti o domácich maznáčikov

Zvieratká doma dokážu narobiť peknú neplechu. Vďaka papierovým utierkam Pet Expert, ktoré dokážu absorbovať aj nepríjemné pachy, vás nezaskočí situácia, kedy malé šteňa ešte netuší, že mláčky sa doma nerobia. Tiež skvele poslúžia, keď psí maznáčik pribehne z dažďa a odmietne sa poslušne zastaviť v predsieni.

 

Dokonca sa hodí aj do garáže

Domáca dielňa alebo garáž boli miesta, kam sa s papierovými utierkami príliš nechodilo. To sa však mení s našimi extra pevnými utierkami do garáže, ktoré vyriešia rýchle upratovanie pracovného stola, vyčistíte súčiastky a nemusíte sa báť ani rozliatej farby či mastných tekutín. Tieto utierky sú pripravené poskytnúť v týchto prípadoch perfektnú prvú pomoc.

 

Ďalšie skvelé funkcie

Všetky naše papierové utierky majú ešte jeden špeciálny benefit. Môžete ich využiť napríklad na rozdelenie domácich prác s vaším partnerom alebo vašimi ratolesťami. Jeden kuchyňu, ďalší garáž a deti si zase môžu rozdeliť kúpeľňu a starostlivosť o domáce zvieratko. V harmonickej domácnosti by predsa malo platiť, že jeden človek by nemal robiť všetko.

Viac o našich utierkach aj o téme deľby práce si môžete prečítať tu

 

 

See more articles in this category utierky domáce zvieratká domácnosť upratovanie jedlo
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac