Prvý apríl: Chystáte sa niekoho nachytať?

Je tu prvý apríl! Okrem toho, že v tomto období sa stretávajú asi všetky prírodné živly od slnka, cez dážď a krúpy, až po sneh, je to obdobie, kedy sa radi zabávame. Áno, niekedy na úkor a adresu našich kolegov, priateľov a nič netušiacich rodinných príslušníkov. Tak čo, ste pripravení na Deň bláznov – deň plný žartíkov a zábavy?

Prvý apríl alebo aj Deň bláznov

Podľa niektorých zdrojov sa v tomto čase usporadúvali v starej Indii karnevaly, počas ktorých mali ľudia splniť nezmyselné úlohy, ako napríklad obrátiť tok rieky. Ten, kto nevymyslel vtipnú reakciu a nevedel úlohu vyriešiť, stal sa bláznom osláv. Slávnosti na Deň roztopaše a smiechu sa konali aj v starom Ríme. A vedeli ste, že kedysi bol prvý deň mesiaca apríl dňom oslavy Nového roka? Na prvý január to zmenil až Karol IX.

Hlavne nenápadne…

Na Slovensku sa prvoaprílové vtipkovanie rozmohlo až v 20. storočí. Nechceme vás, samozrejme, navádzať na zlé chodníčky… Ale predsa máme pre vás pár tipov, ako si z niekoho milo vystreliť. Zámena cukru za soľ a opačne, posunutý čas na hodinkách, ranná káva z čierneho korenia, zmývateľná farba za stieračmi, prelepený vysielač na ovládači od televízora… Myslíme, že fantázii sa ani v tento deň medze nekladú.

Smiech je liekom proti stresu

Radosť a smiech potrebujeme všetci. Najmä v dnešných dňoch. Výhody smiechu sú nepopierateľné. Odbúrava z tela stres, stimuluje naše srdce, zvyšuje endorfíny, ktoré uvoľňuje náš mozog, posilňuje tvorivé myslenie. V neposlednom rade posilňuje väzby medzi ľuďmi a je znakom dobrej nálady.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: tipy prvý apríl Deň bláznov smiech žart
Ďalšie články
Návod na origami v tvare labute.

Ako vyrobiť origami labuť? – video

Labuť predstavuje symbol čistoty, oddanosti a pravej lásky. Už ste...

Zistiť viac

Ako pripraviť čokoládovú penu s malinami? – video

Keď niečo milujete, je to láska na celý život. To...

Zistiť viac
Malé dievča a chlapec voňajú kvety.

Päť mýtov o láske, o ktorých by ste mali vedieť

Básnici písali o láske po tisícročia, no až nedávno sa...

Zistiť viac