Prvý apríl: Chystáte sa niekoho nachytať?

Je tu prvý apríl! Okrem toho, že v tomto období sa stretávajú asi všetky prírodné živly od slnka, cez dážď a krúpy, až po sneh, je to obdobie, kedy sa radi zabávame. Áno, niekedy na úkor a adresu našich kolegov, priateľov a nič netušiacich rodinných príslušníkov. Tak čo, ste pripravení na Deň bláznov – deň plný žartíkov a zábavy?

Prvý apríl alebo aj Deň bláznov

Podľa niektorých zdrojov sa v tomto čase usporadúvali v starej Indii karnevaly, počas ktorých mali ľudia splniť nezmyselné úlohy, ako napríklad obrátiť tok rieky. Ten, kto nevymyslel vtipnú reakciu a nevedel úlohu vyriešiť, stal sa bláznom osláv. Slávnosti na Deň roztopaše a smiechu sa konali aj v starom Ríme. A vedeli ste, že kedysi bol prvý deň mesiaca apríl dňom oslavy Nového roka? Na prvý január to zmenil až Karol IX.

Hlavne nenápadne…

Na Slovensku sa prvoaprílové vtipkovanie rozmohlo až v 20. storočí. Nechceme vás, samozrejme, navádzať na zlé chodníčky… Ale predsa máme pre vás pár tipov, ako si z niekoho milo vystreliť. Zámena cukru za soľ a opačne, posunutý čas na hodinkách, ranná káva z čierneho korenia, zmývateľná farba za stieračmi, prelepený vysielač na ovládači od televízora… Myslíme, že fantázii sa ani v tento deň medze nekladú.

Smiech je liekom proti stresu

Radosť a smiech potrebujeme všetci. Najmä v dnešných dňoch. Výhody smiechu sú nepopierateľné. Odbúrava z tela stres, stimuluje naše srdce, zvyšuje endorfíny, ktoré uvoľňuje náš mozog, posilňuje tvorivé myslenie. V neposlednom rade posilňuje väzby medzi ľuďmi a je znakom dobrej nálady.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: Deň bláznov smiech žart tipy prvý apríl
Ďalšie články

Ako pripraviť vývar plný chuti? I Pán Tymián – video

Klasický vývar je v mnohých rodinách synonymom nedele. Skúste si...

Zistiť viac

Spravte si tento rok minimalistické sviatky

Jasné, Vianoce boli odjakživa sviatkami hojnosti. Obdobím, keď si doprajeme...

Zistiť viac

Ako na úspešné sviatky bez hádok?

Sú vaše Vianoce plné pohody, koláčikov a rozprávok? Alebo je...

Zistiť viac