Rutiny, ktorými vašim najbližším zjednodušíte poprázdninové vstávanie do školy

Školský rok sa začal a s ním aj často otravné ranné vstávanie do školy. Prečítajte si pár tipov, s ktorými vy a najmä vaše ratolesti jednoduchšie zvládnete náročné školské rána.

Pripravte sa

Večerná príprava vám pomôže na nič nezabudnúť. Každý večer si spolu s dieťaťom prejdite nasledujúci deň, predmety, ktoré ho v ten deň čakajú, krúžky či aktivity, a pomôžte mu zbaliť všetko potrebné. Ráno už stačí len vziať desiatu a taška je pripravená. Ušetriť čas vám pomôže aj príprava oblečenia na ďalší deň. Vyhnete sa tak rannému rozhodovaniu a ušetríte pár minút, ktoré si môžete vychutnať pri spoločných raňajkách.

Dostatok spánku

Spánok je základom dobrého dňa a pri školákoch to platí dvojnásobne. Ak má dieťa dostatok spánku, je ráno čulejšie a odrazí sa to aj na jeho pozornosti v škole. Rutina je dôležitá, preto spravíte najlepšie, keď budete dieťa posielať spať v rovnaký čas.

Organizované ráno

Poriadok je základ, hlavne ráno. Pokúste sa preto postupovať vždy rovnako. Budíček, raňajky, hygiena, obliecť sa a vyraziť. Zorganizujte si poradie udalostí a vytvorte si vlastné rutiny, aby ste vždy vedeli, čo bude nasledovať. Časom sa vaše dieťa stane samostatnejšie a ranné rituály mu budú trvať kratšie.

Motivujte

Začiatky môžu byť ťažšie. Predsa len, dva mesiace prázdnin sa podpíšu na každom školákovi. Dieťa môže byť prvé dni znechutené a veci mu budú trvať dlhšie. Skúste ho povzbudiť, motivovať a pochváliť za každý malý pokrok. Určite to bude mať lepší efekt ako sťažovanie sa na to, ako nič nestíhate.

Rozprávajte sa o veciach

Komunikácia je dôležitá. Skúste sa s dieťaťom porozprávať o tom, ako by si ráno predstavovalo, čo sa mu páči alebo čo by chcelo zmeniť. Sami budete prekvapení, s akými nápadmi dokážu vaše ratolesti prísť. Možno vás inšpirujú a spolu si vytvoríte oveľa ideálnejšie ráno.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: tipy spánok motivácia škola vstávanie ráno
Ďalšie články

Ako pripraviť vývar plný chuti? I Pán Tymián – video

Klasický vývar je v mnohých rodinách synonymom nedele. Skúste si...

Zistiť viac

Spravte si tento rok minimalistické sviatky

Jasné, Vianoce boli odjakživa sviatkami hojnosti. Obdobím, keď si doprajeme...

Zistiť viac

Ako na úspešné sviatky bez hádok?

Sú vaše Vianoce plné pohody, koláčikov a rozprávok? Alebo je...

Zistiť viac