Rutiny, ktorými vašim najbližším zjednodušíte poprázdninové vstávanie do školy

Školský rok sa začal a s ním aj často otravné ranné vstávanie do školy. Prečítajte si pár tipov, s ktorými vy a najmä vaše ratolesti jednoduchšie zvládnete náročné školské rána.

Pripravte sa

Večerná príprava vám pomôže na nič nezabudnúť. Každý večer si spolu s dieťaťom prejdite nasledujúci deň, predmety, ktoré ho v ten deň čakajú, krúžky či aktivity, a pomôžte mu zbaliť všetko potrebné. Ráno už stačí len vziať desiatu a taška je pripravená. Ušetriť čas vám pomôže aj príprava oblečenia na ďalší deň. Vyhnete sa tak rannému rozhodovaniu a ušetríte pár minút, ktoré si môžete vychutnať pri spoločných raňajkách.

Dostatok spánku

Spánok je základom dobrého dňa a pri školákoch to platí dvojnásobne. Ak má dieťa dostatok spánku, je ráno čulejšie a odrazí sa to aj na jeho pozornosti v škole. Rutina je dôležitá, preto spravíte najlepšie, keď budete dieťa posielať spať v rovnaký čas.

Organizované ráno

Poriadok je základ, hlavne ráno. Pokúste sa preto postupovať vždy rovnako. Budíček, raňajky, hygiena, obliecť sa a vyraziť. Zorganizujte si poradie udalostí a vytvorte si vlastné rutiny, aby ste vždy vedeli, čo bude nasledovať. Časom sa vaše dieťa stane samostatnejšie a ranné rituály mu budú trvať kratšie.

Motivujte

Začiatky môžu byť ťažšie. Predsa len, dva mesiace prázdnin sa podpíšu na každom školákovi. Dieťa môže byť prvé dni znechutené a veci mu budú trvať dlhšie. Skúste ho povzbudiť, motivovať a pochváliť za každý malý pokrok. Určite to bude mať lepší efekt ako sťažovanie sa na to, ako nič nestíhate.

Rozprávajte sa o veciach

Komunikácia je dôležitá. Skúste sa s dieťaťom porozprávať o tom, ako by si ráno predstavovalo, čo sa mu páči alebo čo by chcelo zmeniť. Sami budete prekvapení, s akými nápadmi dokážu vaše ratolesti prísť. Možno vás inšpirujú a spolu si vytvoríte oveľa ideálnejšie ráno.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: tipy spánok motivácia škola vstávanie ráno
Ďalšie články
DIY Eko čistiace prostriedky pre ekologickú domácnosť

DIY Eko čistiace prostriedky pre ekologickú domácnosť

Záleží vám na životnom prostredí a chcete ho chrániť? Potom...

Zistiť viac
Naučte sa 5 jazykov lásky a zlepšite svoj vzťah

Naučte sa 5 jazykov lásky a zlepšite svoj vzťah

Emocionálna reč dvoch ľudí sa môže líšiť. Rovnako ako sa...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť ozdobu z polystyrénu? - video

Ako si vyrobiť ozdobu z polystyrénu? – video

Máte doma polystyrénový kruh? Možno vás to prekvapí, ale okrem...

Zistiť viac