Sebaláska vs. sociálne siete: Ako sa neporovnávať s inými

Sociálne siete sú plné „dokonalých“ príspevkov, v ktorých len zriedka nájdeme chybičku krásy. Moderné technológie ponúkajú množstvo spôsobov na vylepšenie vášho vonkajšieho ja. Ako sa brániť týmto nástrahám a neporovnávať sa s obrazmi dokonalosti?

Individualita

Každý z nás dostal do vienka niečo iné a má svoje kvality. Na chviľu sa zastavte, spíšte si body, v ktorých si myslíte, že ste dobrí, čo sa vám na vás páči a neustále si ich opakujte. Tento oporný bod vám v časoch krízy, keď nebudete so sebou spokojní, napomôže nájsť pokoj v rozbúrenom mori pochybností o sebe.

Nehľadajte ubezpečenie na sociálnych sieťach

Mnohí hľadajú potvrdenie svojich kvalít na sociálnych platformách a ich spokojnosť s vlastným ja závisí od počtu lajkov, komentárov a množstva sledovateľov. Pamätajte na to, že sú to stále len čísla, ktoré nepoukazujú na vašu skutočnú hodnotu a nikoho nenaučia, aby sa mal skutočne rád.

Nesledujte „dokonalosť“

Dokonalá pleť, outfit, postava. To všetko dennodenne putuje po sociálnych sieťach, ktoré sa z času na čas stávajú vašimi pánmi. Rozhodnutie je však stále na vás. To, koho sledujete a obsah, ktorým sa sýtite, máte v rukách stále vy. Ak vám niekoho príspevky kazia obraz samých o sebe alebo vyvoláva nepríjemné pocity, jednoducho takú osobu prestaňte sledovať.

Strážte si svoj čas

Priveľa času na sociálnych sieťach nemusí vplývať dobre na naše duševné zdravie. Je veľmi prospešné obmedziť svoju aktivitu na sociálnych sieťach, či už pred spaním alebo počas pracovného času. Našej duševnej pohode prospeje aj občasný detox od sveta sociálnych sietí.

Nezabúdajte, že nie je všetko zlato, čo sa blyští. Pri internete to platí dvojnásobne. Preto buďte obozretní a nenechajte sa zmiasť pokriveným obrazom reality, ktorý môže prehĺbiť klamlivé pocity osamelosti a menejcennosti. 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: čas individualita dokonalosť facebook instagram sociálne siete sebaláska
Ďalšie články

Ako sa zbaviť veľkonočného stresu? Vďaka DIY!

Veľká noc je za dverami. Väčšina ľudí si užíva čas...

Zistiť viac
Veľkonočné vrecko v tvare zajaca.

Ako si vyrobiť z papierového vrecka zajačika na sladkosti? – video

Veľká Noc sa blíži a onedlho nám budú klopať na...

Zistiť viac
Ako na originálnu sviečku? DIY video

Ako si vyrobiť originálne kúsky z obyčajných sviečok? – video

Svetlo sviečok upokojuje a navodzuje pocit tepla a útulného domova....

Zistiť viac