Muži, ktorí pomáhajú svojim manželkám, majú šťastnejšie manželstvo

Muži, ktorí pomáhajú svojim manželkám, majú šťastnejšie manželstvo

Mnohé ženy aj napriek tomu, že je rok 2023, majú na starosti buď celú domácnosť, alebo jej väčšiu časť. Len málo mužov sa zapája do domácich prác pravidelne. V našom článku sa dozviete, ako si rozdeliť domáce práce a starostlivosť o rodinu a aké to má následky na vzťah, keď muž nechá všetko iba na ženu. 

Niektorí muži sa nechcú vôbec angažovať do domácich prác a oháňajú sa tým, že vraj je to ženská práca. Takto to ešte stále funguje v niektorých domácnostiach. Rola ženy sa odnepamäti spájala s udržiavaním tepla domova, so starostlivosťou o rodinu a chod domácnosti. Veľa žien si želá, aby mal deň namiesto 24 hodín aspoň tak 30, aby sa stihli postarať o deti, chodiť do práce, starať sa o domácnosť a nájsť si voľný čas aj pre seba a k tomu, keď sa pridá k tomu ešte aj muž, ktorý s ničím nepomáha, môže sa to zdať ako nočná mora.  

Ako spoznáte man-child?

Muži, ktorí svojej žene v domácnosti nepomáhajú, majú aj svoju vlastnú prezývku – man-child. Týmto pojmom sa označujú muži, ktorí sú závislí od svojich partneriek. Okrem toho, že chodia do práce, sa nechytia ničoho iného. Nepomáhajú s varením, upratovaním ani staraním sa o deti. Oni sami sa vlastne stali ďalším „dieťaťom“ pre svoju ženu, ktorá sa o nich musí starať. 

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Ak sa muž správa ako dieťa, nemôžeme sa ani čudovať, že to ovplyvní sexuálnu túžbu ženy. Podľa štúdií kanadských a austrálskych vedcov majú naozaj ženy nižšiu chuť na sex s mužom, ktorý im v domácnosti nepomáha. Je to spôsobené tým, že muž, tzv. man-child, sa stáva v očiach svojej ženy večným dieťaťom, o ktoré sa ona musí starať. Nepovažuje ho za rovnoprávneho partnera, a preto ani nemá chuť na sex. Naopak, zistili, že keď muž pomáha svojej partnerke a majú rozdelené úlohy v domácnosti, majú lepší a častejší sex.

Avšak nehádžme všetkých mužov do jedného vreca. Ak muž doma nepomáha, nemusí to hneď znamenať, že nechce. On možno ani netuší, že sa od neho niečo také očakáva. Je to ovplyvnené jeho výchovou a správaním jeho rodiny. Mohol mať iný vzor vo svojej rodine ako vy.

Naučte syna pomáhať odmalička 

Ak máte syna, hneď odmalička ho učte pomáhať vám a aby sa vedel postarať o seba sám. Naučte ho, že domáce práce si treba rozdeliť spravodlivo. Dávajte synom rovnaké úlohy ako dcéram. Takto vychováte generáciu, ktorá už nebude riešiť, že je to ženská robota. Jednoducho bude pre nich prirodzené rozdeliť si chod domácnosti a starostlivosť o deti.

A čo s manželom, ktorý nebol k tomuto vedený?

Otvorene sa o tom porozprávajte a povedzte, čo máte na srdci. Vyslovte nahlas, že by ste potrebovali pomôcť s domácnosťou. Spravte si harmonogram, kto čo kedy urobí. Uvidíte, že takýto systém vám v tom pomôže. Aj on si musí uvedomiť, že ste jeden tím, ktorý ťahá za rovnaký povraz.

Rozdelenie domácnosti vedie k mnohým pozitívnym veciam, napríklad budete mať viac času na rodinu. Môžete ísť na spoločný výlet a užiť si pekný deň. V konečnom dôsledku, ak sa o domácnosť budete starať rovnakým podielom, tak to privedie do vášho vzťahu aj oveľa väčšiu pohodu a vaše manželstvo bude prekvitať. Navyše môžete spolu debatovať a žartovať pri spoločnom umývaní a utieraní riadov. No povedzte, nie je to win-win situácia?

See more articles in this category domácnosť tipy vztah rodina
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac