Stovky spálených kalórií aj bez cvičenia? Pozrite sa, ako na to

Väčšina z nás začína už pred letom s diétami, chudnutím a cvičením, aby sme sa v plavkách cítili o niečo lepšie. V kondícii by sme však mali ostať počas celého roka. Tento článok nebude o radách, ako super rýchlo schudnúť, ale o tipoch, o ktorých možno netušíte, no značne môžu pomôcť k vašej štíhlej línii. A to niekedy aj (takmer) bez námahy.

Športom k šťastiu

Samozrejme, ak ste sa rozhodli schudnúť alebo akokoľvek pretransformovať svoje krivky, šport by bol ideálnou voľbou. Nedávna štúdia potvrdila, že najviac kalórií spálite boxom. Vypočítali, že hodinka v ringu vám zabezpečí až 800 spálených kalórií, čo sú približne tri poriadne čokoládové zákusky alebo 100 g slaniny. Hneď za tým by sme vám odporučili veslovanie, plávanie, beh a squash. Avšak nemyslíme rekreačné veslovanie na plťke či pinkanie si o stenu. Ak idete pri týchto športoch naplno, spálite také množstvo kalórií, ktoré sa odzrkadlia aj na vašej postave. A následne aj na nálade, vzhľadom na vyplavené hormóny ako oxytocín a endorfíny.

Nezabúdajte tiež, že po intenzívnych intervalových športoch spaľujete kalórie ešte niekoľko hodín.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Čo ak nemám čas cvičiť?

Alebo ani chuť? Potom sa skúste zamerať na bežné aktivity, ktoré robíte doma, v zamestnaní či po ceste do práce a domov. Skúste vymeniť auto za prechádzku, sedenie v mestskej hromadnej doprave za státie. Malé úkony často prinášajú väčšie výsledky, ako si myslíme.

– Pozrite sa na chvíľu na okná a zamyslite sa. Sú naozaj čisté? Za hodinu umývania okien spálite približne 270 kalórií. Ak sa vám doteraz nechcelo do čistenia okien, vedzte, že to nebude na škodu a pekne tým viete posilniť aj ramená.

– Spievate si radi v sprche? Ak ste to neskúšali, smelo do toho. Pri jednej skladbe viete spáliť okolo 10 – 20 kalórií, v závislosti od intenzity a hlasitosti vášho spevu.

– Desať minút poriadneho smiechu vás zbaví 20 – 40 kalórií. Samozrejme, asi sa nedokážete váľať od smiechu po zemi celú hodinu a každý deň na to možno ani nemáte dôvod. Predstavte si však, že si pustíte dobrú hodinovú komédiu alebo idete von s humorne naladenými priateľmi. Nie sú to síce závratné čísla, ale stále lepšie ako nič – a navyše je to aj príjemné a každý smiech formuje bruško.

– Čistením zubov v trvaní troch minút spálite v priemere 10 kalórií. Dôkladné čistenie zubov je teda vždy dobrý nápad.

– Tlačením nákupného vozíka v uličkách obchodu za pol hodiny spálite viac ako 100 kalórií. A opäť, toto číslo sa zvyšuje s množstvom tovaru, ktoré do vozíka vložíte.

– Ak chcete spáliť kalórie pri sedení napríklad za pracovným stolom, dajte si žuvačku. Výskum ukazuje, že žuvanie žuvačky spáli 11 kalórií za hodinu a podporuje pocit plnosti. Zvoľte však radšej tie bez cukru.

– Kto z nás netrávi aspoň 30 – 45 minút sekaním, krájaním, miešaním a varením v kuchyni? Môžete tak spáliť vyše 100 kalórií, čo je ďalší dôvod na prípravu domáceho jedla.

Ak ste dnes nešli do posilňovne alebo ste nemali práve najproduktívnejší deň, utešiť sa môžete tým, že bez ohľadu na to, čo ste dosiahli, spálili ste pri tom celkom pekné množstvo kalórií. Avšak aj tu platí pravidlo – všetko s mierou. Najväčší vplyv na naše zdravie, kondíciu aj vzhľad má dostatok spánku a vyvážená strava.

See more articles in this category zdravie cvičenie fit
Ďalšie články

Letné grilovanie: Recepty a tipy na úžasné jedlá

Leto je ideálny čas na grilovanie s priateľmi, rodinou a...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť záložku do knihy? – video

V tomto období je všade okolo nás plno krásnych lúčnych...

Zistiť viac

Ako sa efektívne pobaliť na dovolenku? Tu sú naše tipy

Letná dovolenka je čas na oddych, objavovanie nových destinácií a...

Zistiť viac