Tak toto ste o ženách určite nevedeli!

O ženách sa už čo-to popísalo, povedalo a čo-to aj naspievalo. Ževraj ťažko s nimi a ešte ťažšie bez nich, ževraj sú z venuše a povráva sa tiež, že sú skvelé strategičky či panovníčky. Prečítajte si s nami pár zaujímavostí o tomto nežnom pohlaví. 

S opätkami neprišli ženy

Je zaujímavé, že opätky ako prví zviditeľnili vysokopostavení muži, až potom ich začali nosiť aj ženy. S príchodom revolúcie v Európe a severnej Amerike muži začínajú od opätkov upúšťať a ženy ich, naopak, nosia čoraz viac a vyššie. Kedysi prejavom mužskosti a vznešenosti, dnes sexy doplnok zvodnej ženy.

Roprávame viac ako muži

Ženy v priemere povedia až 20 000 slov za deň. To je o 13 000 viac ako priemerný muž.

Podľa vedcov z USA za to môže vyššia hodnota proteínu Foxp2 v ženskom mozgu, ktorý je známy aj ako “jazykový proteín”. Je tiež dokázané, že ženy majú v priemere väčšiu slovnú zásobu, dokážu tvoriť zložitejšie vetné konštrukcie a ako deti začínajú s rozprávaním skôr ako chlapci.

Ženy dokážu udržať tajomstvo

No v priemere len dva dni. Dokazuje to výskum pochádzajúci z Čilskej univerzity, ktorý zistil, že štyri z desiatich žien tajomstvo vôbec neudržia a dokážu si ho nechať pre seba približne 47 hodín a 15 minút. Tento experiment vykonali na vzorke 3 000 žien vo veku 18 až 65 rokov. Z výskumu tiež vyplynulo, že alkohol je akýmsi katalyzátorom a na vyzradenie tajomstva stačia jeden – dva poháre vína. Zaujímavé je tiež, že 27 % zo skúmaných žien na tajomstvo úplne zabudli.

Nedáme sa ľahko oklamať

Naša intuícia vie byť skutočne ohromná. Dokážeme perfektne čítať reč tela a hovorí sa, že vieme lepšie vnímať tón hlasu. Samozrejme, nie vždy je to pravda a často sa aj ženy v ľuďoch mýlia… No v princípe platí, že ženy majú skvelý “čuch” na ľudí a takzvaný šiesty zmysel. Tým, že ženy sú odmala vedené k prihliadaniu na city druhých, zdokonaľujú svoju empatiu. Od empatie je už len krôčik k uvedomovaniu si a počúvaniu svojho tajného našepkávača.

Krása – dar alebo prekliatie

Každá z nás chce byť krásna a robíme pre to vedome aj nevedome množstvo úkonov dennodenne. Jeden z britských výskumov ukázal, že žena na svoj vzhľad myslí až 9-krát počas dňa a väčšina žien na to prvý raz myslí hneď zrána. Tretina žien premýšľa nad svojím výzorom ešte aj pred spaním. Iný výskum zase potvrdil, že ráno strávime asi 15 minút rozhodovaním o tom, čo si oblečieme. A tipnite si, ako je to s balením sa na dovolenku. Tu sa nám čas, ktorý trávime premýšľaním nad oblečením predlžuje až na 52 minút.

V kabelke nosíme celý svet

Náplaste, hygienické vreckovky, perá, rúže, krémy, balzamy, žuvačky, gumičky, zrkadielko, pilník, hrebeň, lieky, či niečo malé pod zub. Určite sme nevymenovali všetko. Je fascinujúce, že ženy skutočne nosia pre každý prípad so sebou takmer všetko možné aj nemožné. Pre mnohých mužov je to spleť nepotrebných vecí a nejasností, no žena sa vo svojej kabelke väčšinou dokonale vyzná.

Veríme, že ste sa niečo nové dozvedeli a že ste sa aj trochu zabavili. Nie je, samozrejme, možné tieto poznatky aplikovať na všetky ženy. Každá sme individuálna a určite by sme medzi nami našli množstvo odchýlok. Avšak, ruku na srdce, v čom ste sa tak trochu našli?

See more articles in this category zaujímavosti ženy
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac