Tip na knihu, s ktorou si deti čítanie zamilujú

Každý rodič chce rozvíjať potenciál a inteligenciu svojho dieťaťa. Máme pre vás tip, ako tak urobiť pomocou novej knihy od Harmony s názvom Zimné rozprávky. Je písaná špeciálnym písmom, ktoré uľahčí čítanie aj ľuďom s dyslexiou. A táto kniha ukrýva ešte jedno prekvapenie… 

Takéto Zimné rozprávky ste ešte nečítali

V dnešnej dobe je veľa detí, ktoré majú problémy s čítaním a aj z toho dôvodu ho často odmietajú. A to je veľká škoda. Aj preto sme sa rozhodli pomôcť týmto deťom a prichádzame s knižnou novinkou s názvom Zimné rozprávky. Každý príbeh je písaný špeciálnym písmom Dyscont. Vytvoril ho Martin Pyšný, ktorý sám trpí dyslexiou a jeho problémy s učením ho motivovali vytvoriť písmo, ktoré sa číta o čosi jednoduchšie.

Práve dyslexia je jednou z najznámejších porúch, s ktorou sa rodičia v súvislosti s učením detí stretávajú. Ide o najrozšírenejšie postihnutie v európskych krajinách. Žiaci, ktorým bola táto porucha diagnostikovaná, majú obrovské problémy s čítaním. Čítajú pomaly, s chybami, zamieňajú si písmená, niektoré slová musia doslova lúštiť. No čítanie Zimných rozprávok je doslova hračkou.

Prevedú vás štyrmi príbehmi s krásnymi ilustráciami. Spoznáte neposlušného vojačika, líšku a jej novú kamarátku, snehuliačika, ktorému bola zima a nakoniec kráľa, ktorému sa splnil jeho veľký sen. Navyše, v knihe nájdete aj jedno milé prekvapenie – spoločenskú hru s postavičkami z príbehov. Ak prídete do cieľa, ocitnete sa v zimnom kráľovstve. Ďalšie zaujímavé dobrodružstvá môžete objavovať aj na našej stránke v sekcii Rozprávky.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Začiatky s čítaním

Na otázku, kedy začať s čítaním, je jednoznačná odpoveď – kedykoľvek. Najlepšie od útleho detstva. Keď si tak vezmete, svojim deťom sa prihovárame, ešte keď sú v brušku. Dieťa je od narodenia veľmi vnímavé. Počúva, čo hovoríte, opakuje gestá a rozpoznáva obrázky. Je dobré vnímať, ako deti reagujú. Pýtajte sa na obrázky alebo si spolu vymýšľajte pokračovanie príbehu. Takáto interakcia s dieťaťom perfektne rozvíja jeho kreativitu a posilňuje váš vzťah.

Prečo je čítanie dôležité? 

Ak dieťa posadíte pred televízor, celú imagináciu za neho spraví filmový štáb. Keď dieťa číta (alebo mu je čítaná kniha), samo si musí v predstavách vystavať krajinu, les, hory, postavy, ktoré sa v príbehu nachádzajú. A práve to je čaro čítania.

Knihy výborne rozširujú slovnú zásobu dieťaťa. Spozná slová, ktoré doma možno ani nepoužívate. Zistí, že príbeh má svoj začiatok, jadro, záver a aj v rozprávaní svojich vlastných príbehov bude oveľa zbehlejšie. Čítanie tiež zvyšuje empatiu. Deti sa vcítia do hrdinovho príbehu a prežívajú s ním jeho trápenia a radosti. Faktom rovnako je aj to, že čítanie zlepšuje prospech. Kto číta, má väčší prehľad, dokáže písať lepšie slohy a oveľa flexibilnejšie reaguje najmä na jazykových hodinách.

Kde nájdete Zimné rozprávky?

Knihu Zimné rozprávky môžete vyhrať na facebookovej stránke alebo na instagramovom profile Harmony, a to každý pondelok až do konca januára 2023. Alebo si ju stiahnite online na tvojeharmony.sk. Vidíme sa v zimnom kráľovstve.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: čítanie rozprávky zimné rozprávky kniha děti
Ďalšie články

Odhaľte tajomstvá kúzelníkov: takto fungujú najznámejšie triky!

Mágia uchvacuje divákov po stáročia a zanecháva ich v nemom...

Zistiť viac

Ako cvičenie pomáha zvládať stres?

V dnešnom svete, v ktorom žijeme, sa stres stal pre...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? – video

Kto by to bol povedal, že zo špajdlí, drevených guľôčok...

Zistiť viac