Tip na knihu, s ktorou si deti čítanie zamilujú

Každý rodič chce rozvíjať potenciál a inteligenciu svojho dieťaťa. Máme pre vás tip, ako tak urobiť pomocou novej knihy od Harmony s názvom Zimné rozprávky. Je písaná špeciálnym písmom, ktoré uľahčí čítanie aj ľuďom s dyslexiou. A táto kniha ukrýva ešte jedno prekvapenie… 

Takéto Zimné rozprávky ste ešte nečítali

V dnešnej dobe je veľa detí, ktoré majú problémy s čítaním a aj z toho dôvodu ho často odmietajú. A to je veľká škoda. Aj preto sme sa rozhodli pomôcť týmto deťom a prichádzame s knižnou novinkou s názvom Zimné rozprávky. Každý príbeh je písaný špeciálnym písmom Dyscont. Vytvoril ho Martin Pyšný, ktorý sám trpí dyslexiou a jeho problémy s učením ho motivovali vytvoriť písmo, ktoré sa číta o čosi jednoduchšie.

Práve dyslexia je jednou z najznámejších porúch, s ktorou sa rodičia v súvislosti s učením detí stretávajú. Ide o najrozšírenejšie postihnutie v európskych krajinách. Žiaci, ktorým bola táto porucha diagnostikovaná, majú obrovské problémy s čítaním. Čítajú pomaly, s chybami, zamieňajú si písmená, niektoré slová musia doslova lúštiť. No čítanie Zimných rozprávok je doslova hračkou.

Prevedú vás štyrmi príbehmi s krásnymi ilustráciami. Spoznáte neposlušného vojačika, líšku a jej novú kamarátku, snehuliačika, ktorému bola zima a nakoniec kráľa, ktorému sa splnil jeho veľký sen. Navyše, v knihe nájdete aj jedno milé prekvapenie – spoločenskú hru s postavičkami z príbehov. Ak prídete do cieľa, ocitnete sa v zimnom kráľovstve. Ďalšie zaujímavé dobrodružstvá môžete objavovať aj na našej stránke v sekcii Rozprávky.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Začiatky s čítaním

Na otázku, kedy začať s čítaním, je jednoznačná odpoveď – kedykoľvek. Najlepšie od útleho detstva. Keď si tak vezmete, svojim deťom sa prihovárame, ešte keď sú v brušku. Dieťa je od narodenia veľmi vnímavé. Počúva, čo hovoríte, opakuje gestá a rozpoznáva obrázky. Je dobré vnímať, ako deti reagujú. Pýtajte sa na obrázky alebo si spolu vymýšľajte pokračovanie príbehu. Takáto interakcia s dieťaťom perfektne rozvíja jeho kreativitu a posilňuje váš vzťah.

Prečo je čítanie dôležité? 

Ak dieťa posadíte pred televízor, celú imagináciu za neho spraví filmový štáb. Keď dieťa číta (alebo mu je čítaná kniha), samo si musí v predstavách vystavať krajinu, les, hory, postavy, ktoré sa v príbehu nachádzajú. A práve to je čaro čítania.

Knihy výborne rozširujú slovnú zásobu dieťaťa. Spozná slová, ktoré doma možno ani nepoužívate. Zistí, že príbeh má svoj začiatok, jadro, záver a aj v rozprávaní svojich vlastných príbehov bude oveľa zbehlejšie. Čítanie tiež zvyšuje empatiu. Deti sa vcítia do hrdinovho príbehu a prežívajú s ním jeho trápenia a radosti. Faktom rovnako je aj to, že čítanie zlepšuje prospech. Kto číta, má väčší prehľad, dokáže písať lepšie slohy a oveľa flexibilnejšie reaguje najmä na jazykových hodinách.

Kde nájdete Zimné rozprávky?

Knihu Zimné rozprávky môžete vyhrať na facebookovej stránke alebo na instagramovom profile Harmony, a to každý pondelok až do konca januára 2023. Alebo si ju stiahnite online na tvojeharmony.sk. Vidíme sa v zimnom kráľovstve.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: zimné rozprávky kniha děti čítanie rozprávky
Ďalšie články

Ako pripraviť krémovú šampiňónovú polievku? – video

Šampiňónový krém je jednoduchá a výborná polievka ideálna do tohto...

Zistiť viac

Ako si rýchlo vyrobiť držiak na mobil? – video

V dnešnej dobe sa už bez mobilov nezaobídeme. Púšťame si...

Zistiť viac

Poznáte hygge? Tipy, ako si vytvoriť záhradné kráľovstvo

Hygge je dánsky životný štýl, ktorý sa zameriava na príjemné...

Zistiť viac