Tipy, s ktorými sa do sladkého znovu zabuchnete

Láska ide cez žalúdok a čo by to bolo za vzťah, keby ste museli mať výčitky. S týmito jednoduchými trikmi sa vôbec nemusíte báť, že sa na vás vaše telo nahnevá. Cez deň alebo o polnoci, urobte si radosť, koľko vám len hrdlo ráči!

Začína to múkou

Je dobré si povedať na rovinu, že pre zdravý životný štýl netreba hneď robiť bezgluténové tekvicové raw cheesecaky. Jedným z prvých krokov je zameniť bielu pšeničnú múku za celozrnnú alebo mandľovú. Rozdiel v chuti necítiť, no v kvalite áno. Kým prvá menovaná pridáva do pochúťky viac vlákniny, druhá proteín. Z hľadiska vyváženosti ich dokonca možno aj miešať.

Druhá strana temnoty

Je treba doplniť antioxidanty, vlákninu, železo alebo zinok? Zdraví kuchári odporúčajú čokoládové cookies. Čokoláda nemusí byť problém, pokiaľ je tmavá a má aspoň 70 percent kakaa. Samozrejme, čím vyšší je tento pomer, tým lepšie pre zdravie.

Zmrzlina bez mlieka

V prípade, že človek nevie povedať zmrzline nie, existuje riešenie. Namiesto miešania s mliekom alebo cukrom sa odporúča rozšľahať a zmraziť ovocie. Je len výhodou, ak sa využíva sezónna úroda, no v prípade, že tak nemožno urobiť, stačí kúpiť mrazenú ovocnú zmes. Dochucuje sa kakaovým alebo vanilkovým práškom.

S olejom proti tuku

Je namieste zvážiť, že ak si recept vyžaduje maslo, či nebude lepšie siahnuť po kokosovom oleji. Obsahuje nižšie hodnoty sodíka, takže znižuje rast cholesterolu a riziko vysokého krvného tlaku. Tiež je bohatý na kyselinu laurovú, ktorej možno ďakovať za nepriberanie.

Späť do detstva

K udržiavaniu tela v kondícii napomáha aj jablčná výživa. Naozaj! Nesladená jablčná výživa je vynikajúcou náhradou za oleje, pričom sa hodí hlavne do koláčov, chlebov a muffinov. Má vysoký podiel vitamínu C a vlákniny. Jej zaradenie do jedálnička tiež zníži príjem tukov a kalórií. 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: tipy triky múka sladké čokoláda
Ďalšie články

Ako pripraviť vývar plný chuti? I Pán Tymián – video

Klasický vývar je v mnohých rodinách synonymom nedele. Skúste si...

Zistiť viac

Spravte si tento rok minimalistické sviatky

Jasné, Vianoce boli odjakživa sviatkami hojnosti. Obdobím, keď si doprajeme...

Zistiť viac

Ako na úspešné sviatky bez hádok?

Sú vaše Vianoce plné pohody, koláčikov a rozprávok? Alebo je...

Zistiť viac