Toto sa stane, ak budete nosiť nesprávnu veľkosť podprsenky

Vedeli ste, že približne až 80 % žien nosí nesprávnu veľkosť podprsenky? Veľkosť, strih, aj materiál riešime skôr pocitovo alebo takpovediac zo zvyku. Avšak, kvalitná a vhodne zvolená podprsenka ovplyvňuje celkový vzhľad ženskej postavy, ďalšie vrstvy oblečenia a v neposlednom rade, naše zdravie.

Počuli ste o bra-fittingu?

Každá z nás určite zažila padajúce ramienka, bolestivo otlačené miesta, voľné košíčky, nekomfortné zapínanie, či bolesti chrbtice. Skúste zahodiť ostych a akékoľvek predsudky a vyriešte správnu veľkosť podprsenky vďaka bra-fittingu. Ak ste o tom len počuli, ale nevyskúšali, smelo do toho. Zahŕňa to nielen zmeranie obvodu hrudníka, ale aj posúvanie veľkostí košíčkov podľa potreby, výber vhodnej značky, typu a strihu. Veľa žien nevie ako číslovanie podprseniek vlastne funguje a že so zmenšením obvodu sa musí navýšiť veľkosť košíčka. Význam bra-fittingu nie je len zdravotný, ale aj estetický. Navyše, skúsená bra-fitterka vám vysvetlí, či vám vaša súčasná podprsenka dobre sedí alebo, naopak, čo je na nej zlé. Prinesie vám rôzne typy a vysvetlí vám ako si ju správne obliecť. No a na záver by vám mal odborný presonál vysvetliť ako sa o svoju bielizeň starať. Dnes túto službu ponúkajú v špecializovaných obchodoch so spodnou bielizňou. Vyskúšajte.

Ako si teda vybrať?

Podprsenka má funkciu opory, musí držať a tvarovať. Dobrá podprsenka musí zohľadniť tvar vašej postavy, vaše krivky a mala by zvýrazniť vašu prirodzenosť. Vpredu by mala pekne priliehať na telo a ramienka by sa nemali ani zarezávať, ani padať z vašich ramien.

Ak zadná časť vašej podprsenky jazdí” smerom hore, znamená to, že máte zle nastavenú dĺžku ramienok alebo sa posunula kvôli váhe vašich pŕs a mali by ste skúsiť inú veľkosť.

Platí všeobecné pravidlo, podľa ktorého by ste mali pod podprsenku bez problémov vložiť dva prsty. Pri zdvihnutí rúk nahor, alebo pri inom pohybe, majú prsia ostať v košíčkoch a podprsenka by sa nemala hýbať. Všeobecne tiež platí, že ak máte správne zvolenú podprsenku, nemali by ste mať počas dňa nutkanie na nej niečo meniť a malo by vám v nej byť príjemne od momentu ako si ju obliekate, až po moment, kedy si ju dávate dole.

Aké sú dôsledky nesprávnej veľkosti?

Zdravotné problémy a estetické nedostatky. To je to, čo vás čaká a neminie, ak si na výbere nedáte záležať. Príliš tesné podprsenky, ktoré vytvárajú tlak na chrbtové svalstvo vedú k bolestiam krížov a chrbtice. Spôsobujú neprirodzený záklon alebo predklon, čo môže spôsobiť až chronické bolesti chrbta, krku, aj hlavy. Bolestivé zarezávanie do ramien spôsobuje odreniny, otlaky a niekedy aj podliatiny. Tesná podprsenka stláča bránicu, dôsledkom čoho nemôžete poriadne dýchať až do brucha a dýchate len povrchovo hrudníkom.

Ženy sú často presvedčené o tom, že podprsenka je skrytým kúskom oblečenia a teda nie je z estetického hľadiska dôležitá. Opak je ale pravdou. Dobre zvolená podprsenka ako aj jej materiál sú základom celého outfitu.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Majte na pamäti, že spodná bielizeň je v tesnom kontakte s pokožkou tela, je to prvé, čo si ráno obliekate a môže rozhodnúť o tom, aký deň vás čaká. Veríme, že vám článok pomohol a že si s ďalším výberom hravo poradíte.

See more articles in this category tipy ženy podprsenky
Ďalšie články

6 tipov na letné víkendové aktivity

Letné víkendy ponúkajú ideálnu príležitosť na vyhrievanie sa v teplom...

Zistiť viac

Ako zostať produktívna, keď jediné, na čo myslíte, je dovolenka?

Teploty stúpajú, a to znamená len jedno, prichádza leto! Slnko,...

Zistiť viac