Učiť sa plávať až v dospelosti? Žiaden problém!

Plávanie v sebe skrýva v sebe mnohé zdravotné benefity, ale aj pocit bezpečia vo vode. Mnohí z nás však nemali to šťastie a plávať sa v detstve nenaučili. Stále však nie je neskoro. Tu je zopár rád, ktoré vám pomôžu pri vašich začiatkoch.

Miesto a výbava

Najlepšie miesto na učenie plávania je plaváreň, ktorá ponúka bezpečný priestor pre začiatočníkov. Narozdiel od prírodných plôch, ktoré majú svoje čaro, vám krytý bazén neprinesie nečakané prekvapenia a presne budete vedieť, aká je voda hlboká.

Plavecké štýly

Šťastie praje pripraveným a výnimkou to nie je ani v prípade plávania. Preto je dôležité, aby ste poznali plavecké štýly a vybrali si ten, ktorý vám bude na začiatku najviac vyhovovať – ďalšie môžete pokojne pridávať neskôr.

Dôverujte sebe i vode

Strach z vody je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa veľa ľudí nenaučilo plávať už v detstve. Začiatky bývajú ťažké, preto treba ísť na vec pomaly a začínať v plytkej vode. Pokojne si zavolajte na pomoc blízku osobu, ktorá vám dodá potrebný pocit istoty.

Splývanie a dýchanie

Na to, aby sme zvládli plávanie, je nevyhnutné, aby sme vedeli správne dýchať a splývať na hladine vody. Ak si nie ste istý, začnite s pomôckami, ktoré vám dodajú potrebnú istotu, a postupne to pôjde aj bez nich.

Cesta je cieľ

5, 10, 15 metrov. Všetko má svoj čas. Vytýčte si malé ciele a ich postupným dosahovaním sa dostanete do vysnívanej cieľovej rovinky, v ktorej nebude mať problém ani s preplávaním celej dĺžky bazénu.

Na internete nájdete množstvo videí, ktoré vám môžu uľahčiť začiatky. Výnimkou nie sú ani kurzy plávania pre dospelých, ktoré navštevuje stále viac a viac ľudí a aj pre vás môžu byť vhodnou vstupnou bránou do vodného sveta.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: cieľ voda dospelosť plávanie učenie dýchanie
Ďalšie články

Ako si vyrobiť jarný veniec? – video

Dodajte svojmu príbytku nádych jari. Veď už aj vonku začína...

Zistiť viac

Ako cvičenie pomáha zvládať stres?

V dnešnom svete, v ktorom žijeme, sa stres stal pre...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? – video

Kto by to bol povedal, že zo špajdlí, drevených guľôčok...

Zistiť viac