Učiť sa plávať až v dospelosti? Žiaden problém!

Plávanie v sebe skrýva v sebe mnohé zdravotné benefity, ale aj pocit bezpečia vo vode. Mnohí z nás však nemali to šťastie a plávať sa v detstve nenaučili. Stále však nie je neskoro. Tu je zopár rád, ktoré vám pomôžu pri vašich začiatkoch.

Miesto a výbava

Najlepšie miesto na učenie plávania je plaváreň, ktorá ponúka bezpečný priestor pre začiatočníkov. Narozdiel od prírodných plôch, ktoré majú svoje čaro, vám krytý bazén neprinesie nečakané prekvapenia a presne budete vedieť, aká je voda hlboká.

Plavecké štýly

Šťastie praje pripraveným a výnimkou to nie je ani v prípade plávania. Preto je dôležité, aby ste poznali plavecké štýly a vybrali si ten, ktorý vám bude na začiatku najviac vyhovovať – ďalšie môžete pokojne pridávať neskôr.

Dôverujte sebe i vode

Strach z vody je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa veľa ľudí nenaučilo plávať už v detstve. Začiatky bývajú ťažké, preto treba ísť na vec pomaly a začínať v plytkej vode. Pokojne si zavolajte na pomoc blízku osobu, ktorá vám dodá potrebný pocit istoty.

Splývanie a dýchanie

Na to, aby sme zvládli plávanie, je nevyhnutné, aby sme vedeli správne dýchať a splývať na hladine vody. Ak si nie ste istý, začnite s pomôckami, ktoré vám dodajú potrebnú istotu, a postupne to pôjde aj bez nich.

Cesta je cieľ

5, 10, 15 metrov. Všetko má svoj čas. Vytýčte si malé ciele a ich postupným dosahovaním sa dostanete do vysnívanej cieľovej rovinky, v ktorej nebude mať problém ani s preplávaním celej dĺžky bazénu.

Na internete nájdete množstvo videí, ktoré vám môžu uľahčiť začiatky. Výnimkou nie sú ani kurzy plávania pre dospelých, ktoré navštevuje stále viac a viac ľudí a aj pre vás môžu byť vhodnou vstupnou bránou do vodného sveta.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: dýchanie cieľ voda dospelosť plávanie učenie
Ďalšie články

„Menej je viac ako nič,“ hovorí talentovaná Maťa Kavalír Bucková

Napriek tomu, že žije s manželom s ťažkým ochorením ALS,...

Zistiť viac

Ako si vytvoriť návyk a začať pravidelne čítať?

​​Čítanie je jedným z najužitočnejších návykov, ktoré človek môže mať....

Zistiť viac

Ako pripraviť paté z kuracích pečienok? – video

Ukážeme vám skvelý recept na paté z kuracích pečienok podľa...

Zistiť viac