Učiť sa plávať až v dospelosti? Žiaden problém!

Plávanie v sebe skrýva v sebe mnohé zdravotné benefity, ale aj pocit bezpečia vo vode. Mnohí z nás však nemali to šťastie a plávať sa v detstve nenaučili. Stále však nie je neskoro. Tu je zopár rád, ktoré vám pomôžu pri vašich začiatkoch.

Miesto a výbava

Najlepšie miesto na učenie plávania je plaváreň, ktorá ponúka bezpečný priestor pre začiatočníkov. Narozdiel od prírodných plôch, ktoré majú svoje čaro, vám krytý bazén neprinesie nečakané prekvapenia a presne budete vedieť, aká je voda hlboká.

Plavecké štýly

Šťastie praje pripraveným a výnimkou to nie je ani v prípade plávania. Preto je dôležité, aby ste poznali plavecké štýly a vybrali si ten, ktorý vám bude na začiatku najviac vyhovovať – ďalšie môžete pokojne pridávať neskôr.

Dôverujte sebe i vode

Strach z vody je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa veľa ľudí nenaučilo plávať už v detstve. Začiatky bývajú ťažké, preto treba ísť na vec pomaly a začínať v plytkej vode. Pokojne si zavolajte na pomoc blízku osobu, ktorá vám dodá potrebný pocit istoty.

Splývanie a dýchanie

Na to, aby sme zvládli plávanie, je nevyhnutné, aby sme vedeli správne dýchať a splývať na hladine vody. Ak si nie ste istý, začnite s pomôckami, ktoré vám dodajú potrebnú istotu, a postupne to pôjde aj bez nich.

Cesta je cieľ

5, 10, 15 metrov. Všetko má svoj čas. Vytýčte si malé ciele a ich postupným dosahovaním sa dostanete do vysnívanej cieľovej rovinky, v ktorej nebude mať problém ani s preplávaním celej dĺžky bazénu.

Na internete nájdete množstvo videí, ktoré vám môžu uľahčiť začiatky. Výnimkou nie sú ani kurzy plávania pre dospelých, ktoré navštevuje stále viac a viac ľudí a aj pre vás môžu byť vhodnou vstupnou bránou do vodného sveta.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: cieľ voda dospelosť plávanie učenie dýchanie
Ďalšie články

Iný kraj, iný mrav… Ako sa svadbuje vo svete?

Každá nevesta sníva o nádhernej svadbe podľa svojich predstáv. Biele...

Zistiť viac

7 vecí, ktoré by ste mali urobiť pred veľkým dňom “D”

Deň pred svadbou je veľmi vzrušujúci. No vie byť aj...

Zistiť viac

Netradične tradičná nevesta

Minimálne jedno majú všetky nevesty spoločné. Každá chce byť jedinečná....

Zistiť viac