Každý z nás už zažil obdobie, keď pociťoval neustálu únavu, mal plnú hlavu povinností a jediné, po čom túžil, bolo schúliť sa pod perinu. Psychickú únavu však spánok nevylieči. A preto by ste si mali nájsť aktivitu na psychohygienu. V tomto článku sa dočítate, prečo by práve upratovanie mohlo byť tou správnou pre vás. 

Niet nad vôňu čistoty

Poznáte to, keď si po upratovaní sadnete na gauč a užívate si tú omamnú vôňu čistoty a pocit dobre odvedenej práce? Tento pozitívny pocit je jedným zo skvelých benefitov, ktoré vám upratovanie môže priniesť. 

Naučte sa nemyslieť

Jednou z najťažších úloh pre ľudí, ktorí majú plnú hlavu povinností, je aspoň na chvíľu nemyslieť. Aj tu by vám domáce práce mohli pomôcť. Napríklad také žehlenie. Ak sa budete sústrediť len na túto monotónnu aktivitu, po chvíli si možno všimnete, že ste prestali myslieť a na chvíľu nechali svoj mozog odpočívať. 

Pustite si niečo dobré

Upratovanie je super príležitosť na vypočutie si podcastov, ktoré už dlho odkladáte či počúvanie vašej obľúbenej hudby. Počas hodinky upratovania si môžete rozšíriť svoje obzory alebo si dobre zatancovať a zaspievať. 

Upratovanie síce nepatrí medzi obľúbené voľnočasové aktivity, je to však niečo, čo musíme z času na čas robiť všetci. Tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech? 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: čistota žehlenie psychohygiena podcast hudba domácnosť upratovanie
Ďalšie články

Ako na úspešné sviatky bez hádok?

Sú vaše Vianoce plné pohody, koláčikov a rozprávok? Alebo je...

Zistiť viac

Ako si poskladať vianočný stromček z obrúskov? – video

Je to tu, čas radosti a veselosti. A skladania vianočných...

Zistiť viac

Prvá žena na svete, ktorej tetovanie je uznané za súčasné výtvarné umenie

Rozprávali sme sa s inšpirujúcou ženou, ktorá tetuje hollywoodske hviezdy,...

Zistiť viac