Vodné športy, ktoré chytia aj vás – od tých, ktoré si zahráte aj s deťmi, až po väčšie výzvy

Stráviť celý deň na lehátku pri vode nie je náročná úloha. Vždy sa však nájde aspoň jeden člen skupiny, ktorému vylihovanie na pláži akosi nevonia. Vtedy je načase zvoliť alternatívny plán. Poďme sa spolu pozrieť na pár vodných športov, ktoré zaručene zabavia nielen nezbedné deti, ale aj dospeláka, ktorý neobsedí na zadku. 

Klasika, ktorá nikdy neomrzí

Každý z nás sa ako dieťa miloval hrávať vo vode s loptou a ten, kto vraví, že nie, klame. Loptové hry ponúkajú širokú škálu možností, ako sa zabaviť. Od volejbalu, cez vybíjanú, až po vymyslenú loptovú hru, ktorej pravidlá si deti určujú za pochodu. 

Surfovanie bez vĺn

Paddleboarding je šport pôvodom z Havaja, no v posledných rokoch ho čoraz viac vídame aj v našich vodách. V zahraničí sa označuje skratkou SUP (Stand-up-paddle), čo v preklade znamená pádlovanie v stoji. Na vykonávanie tohto športu budete potrebovať paddleboard, teda nafukovaciu dosku podobná surfu a pádlo. Technika pádlovania v stoji je oveľa jednoduchšia, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať, a preto je tento šport vhodný pre všetky vekové kategórie. 

Najkrajšia galéria, akú môžete navštíviť

Vidieť podmorský svet z tesnej blízkosti je jeden z najkrajších zážitkov, aký si z dovolenky môžete odniesť. Hĺbkové potápanie je skvelým dobrodružstvom pre celú rodinu, nie však pre deti mladšie než osem rokov, keďže ich pľúca nie sú na takýto ponor ešte dostatočne vyvinuté. Predtým, ako vezmete vaše deti potápať sa, premyslite si, či je potápanie pre ne vhodné. Mentálna vyzretosť a schopnosť reagovať na nečakané situácie je pri tomto športe kľúčová. 

Zábavka pre odvážnych dospelákov

Waterskiing nie je šport pre slabé povahy, vyžaduje si totiž istú dávku odvahy a fyzickej zdatnosti. Profesionálni vodní lyžiari začínajú s týmto športom už vo veku okolo piatich rokov, čo však určite neznamená, že je vhodný pre každé dieťa. Mnohí dospeláci majú problémy s udržaním sa na hladine. Ak si však veríte a chcete sa vytiahnuť pred kamarátmi, určite dajte tomuto športu šancu. Ktovie, možno ste rodený talent. 

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek šport, nezabúdajte, zaplatiť si prvú lekciu s profesionálom nie je hanba – práve naopak. Pokiaľ sa správnu techniku naučíte hneď na začiatku, máte vyhraté. 

 

See more articles in this category voda potápanie sport surfing waterskiing
Ďalšie články

Letné grilovanie: Recepty a tipy na úžasné jedlá

Leto je ideálny čas na grilovanie s priateľmi, rodinou a...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť záložku do knihy? – video

V tomto období je všade okolo nás plno krásnych lúčnych...

Zistiť viac

Ako sa efektívne pobaliť na dovolenku? Tu sú naše tipy

Letná dovolenka je čas na oddych, objavovanie nových destinácií a...

Zistiť viac