Zamilované dvojice, ktoré dodnes inšpirujú svet

Každý vzťah je o komunikácii a vzájomnom pochopení. Hľadať odpovede na ľúbostné otázky v iných vzťahoch je ako obliekať si šaty niekoho iného. Na druhej strane tu však máme inšpiratívne príbehy slávnych osobností, ktorých láska sa časom stala vzorom pre mnohých zaľúbených po celom svete.

Kráľovná Viktória a princ Albert

Kráľovná Viktória, ktorá panovala vo Veľkej Británii v rokoch 1837 až 1901, považovala za najkrajší deň svojho života, keď sa vydala za princa Alberta. Pôvodne sa do manželského zväzku nehrnula. Keďže Viktóriu pasovali za kráľovnú, keď nemala žiadneho nápadníka, musela bývať s matkou. Preto vnímala manželstvo ako šokujúci a neprípustný spôsob, ako sa zbaviť jej vplyvu. Napokon sa v roku 1839 podvolila a sama požiadala Alberta o roku. O niekoľko mesiacov už boli svoji. Vzťah však prerástol do ohromnej vášne. Keď Albert o 21 rokov zomrel na následky infekčnej choroby, kráľovná nosila už len čierne veci a stiahla sa do kaštieľa vo Windsore. Na verejnosti sa ukázala len občasne.

Marie a Pierre Curie

Podľa mnohých neexistuje lepší spôsob trávenia času, než keď ho človek trávi so svojou milovanou polovičkou. Niet nad to, keď pri tom zmenia svet a pomôžu v liečení rakoviny. Ako Marie a Pierre Curie. Bolo to na prelome 19. a 20. storočia, keď Mária, vtedy ešte Sklodowska, hľadala laboratórium, kde by sa mohla s čerstvým druhým diplomom realizovať. Cez známeho, ktorý bol vedec, spoznala Pierra Curieho. Čím viac času spoločne venovali vede, tým si boli bližší. Napokon ju Curie požiadal o ruku. Sklodowska odmietla s úmyslom vrátiť sa do Poľska, na čo nádejný ženích odpovedal, že je ochotný urobiť kompromis, aj keby mal “len” vyučovať francúzštinu. Dvojica sa nakoniec vzala a modré svadobné šaty sa nakoniec stali svedkom historických vedeckých udalostí. Maria Curie ich využívala ako laboratórny plášť.

June Carter a Johnny Cash

Niekedy sa dvojice, ktoré majú byť spolu, stretnú až v inom časovom pásme za iných okolností, než by pôvodne chceli. Keď sa June Carter a Johnny Cash stretli v zákulisí koncertu, obaja boli v manželskom zväzku s niekým iným. Ohromený Johnny si však zaumienil, že June získa, hoci aj za cenu manželstiev. Romanca napokon prerástla do žiadosti o ruku na pódiu počas vystúpenia v roku 1968. June súhlasila. Zaľúbenci boli spolu neuveriteľných 45 rokov, pričom zosnuli len s rozdielom troch mesiacov.

See more articles in this category vztah láska romantika Viktória Albert Marie Curie Johny Cash
Ďalšie články

Letné grilovanie: Recepty a tipy na úžasné jedlá

Leto je ideálny čas na grilovanie s priateľmi, rodinou a...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť záložku do knihy? – video

V tomto období je všade okolo nás plno krásnych lúčnych...

Zistiť viac

Ako sa efektívne pobaliť na dovolenku? Tu sú naše tipy

Letná dovolenka je čas na oddych, objavovanie nových destinácií a...

Zistiť viac