Nevyhadzujte staré oblečenie, upcyklujte! My vám ukážeme, ako na to.

Nevyhadzujte staré oblečenie, upcyklujte! My vám ukážeme, ako na to.

Určite máte aj vy doma v šatníku oblečenie, ktoré už z nejakého dôvodu nenosíte. No zároveň je vám ho ľúto vyhodiť. Máme pre vás riešenie. Nevyhadzujte, ale upcyuklujte! Upcyklácia je v dnešnej dobe veľkým trendom, kedy vlastnoručne zo svojho starého oblečenia vytvoríte niečo unikátne a vdýchnete svojmu starému kúsku nový život. Čo by ste mohli vytvoriť zo svojho starého oblečenia? Čítajte ďalej a dozviete sa. 

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Upcyklujte, kreativite sa medze nekladú

Aj keď je upcyklácia relatívne novým trendom, tak to nie je nič nové. Už naše staré babky premieňali nepoužívané oblečenie na nové kúsky, ktoré vždy niečím obohatili. A opäť sa vrátil tento trend do módy. Pretože si ľudia čoraz viac uvedomujú dôležitosť udržateľnej módy a nechcú kupovať lacné a nekvalitné oblečenie. A navyše, módne štýly sa neustále vracajú, takže kúsok, ktorý ste nosili pred 10 rokmi môže byť znova trendy. Stačí ho trošku upraviť tak, aby sa vám opäť páčil. Ak sa vám zdá nejaký kúsok obyčajný a ničím nezaujímavý, tak jednoducho si naň vyšite nejaký vzor, našite flitre, kamienky alebo korálky. A nový trendy kúsok je na svete! 

Neverili by ste, čo všetko sa dá zo starých vecí vyrobiť, a to nemyslíme len oblečenie. Nepáčia sa vám už vaše staré závesy? Vyrobte si z nich šaty. Z manželovej košele, ktorá mu už je malá si vyrobte parádne šaty. Alebo si prerobte staré šaty na trendy top so sukňou

Môžete začať aj menšími zmenami 

Ak sa až na takéto veľké premeny necítite, nezúfajte. Môžete začať niečím jednoduchším. Napríklad, z dlhých riflí si môžete vyrobiť krátke nohavice, zo starých šiat elegantnú sukňu alebo z košele nákupnú tašku. A zo starého oblečenia si nemusíte vyrobiť len nové oblečenie, ale aj rôzne drobnosti do domácnosti. Zo starých tričiek si môžete vyrobiť hravé náramky, poťahy na vankúše. A zo starých ponožiek môžete vyrobiť bábky na hranie pre svoje deti, s ktorými si zahráte divadlo. 

Swapy, charita, bazár

Ak vás upcyklácia starého oblečenia predsa len nezaujala, ale je vám ľúto veci len tak vyhodiť, máme pre vás nápad, čo s ním. Namiesto toho, že by skončil niekde v koši, tak s ním môžete ísť na rôzne swapy, kde si vymeníte vaše staré oblečenie za kúsok od niekoho iného. Alebo môžete urobiť dobrý skutok a venovať vaše staré oblečenie na charitu. 

Dať druhú šancu starému oblečeniu je naozaj jednoduché. Najmä, ak máte toľko riešení, čo s ním.  

See more articles in this category tipy štýl oblečenie upcycling
Ďalšie články

6 tipov na letné víkendové aktivity

Letné víkendy ponúkajú ideálnu príležitosť na vyhrievanie sa v teplom...

Zistiť viac

Ako zostať produktívna, keď jediné, na čo myslíte, je dovolenka?

Teploty stúpajú, a to znamená len jedno, prichádza leto! Slnko,...

Zistiť viac