Odhaľte tajomstvá kúzelníkov: takto fungujú najznámejšie triky!

Mágia uchvacuje divákov po stáročia a zanecháva ich v nemom úžase. Pôvab tajomstva v kombinácii s ilúziou urobili z kúzelníkov majstrov podvodu. V tomto článku odhalíme najznámejšie kúzelnícke triky a predstavíme si návod na pár ľahkých kúzelníckych trikov, ktorými ohúrite nielen detské publikum. 

Kúzelníci sú experti na odvádzanie pozornosti publika od skutočného mechanizmu triku. Jedným zo základným princípov je odvádzanie pozornosti prostredníctvom šikovných a prepracovaných pohybov rúk, pútavého rozprávania či oslnivého úsmevu. 

 

1. Trik s ohýbajúcou sa lyžicou 

Tento trik patrí medzi tie ľahšie. Funguje tak, že do ruky, v ktorej budete ohýbať lyžicu, si nenápadne ukryjete striebornú mincu. Tú následne umiestnite medzi prsty tak, aby z nej bolo vidieť iba špičku a aby vytvárala ilúziu ohnutého konca lyžice. Oválny koniec lyžice môžete naoko ohýbať o okraj stola a predstierať námahu. Postupne sa zjavujúca špička mince bude vyzerať ako ohýbajúca sa lyžica.  

 

2. Levitácia 

Tajomstvo triku levitácie zahŕňa šikovne skryté podpery alebo neviditeľné vlákna. Strategickým umiestnením týchto zariadení kúzelníci vytvárajú ilúziu vzdorovania gravitácii. 

 

3. Rozrezanie osoby na polovicu 

Trik, keď sa telo osoby objavuje rozdelené na niekoľko častí, spočíva v tom, že osoba sa nachádza v inej škatuli. Časti tela sú pritom poprehadzované, čo vytvára efekt magického kúzla. Tajomstvo tohto triku je v tom, že pod miestom, na ktorom osoba na začiatku kúzla stojí, sa nachádza voľný priestor s otvorom. Keď kúzelník zatvorí všetky dvere v jednotlivých boxoch, tak osoba šikovne prekĺzne do najspodnejšej časti tak, že diváci budú vidieť v spodnej škatuli jej hlavu. V ostatných krabiciach sú ukryté rôzne časti tela, ktoré patria figuríne a je oblečená presne tak ako naša osoba. 

 

4. Triky s kartami 

Kúzelníci, ktorí robia triky s kartami, používajú kombináciu rýchlosti, odpútania pozornosti a sofistikovaných techník, aby sa karty objavili, zmizli alebo transformovali. Pri takýchto trikoch je veľmi dôležité cvičenie a zvládanie jemných motorických zručností. 

 

Ako sa naučiť trik vyťahovania králika z klobúka?

Na tento trik potrebujete zakrytý stôl obrusom, kúsok látky, kúzelnícky klobúk a králika alebo iné plyšové zvieratko. Vezmite kus čiernej látky štvorcového tvaru a spojte všetky jeho hrany tak, aby ste vytvorili vrecúško. Zaveste ho na háčik, ktorý je na strane stola pri vás. Obrus, ktorý je na stole, musí cez okraj stola prevísať tak, aby zakrýval vrecúško. Hlavné je, aby ho diváci nevideli. Na začiatku kúzla im ukážete, že je klobúk prázdny. Keď začnete svoju show, tak nenápadným pohybom naberiete do klobúka vrecúško s králikom. Zároveň urobíte rukami maskovacie pohyby a ukážete divákom, čo sa zázračne objavilo v klobúku. 

Zapojte sa do našej súťaže a vyhrajte našu limitovanú edíciu Bob a Bobek a ďalšie skvelé ceny, ktoré vám pomôžu s kúzelníckymi trikmi. (preklik na kampaňovú microsite) 

Síce sú triky týchto kúzelných vystúpení odhalené, ale samotná mágia a kúzlo spočíva v šikovnosti a kreativite kúzelníkov, ktorí ich predvádzajú. 

 

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

See more articles in this category triky Kúzla mágia
Ďalšie články

5 zaujímavých miest na svete pre nadšencov mágie a kúziel

Vo svete, ktorý sa často riadi logikou a rozumom, existujú...

Zistiť viac

7 tipov na filmy, s ktorými zažijete kúzelné okamihy

V tomto článku sa vydáme na filmovú cestu plnú mágie....

Zistiť viac

Ako si vyrobiť balzam na pery? – video

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že si vyrobíte vlastný...

Zistiť viac