Spoznajte 6 spôsobov, ako si užiť zimu

Obľúbené kreslo, kniha a teplý jablkovo-škoricový čaj – kombinácia, proti ktorej nemožno v zime namietať. Keď sme však už pridlho doma, treba myslieť aj na pohyb. Nielenže predstavuje dynamickú zmenu vo fádnej zimnej každodennosti, no je tiež veľkým životabudičom. Zoznámte sa so šiestimi spôsobmi, ako si zlepšiť náladu a urobiť niečo pre svoje zdravie aj v zime.

Sánkovanie

Sánkovanie je len pre deti? Omyl! Vráťte sa do detstva a spomeňte si, ako ste s radosťou vysadli a spustili sa po kopci. Vezmite priateľov a zažite zábavu, akú ste už dlho nemali. Pre čo najvyššiu bezpečnosť sa stále odporúča dostatočné oblečenie, ale tiež helma a vyvarovanie sa kopcom neďaleko cestných komunikácií.

Korčuľovanie

Jednou z obľúbených zimných aktivít je korčuľovanie. Aj v prípade, že nie je povolené zhromažďovať sa na verejných priestranstvách, stále možno v prírode nájsť priestor, na ktorom sa dá korčuľovať. Aj tu platí, že treba mať pokrývku hlavy. Ak sa korčuľujete s deťmi, nedovoľte im žuť žuvačku alebo mať cukríky.

Lyžovanie a snowboardovanie

Lyžovaním si nezlepšíte len náladu. Spevníte si svalstvo dolných končatín a precvičíte srdiečko. Práve pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém sa považuje za najväčšiu výhodu tohto zimného športu. Obdobné platí aj pre snowboarding.

Bežkovanie

Pre milovníkov menej adrenalínových zážitkov ponúka zima aktivity ako bežkovanie. Stačí nájsť malý kúsok prírody, vziať bežky a nechať si učarovať zimnou prírodou, pričom stále dokážeme mať pocit, že sme pre svoje telo niečo urobili. Výhodou bežkovania je najmä to, že v rámci veku či pohyblivosti nemá obmedzenia.

Curling

Vždy vás fascinoval šport, pri ktorom sa metlou zametá ľad? Ide o curling, ktorý vznikol v 16. storočí v Škótsku. Stoja proti sebe dva štvorčlenné tímy, ktoré majú osem kameňov. Snažia sa ich dostať z jedného konca dráhy do kruhov na druhom tak, aby sa dostali čo najviac do stredu alebo aspoň bližšie než súperov. Ak radi skúšate nové veci a máte radi kolektívne športy, rozhodne odporúčame vyskúšať.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: tipy zima sánkovanie korčuľovanie lyžovanie curling
Ďalšie články

Ako si vyrobiť jarný veniec? – video

Dodajte svojmu príbytku nádych jari. Veď už aj vonku začína...

Zistiť viac

Ako cvičenie pomáha zvládať stres?

V dnešnom svete, v ktorom žijeme, sa stres stal pre...

Zistiť viac
Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? - video

Ako si vyrobiť štýlový kvetináč? – video

Kto by to bol povedal, že zo špajdlí, drevených guľôčok...

Zistiť viac