Ako sa zbaviť veľkonočného stresu? Vďaka DIY!

Veľká noc je za dverami. Väčšina ľudí si užíva čas strávený s rodinou, oddychuje a vychutnáva si niečo dobré pod zub. Niektorí ľudia sú však v strese, pretože sú zavalení prípravami. Niet sa čo čudovať. Tradície, ktoré sú s Veľkou nocou spojené, môžu vyvolať obavy, či všetko bude v poriadku. Chcete, aby všetkým chutilo, aby šibači mali nádielku, aby sa návšteva cítila dobre, aby ste stihli jarné upratovanie…

Pohodlne sa usaďte a inšpirujte sa, ako si vylepšiť sviatky – bez stresu, s radosťou a novými nápadmi, ktoré zaujmú aj vaše kamošky, susedky či rodinu.

Nádych, výdych. Začať môžete tým, že odstránite z hlavy obavu, že sa niečo nepodarí. Ľudia majú tendenciu stresovať, že nedostanú veci včas alebo že nebudú schopní zorganizovať všetko a všetkých, že nesplnia očakávania druhých alebo že nastanú konflikty. Aj s týmto vám perfektne poradí náš článok o zvládaní sviatkov bez hádok.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa stresu vyhnúť, je predchádzať situáciám, ktoré by mohli stres vyvolať. Mali by ste si nastaviť reálne ciele, plánovať dopredu a nesnažiť sa stihnúť veľa vecí naraz. Vyberte si jednu alebo dve veci, ktoré chcete urobiť a sústreďte sa na ich uskutočnenie. Ak sa vám zdá, že máte príliš veľa povinností, zverte časť príprav svojim blízkym.

A viete, čo ešte pomáha znížiť stres? Kreatívne činnosti. Ide o skvelý spôsob, ako sa vyhnúť stresu a udržať myseľ upokojenú. Tieto aktivity vám pomôžu zamerať sa na súčasný okamih a odvádzajú pozornosť od každodenných starostí. A Veľká noc je priam ideálny čas na výrobu drobností. Napríklad papierového zajačika z vrecúška, do ktorého ukryjete odmenu pre šibačov. Aj na vaše sviatočné prestieranie môžete vyrobiť niečo pekné. Veľkonoční zajačikovia zo servítok rozveselia nejedného šibača. DIY výrobky (pozn.: skratka z anglických slov „Do it yourself“, čo v preklade znamená „Urob si sám“) vám pomôžu uvoľniť sa, sústrediť sa na iné myšlienky a v neposlednom rade vám dokážu aj ušetriť náklady na darčeky či dekorácie. Niekedy stačí mať staré nepotrebné veci, ktoré dokážete ešte využiť, a zábava s kreatívnym výrobkom je na svete. Využite túto príležitosť a neváhajte zapojiť aj deti. Strávite tak spolu plnohodnotný čas, naučíte sa všetci niečo nové a deti perfektne zabavíte.

Na záver by sme len radi pripomenuli, že je to obdobie radosti a veselosti. Zamerajte sa na nádhernú prírodu okolo vás, na peknú výzdobu, ktorú ste si sami vyrobili a vychutnajte si chvíle s rodinou a priateľmi.

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: diy stres Veľká noc
Ďalšie články
Návod na origami v tvare labute.

Ako vyrobiť origami labuť? – video

Labuť predstavuje symbol čistoty, oddanosti a pravej lásky. Už ste...

Zistiť viac

Ako pripraviť čokoládovú penu s malinami? – video

Keď niečo milujete, je to láska na celý život. To...

Zistiť viac
Malé dievča a chlapec voňajú kvety.

Päť mýtov o láske, o ktorých by ste mali vedieť

Básnici písali o láske po tisícročia, no až nedávno sa...

Zistiť viac